Abrahám III: Nová naděje

25. května 2017 v 17:39 | Kryštov Psohlavý |  Dějiny spásy
Nastal čas zase pokračovat v naší →Abrahamovské anabázi. Naposledy jsme skončili, když Lot, nejvíce morální a cnostný člověk →sodomský, zplodil se svými dcerami syny. Pojďme se společně podívat, co za hovadiny mezitím prováděl Abram.

Jak si možná pamatujete, Abram, bohem vyvolený a nejvíce svatý člověk ze starší části lore, si přivydělával otrokářstvím a prostitucí své manželky. Jednou takhle cnostný Abe odcestuje do cizí země spolu se svým majetkem (dobytkem a otroky, ano, v tomto pořadí). Když si jej pozval tamní panovník, tak Abram využil starého triku a o své ženě Sáře, řekl že je to jeho sestra.

Minule jste viděli: Solný sloup

Vládce naletěl stejně jako kdysi faraon a Sáru si ještě ten den vzal. Když šel do ložnice, tak už toto kurvení Pánbožko nevydržel a seslal →Metatrona, aby celou srandu zarazil. Poté, co Metatron panovníku vyhrožoval smrtí, se tedy vládce docela rozumně rozhodl, že si soulož s přestárlou Sárou odpustí a raději Abrama zkonfrontuje s realitou.

Hned ráno tedy králík vylezl z nory a nechal si povolat Abrama řka: "Ty jeden židovskej parchante, jak sis mohl dovolit seslat na mě hněv samotného velkého Jehovna, všech jeho →andělů a →nebeské tankové divize k tomu? Co jsem ti udělal tak krutého, že mě nutíš ke →hřichu?"

Na to Abram odvětil: "It's a prank bro, jsem tě chtěl jen potrollit."

Po chvíli diskuze nakonec vyšlo najevo, že Abram nelhal v tom, že je jeho žena i zároveň sestra, a tím →biblický divnometr vylétl do závratných výšin. Sára je tedy dcerou Abrahámova otce a jedné z jeho otrokyň.

V tu chvíli si asi panovník řekl "→WTF?" a raději poslal Abeho do prčic s tím, že mu dal dobytek a další otroky, aby se už nevracel (musím uznat, že měl Abe docela obchodní talent).

Pro ty, kteří si to nepamatují, tak Sára je momentálně v Pánbožkem →požehnaném stavu a zároveň s Abem čeká dítě i jeho otrokyně Hagar. A jak už to u těhotných →inkubátorů bývá, obě porodily syny (nic jiného se nepřipouští).

Biblický milostný trojúhelník: Muž, žena a otrokyně.

Syn, co se narodil právoplatné manželce dostal jméno Izák a osm dní po narození byl obřezán (obřízka byl →magický rituál, který se už v současnosti v KatoLARPu →bohům díky nepraktikuje).

Nutno podotknut, že Abe tou dobou oslavil své 100. narozeniny, což je z biblického hlediska nic. Syn Hagar dostal jméno Otrok 2934 a Sára byla dost nabroušená, páč to byl také dědic, který si mohl nárokovat Abrahámův výnosný podnik. Proto donutila svého muže k tomu, aby nebohou Hagar i se spratkem vyhnal (opět).

Pánbožko sdělil Abeovi, že i z tohoto fakana vzejde nový národ, tak ať si nedělá starost. A fakt že jo, od tohoto děcka odvozují svůj původ hráči konkurenční akce IsLARPu. Jméno, které Otrok 2934 používal, znělo Izmael.

"Vím, že máš novorozeného haranta, ale táhni, než se mnou žena rozvede."

Mezitím se Pánbožko škrabal mezi půlkami a zvažoval, zda je mu Abram skutečně věrný. Dospěl k názoru, že jen strach dokáže, zda tomu tak je, či ne. Vymyslel tedy, jak Abeho řádně potrollit. Nakonec seslal posla (chudák Metaron všechno odedře): "Abe, dlouho sis liboval mé přízně, seber svého syna, běž s ním do země Mórie a tam jej zařízni jak podsvinče."

Kryštovův krátký vstup: Pro skeptiky a →ateisty, kteří si myslí, že Mórie je výdobytkem konkurenční fantasy, kterou sesmolil jistý Tolkien mám zprávu. Nalistujte si v Bibli Genesis 22,2 tam je to jasně napsáno -- Mória, hornatá krajina obydlená trpaslíky, často ve válečném stavu se zemí skřetů na východě.

Abram udělal to, co by udělal každý racionální věřící. Poslechl hlas ve své hlavě a šel teda svého syna zabít. Když dojeli na místo a vyšplhali na kopeček, co jim Pánbožko označil, Izák stále netušil, o co go. (Proč to musí být vždycky hora, nemohl by Pánbožko jednou komunikovat třeba na pláži u moře, pokud možno přímo v areálu hotelu. Zjevení páně přímo mezi bazénem a stánkem s hotdogy? Ne? Fakt ne?).

Metatron: "Nemůžu uvěřit, žes mu na to naletěl."

Jak si tak oba šlapou do kopce, Izákovi, co mu nemohoucí Fotr nadělil dlouhé vedení, došlo, že sebou nenesou žádné zvířátko, které by zapíchli. Po delší chvilce mu došlo že je to zvířátko on, ale to už měl na nohou i rukou pouta (proč jsem si v této části písma svatého vzpomněl na →sadomaso porno od Mala Gibsona?).

Když Abe zvedal nůž, dolétl anděl a už z dálky volal: "It's a prank bro, nezabíjej ho nebo půjdeš do →peklíčka."

Tak tedy vše dobře dopadlo. Izák byl sice nějakou dobu nafrněný, konec konců jej chtěli Fotřík s fotříkem zabít, ale to jej časem přešlo. V příštím díle se trochu pošoupneme v čase a podíváme se, jak to bylo s Abem dál a jak si Izák hledal ženu. Prosíme, abyste podpořili naši tvorbu svým →nicneděláním.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama