Srpen 2017

Izák, co dál?

7. srpna 2017 v 12:44 | Kryštov Psohlavý |  Dějiny spásy
Léto se nám již překulilo přes polovinu, a s tím jsme se v redakci rozhodli, vylézt z bazénů a moří, odložit na chvíli kaviár se šampaňským a oživit trochu letní pohodku fanoušků o další informace z rubriky →dějin spásy.

Izáka jsme opustili v době, kdy si vzal za manželku zlatokopku Rebeku, dceru slavné krávy Milky. Izák po smrti svého tatíka →Abraháma truchlil asi pět minut (na standardy doby bronzové teda docela dlouho). Ještě ten den Izák oplodnil svou manželku, ta si pak stěžovala na bolesti břicha, že se v ní děcka prala, kopala a následky byla nucena nést i matka. Rebeka, od přírody bez špetky trpělivosti vyšplhala na nejbližší horu aby se všefotra dotázala, vo co go. Zrovna misogyní pán bůh stojí o to, aby jej prudila jakási ženská! Jakmile Rebeka vyšplhala nahoru na horu, padla na kolena a provedla kouzlo →modlitby. Pánbožko, zrovna se ládujíce chipsy u svého oblíbeného seriálu Ulice, byl poněkud rozladěn, že jej prudí jakýsi →inkubátor. V pauze na reklamu (jak to na Nově bývá, co tři minuty) Rebece vysvětlil, že čeká dvojčata (počkejte si), a že ta pak založí své vlastní kmeny a že se nebudou mít moc rádi. Jeden synek (nic jiného se nepřipouští) bude silnější než druhý.

Takto si Izáka vysnili východní schyzmatici. (Pravoslavná církev)

Rebeka porodila dva synka (a dceru ale to je nepodstatné), nutno podotknout že tou dodbou Izák oslavil své krásné šedesáté narozeniny (nesedí vám ta čísla? A co teprve příklad →1+1+1=1). První z inkubátoru vypadlo dítě vlkodlak, celé chlupaté, uslintané a zuby cenící. Než aby dali tuto stvůru utratit, jak tehdy velel zákon s každou pohádkovou bytostí (vyjma boha samotného pochopitelně), dali mu jméno Ezau, což znamená tuším klubíčko, tímto se nám v lore rozšířilo psí bratrstvo o dalšího člena, →Kryštof a →Guineford jsou jistě šťastní. Sotva z máti vylétl Klubíčko tak následoval za jeho nohu držící se, flákač Jákob, nakonec se z máti vydrala budoucí prostitutka, která dostala označení 3986. Děti rostly do síly, teda synové, 3986 živořila a prodávala své tělo, aby měla co do úst. Z Vlkodlaka vyrostl pracovitý jedinec, schopný lovec a farmář, z Jákoba vyrostl Hipík, věčně posedávající ve stanu a pokuřující konopná lana. Izák miloval Klubíčko, protože rodina díky němu netrpěla hlady, Zlatokopka Rebeka pro změnu milovala Jákoba, protože se s ní dělil o konopí. Jednoho dne spolu bráši seděli (ségra se zrovna prodávala za krajíc chleba o tři stany dál). Jak tak dřepěli na zemi uzavřeli spolu obchod, Ezau prodal své prvorozenství za misku čočky a trochu masa (prostě vlkodlak).

Nezvedení synci spolu obchodují s prvorozenstvím, zatímco sestra je o kus dál zneužívána.

Jednoho léta přišel hladomor, a tak Izák rozhodl přesunout se do Geraru, kde využil starého triku okoukaného od tatíka, o Rebece řekl že je to jeho sestra. Avšak narazil, s léty se Abrahamova klasika stala už docela ohraným trikem, a tak byl Izák odhalen (víme kde byl v této rodině ten podnikatelský talent). Naštěstí pro Izáka se mu dostalo Jehovnova →požehnání a tak z toho co vypěstoval získal mnohem více (ne nadání ale nemohoucí Fotr jej zajistil). Za ta léta Abrahamovi studně obyvatelé Geraru dílo Izákova táty zlikvidovali, a tak Izák začal obnovovat. Pak ale Gerarští začali se spory o vodu ze studní, které zasypali, Izák se tedy víceméně podvoloval a kopal pro sebe studně nové mimo území Gerarkých pastýřů. Postavil si chrám, aby se mohl Jehovnovy klanět. Jednoho dne došel král, aby s Izákem uzavřel smlouvu a aby si vydobyl Pánbožkovo požehnání. Dohoda o neútočení byla uzavřena a pak se v míru rozešli.

Tak ať to po dlouhé době nepřepálíme, zde ukončíme článek, redakce se zase vrátí ke svému kaviáru se šampaňským. V následujícím díle dějin spásy si posvítíme na to, jak to bylo s bratry dál (o 3986 už snad neuslyšíte). Užívejte léta ve světle Pánbožkovy přízně!