Katolický týdeník

4. června 2017 v 21:20 | Sammael |  Pravidla
Pokud jste si mysleli, že druhý z redaktorů webu záhadně zmizel nebo dokonce zaklepal bačkorami, jak onehdá vyhrožoval soudruh bratr Asterius, nemusíte se bát. Dal jsem si prostě jenom krátkou pauzičku a místo vytváření obsahu jsem se →modlil za úspěch našeho projektu, což samozřejmě vůbec nepomohlo. Abych vám dlouhou mezeru nějak vynahradil, mrkneme se spolu dnes na nejrozšířenější katolarperský bulvární plátek v této bezbožné zemi.

Katolický týdeník přináší, jak jeho název koneckonců napovídá, pravidelné zpravodajství o stavu komunity hráčů v Čechách a na Moravě, okrajově se ale věnuje i informacím ze skutečného světa. Krom tištěné verze existuje i webový portál, na němž najdete aktuální články i archiv toho, co už vyšlo. Autory obsahu jsou běžní →laici, ale samozřejmě i →velebníčci všech hodností.

Když munchkin Franta Saleský ukázal řeholnicím první číslo, úplně se jim podlomila kolena.

Ve zpravodajské sekci si počtete, jak probíhal nedávný →magický rituál svěcení →biskupa, ale i kam se vydal →poupa křenit na zahraniční cestu (třeba do pizzerie dvacet kroků od Vatikánu). Zajímavější je ale záložka Téma, pod kterou najdete pestrou směsici nejrůznějšího herního folklóru -- od zjevení →máti Mařky, přes nejrůznější →fanouškovské projekty až třeba o výklad toho, jak se kněží učí indoktrinovat své ovečky v rámci →homiletiky.

Ta správná prča ale začíná až v Odpovědnách, kde se naopak ustaraní katolarpeři obrací na →organizátory akce s dotazy ohledně →pravidel. Ptají se, zda může →Mikuláš používat →kostelní harampádí při chození s koledou (ano), jestli je dobré, když čte důstojný pán při →mši zaklínadla z tabletu (ne, ty internety by se měly zakázat) a zda mohou požádat hráči o pomoc konkurenčního šamana při hledání geopatogenních zón (těžko říct, tázaný neodpověděl).

Pokud si Frenk potřese pravicí s nějakým pánem, hned to musí být v Týdeníku!

Následují Rozhovory, kde můžete číst přepisy kafrání mezi redaktory plátku a známými hráči, Publicistika, kde je docela bordel a konečně Přílohy, což je bordel na kvadrát. Pokud ani potom nemáte dost, čekají na vás čtenářské blogy, názory a také zpravodajství z diecézí.

Katolický týdeník vznikl za komára, aby šířil blafy tehdy populárního marxismu-larpismu mezi čtenáře, kteří si mysleli, že kupují herní periodikum. KatoLARP je sice zhruba stejný nesmysl jako marx-larpismus, ale aspoň v něm máte imaginárního kamaráda Ježicha Krystruse. Není tedy divu, že se hráči na kontaminaci výlevkou konkurenční stoky záhy vykašlali a plátek živořil, dokud ho komančové nakonec zase nezatrhli.

Franta poté, co vyhrál rallye Dakar.

Stejně jako mnoho →svatých a koneckonců i sám Ježek ale ani Týdeník nezdechl tak snadno a po sametové revoluci vstal z mrtvých. Záhy se stal baštou liberálních →heretiků a konzervativní magoři si museli založit vlastní plátky typu →Duší a hvězd nebo časáku Te Deum. V Katolickém týdeníku totiž působí příležitostně "osobnosti" typu →Toma Halíka nebo Marka Orko Váchy.

Čtení a předplatné můžeme doporučit zejména progresivním katolarperům, kteří se s pravidly hry zas tolik neserou, chodí do →bufetu, občas ke →zpovědi a jinak LARP neberou moc vážně. Ostatní hráči by měli sáhnout po některé alternativě uvedené výše, případně se jim alespoň doporučuje kombinovat konzumaci novin s →exorcismem, →posty a oddrmolováním →litanií. Pro nehráče pak jde o parádní zdroj nechtěného humoru.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama