Bibleman

22. května 2017 v 20:37 | Kryštov Psohlavý |  Fanoušci
Do redakce se nám dostal projekt ze státu, kterému v současnosti vládne božský císař Trump a který stvořili pomýlení →heretici protestanté. Ve Spojených státech amerických vycházel od roku 1995 do roku 2010 dětský seriál Bibleman, který je v současnosti předěláván na animák.

Superman se může jít zahrabat se svými spodky na kalhotách. Batman a jeho vědecké vychytávky nejsou nic v porovnáním s výbavou našeho hrdiny a Spider-man se svým pavoučím smyslem nezmůže nic proti →magické moci Nejvyššího. Bibleman je skutečně jedinečný superhrdina, bojuje se zlem a v průběhu toho cituje →Bibli.

Bible vytištěná Braillovým písmem na jemném růžovém papíře, stylová edice v tradiční podobě svitku.
Ilustrační obrázek.

Miles Peterson je dost majetný bankéř, avšak celou dobu cítí, že mu něco schází. V nejčernější hodince svého života sáhne po Bibli a je osvícen Puchem svatým. To pro něj však neznamená stát se →knězem, vstoupit do řádu →mnichů nebo se vydat cestou →druida. Pro Milese to znamená stát se superhrdinou bojujícím se zlem. Jako správný superhrdina má Bibleman svou Biblecave (jeskyni), ze které řídí své operace.

S těmi mu pomáhá počítač U.N.I.C.E. a →poskoci, kteří se v průběhu let mění, je mezi nimi mimo jiné Biblegirl. Co by byl ale hrdina bez pořádných záporáků? V prvé řadě zde najdeme Doktora Decepta, zlého →ateistického vědce, který vlastně vypadá spíš jako ještěrka a nejspíše jako jedinému se mu podvedlo porazit Biblemana.

Jeho →teologické argumenty rozmašíruje fakty a vědeckou metodou, avšak nakonec za svou herezi končí za mřížemi. Dalším poutavým a originálním záporákem je The Fibler, zelenovlasý klaun, který jednou zapůsobil na děti v kostelním sboru a přiměl je lhát, tedy →hřešit. Dále bychom mohli uvést profesora Merituse, šíleného vědce, který se snaží přimět děti, aby nerespektovali autority. The Slacker je zase důchodce, který dělá děti líné za pomoci paprsku lenosti.

Bibleman oděný v helmě zprasení. (Bibleman Wiki)

K dostání jsou také figurky Biblemana i jeho poskoků a záporáků. V roce 2005 vyšla i počítačová hra. Přečíst si můžete komiksy a knihy, vznikla dokonce i desková hra.

Celkově na mě tento seriál působí dobře, jasně vymezuje kde je dobro (křesťané) a kde zlo (všichni ostatní). Bibleman jasně ukazuje že peníze nejsou všechno a že je nutno lézt do prdele →Velkou trojkou. Seriál dále jasně ukazuje, že naším největším nepřítelem v našem →evangelizačním úsilí je poznání, věda a ateisté, kteří soustavně sabotují onu Pánbožkumilou činnost fakty a realitou.

Nemohoucí fotře, tys seslal svého syna, Ježka Krystruse, aby zde na placaté Zemi hlásal tvé slovo. Chceme abys věděl, že skrze Ježkovy pokračovatele, jako je Bibleman, se daří evangelizovat (čti: vymývat mozky) mladé generaci, a tím jí je umožněno, aby jejich neexistující →dušička plesala a patřila na tebe v →krychli Nebeského Jeruzaléma až na věky věků, ámen.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama