skřítek Eustach

2. května 2017 v 21:05 | Kryštov Psohlavý |  Svatí
Lore této postavy →orgové zrovna moc nedomysleli, takže to okecali jednoduchým Záznamy se ztratily v proudech času. Což je teda pro hráče krajně neuspokojivé, ale to občas →pravidla bývají.

Co víme o Eustachovi jistě (páč nám to orgové řekli), je to, že důstojničil u římské armády za časů císaře Hadriana (nebo to bylo za Trajána?). Předtím, než absolvoval kouzelný →rituál křtu se jmenoval Placidus (Eustach je jen herní přezdívka). Sloužil dobře a v rámci své pracovní náplně aktivně potíral KatoLARP. Dále víme že měl ženu, což by byla nepodstatná informace, kdyby s ní neměl i dva syny.

Pánbíček má zkrátka rád paroháče, zvlášť od početí Ježicha Krystruse.

Údajně konal milosrdné skutky -- třeba když vařil křesťany v oleji, tak nechával rodiny dohromady. Díky tomuto dobrodiní se mu jednou na lovu zjevil Ježek, a to konkrétně mezi parožím jelena, kterého lovil. Na základě tohoto haluciodního úkazu se rozhodl, že přijme kouzelný rituál křtu a k tomu samému donutí i svou rodinu. Pak jej Pánbožko potrollil stylem Joba (o kterém snad budeme v budoucnu hovořit).

Čili že mu vše na čemu mu záleželo sebral a že ho pak ještě stihne nějakou chorobou jako správný sociopat. Eustach zdrhl do Egypta, páč v Římě se fakt nedařilo a přitom mu kapitán lodi ukradl ženu, jeho nejcenější majetek. Ve vodě pak pochcípali i haranti. To už Pánbíčkovi stačilo.

Superhrdinský crossover: skřítek Eustach a svatý Jiří.

Pak se karta obrací, Eustach nabude svého bývalého postavení, vyhraje nějakou tu válku. Ve dvou vojácích pozná své syny kteří se evidentně neutpili ale jen se nechali odplavit. Když se pak všichni ubytují v jednom domě, tak Eustach v zahradnici pozná svou ženu, odkopnutou lodním kapitánem. Život jde jako na drátkách až dokud nezemře tehdejší císař a jeho nástupce nenechá Eustacha i s rodinou předhodit lvům.

Lvíci křesťany nejí, protože jim →kříže můžou uvíznout v krku, takže tímto jídlem opovrhli. Nový císař se tedy nakrkl a nechal je upéct v býku (v antice dost oblíbená přesvědčovací metoda). Avšak stal se zázrak, Eustach i s famílií sice pošel bídnou smrtí, avšak tělo zůstalo neporušeno, připraveno na →rozkouskování.

Orgové ho následně udělali patronem rodinné pospolitosti je ochráncem Paříže, Madridu, myslivců, lovců a klempířů. Má být vzýván jako pomocník v nouzi, při velkých životních souženích a jako rádce v mezilidských vztazích. Díky ikonografii bývá zaměňován se svatým →Hubertem a svatým →Jiljím páč mu tam zas straší jelen.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama