Červenec 2017

Kolumbovi řitíři

1. července 2017 v 13:18 | Kryštov Psohlavý |  Pravidla
Dnes bychom si posvítili na takovou menší organizaci, která v rámci našeho LARPu existuje. Ale začněme pěkně od začátku. Když si hráči IsLARPu vybudovali herní základu v Jeruzalémě (jen orientačně někdy kolem roku 1078 po Ježkovy), zrodila se myšlenka křížových výprav, o kterých hlouběji pojednáme v budoucnu v →dějinách spásy (pokud nám tedy bude →velká trojka přát).

Abyste pochopili, o co šlo, tak ve zkratce, křížové výpravy, podobně jako IsLARPerský jihád, jsou spin-off akací dvou LARPů. V historii bylo křížových výprav hned několik, ta první byla vyhrazená méně majetkově zajištěným hráčům (ta však byla debaklem), dále se →orgové pokusili uspořádat křížovou výpravu, coby pouze dětskou akci (s čímž také moc neuspěli). První tyto akce orgové pořádali ve spojení s orgy islarperskými, později se pak na organizaci těchto akcí spojovali se →schizmatiky a →heretiky (příkladem mohou být třeba příslušníci HusLARPu). Ze začátku organizace těchto velice rozsáhlých herních akcí dost vázla, nakonec tedy museli pro křížové výpravy vzniknout samostatné skupiny hráčů, které byli schopny kooperovat na tolik, aby mohla akce mít alespoň minimální úspěch. Těmto skupinám se začalo říkat rytířské řády, pro připomenutí se jedná o naboostěné →mnichy, kteří mají v naší fantasy realitě nahradit classu Warriora, tato sub-classa vznikla z důvodu kombinace dvou rozdílných akcí, aby se odstranila meziLARPová nerovnost (pokud je mi známo, tak IsLARP disponuje právě zmíněnou Classou warriora, které se dle lore této akce říká Jihádista). Na konci roku 1272 už křížové výpravy ztrácejí šmrnc a postupně upadají, občas se sice objeví nějaký nadšenec, který se pokusí zorganizovat remake, ale na obléhání Jeruzaléma a následnou plenící afterparty to prostě nikdy nemělo.

Orgové se domlouvají se svými IsLARPerskými proťejšky na průběhu nadcházející akce u Jeruzaléma (ilustrační foto)

Posuňme se časem, roku 1776 vznikl nový stát (USA) a s novým státem, který experimentoval s od antiky zavrženým státním zřízením (demokracie) se vyrojila celá řada oportunistů, kteří s touhou experimentovat založili nový "rytířský" řád, který se nazývá Kolumbovy řitíři (jen pro pořádek Kolumbus byl ten trhan v pláštěnce co léta 1492 po Ježkovy znovuobjevil Ameriku). Kolumbovi řitíři byli oficiálně založeni roku 1882, což je na poměry Ameriky původ vskutku starobylí. Od nepaměti se tedy řitíři zabývají šířením klasických křesťanských hodnot (i když již nerespektují lore předpoklady správného rytíře), takže se zabývají šířením →slova Božího, dobročinností, charitou a prodejem pojištění (pro zájemce o tuto jejich službu, ne zas tak výhodného pojištění, klikněte zde).

Hle země zaslíbená, zvěře plná, mlékem a medem oplývající. Pojďme tu založit McDonalds!

Řitíři byli založeni Michaelem J. McGivneyem což byl →kněz nízké důležitosti a herního vlivu, protože chtěl tuto skutečnost změnit, vznikli právě řitíři, nutno podotknout že se mu to povedlo, protože se stal členem Pánbožkova allstar týmu →svatých (všefotr ví, jak správně odměnit iniciativu). V současnosti se k Řitířům hlásí něco přes milion lidí z celého světa, zajisté v důsledku globalizace (dost slušnu členskou základnu mají třeba v Polsku). Členy této organizace můžou být pouze muži (→inkubátory mají, jak už bývá v KatoLARPu zvykem smůlu) dále tito muži musejí být praktikujícími hráči, což dává docela smysl, proč by chtěl být nehráč členem hráčské komunity že. Řitíři se hlásí k odkazu bývalého →pontifucka Jendy Páji II. , který proslul převážně svými proti homosexuálními výroky, a k odkazu →Máti Terky coby příkladu násilného →křtění nemocných nehráčů (nutno podotknout že na svých stránkách jí ještě nepřipsali titul světice, což je hamba, jak neaktuální na svých stránkách jsou). Řitíři jsou organizací, co se členské základny týče, největší v rámci celé církve (nepočítáme-li církev samotnou). Jak už to u podobných organizací bývá, přinášejí hráči celou řadu benefitů (jak herních tak pro změnu i reálných), kupříkladu zdarma předplatné jejich časopisu (viděl jsem ho a mohu říci že →KT je lepší), pořádají celou řadu menších lokálních akcí, které vám pomohou v LARPu zabít nějaký ten herní čas, pořádají vlastní workshopy a dokonce dostanete vlastní členskou kartičku, no kdo by mohl odolat?

V závěru bych chtěl tedy, jménem redakce popřát těmto wanabee rytířům mnoho úspěchů v jejich činnosti a nechť je provází →požehnání Ježicha Krystruse.