Velký pátek

14. dubna 2017 v 9:52 | Sammael |  Magie
Blíží se největší herní event liturgického roku, Velikonoce. Během nich katolarpeři oslavují sebevraždu našeho Šéfa a Sprasitele, Ježicha Krista, který se podle starověkého mýtu popsaného v →Bibli nechal přibouchat na tyčku, aby tím ze svých →oveček sňal tíhu →hříchu a mohl je citově vydírat až do konce věků. Redakce KatoLARPu vám proto přináší již třetí díl svého speciálu o →magických rituálech →svatého týdne.

Po docela nutném →Zeleném čtvrtku, kdy se v podstatě jenom →biskup a jeho →kněží poplácávali po zádech a sesílali →požehnání na olej, začíná konečně ta pravá legrace. Jak nezapomíná zdůraznit žádný zarytý katolarper, v tento den se neslaví magický rituál →mše svaté. Náhradní pánbíčkoslužba ale strukturu klasického obřadu připomíná natolik, že běžný →fanoušek možná ani nepozná rozdíl.

"Hle, Ježek!" Ponciflus Pirát představuje Šéfa fanouškům křižování.
Povšimněte si, že Ježich už má na hlavě bodliny.

Veškerá →kostelní legrace Velkého pátku započíná epickým nástupem velebníčka a →ministrantů, kteří se tváří strašně vážně a v naprostém tichu se shromáždí před oltářem, kde je přepadne záchvat spánku a na chvíli si dáchnou na vymrzlé kamenné podlaze. Kněz následně potahá své →ovečky za srdíčko, když z knihy kouzel odrecituje krátkou depresivní →modlitbu o tom, jak je Pánbíčkova sebevražda strašně cool.

Ve stejném duchu pokračuje i čtení ze Starého záhona, o které se postará vhodný věřící, nadaný dostatečně plačtivým hlasem. V podobném duchu se pokračuje i zbytkem →bohoslužby slova, která je ale vzhledem k důležitosti Velkého pátku patřičně natažena. Následuje totiž všem již dobře známá dramatice Ježichova skonu ve formě rozhlasové hry. Když Šéf konečně na →krucifixu vypustí →pucha, všichni věřící dojatě pokleknou.

Velebný pán následně pronese krátkou →homilii, načež následují přímluvy z dob prehistorie KatoLARPu, kde se prosí za zdraví císaře a ochranu před šavlozubými tygry a dinosaury. Také žádají Pánbožka o to, aby přilákal do řad hráčů pomýlené ateisty, kteří nechtějí mít s LARPy nic společného.

Kouzelník se psychicky připravuje na své vrcholné číslo.

Následně je do středu herních prostor přinesena atrapa Ježkova mučícího nástroje, rozsvítí se okolo ní svíčky, aby všichni dobře viděli (případné elektrické světlo snižuje získané bonusy) a katolarpeři pak přicházejí modloslužebničit. Zpravidla si vystačí s jednoduchým pokleknutím, někteří však mají potřebu dřevo rovnou ocucávat. V následných chvalozpěvech se připomíná nejničivější →Pánbíčkova magie, jakož i genocidy, které byly spáchány.

Následně se přinesou →proměněné oplatky ze špajzu, kam je velebný pán uložil už koncem Zeleného čtvrtku. Kněz nad nimi pronese posledních několik zaklínadel a pak je rozdává ostatním hráčům, jak bývá obvyklé →během klasické mše. Co se nesní, putuje zase zpátky do špajzu. Během přenášení jídla všichni věřící zpívají hladové skladby ze →soundtracku a mlsně koukají.

Velebníček následně naposledy shromážděným požehná a všichni se rozejdou. Už tak strávili v kostele dost dlouhou dobu a zítra je čeká ještě delší rituál, který se nezřídka protáhne přes tři hodiny. Ale o tom zase až v dalším díle speciálu, který pro vás připravil můj kolega Kryštov Psohlavý -- dnešní článek zakončíme stručným shrnutím události z →dějin spásy, která se připomíná.

A hotovo! Teda pardon, dokonáno.
Někteří magoři z Filipín tuhle švandu napodobují i dnes.

Pánbožko totiž sám sebe vyslal na sebevražednou misi, odsoudil se a nechal se zavraždit, čímž jaksi nepochopitelně prokázal lidem velkou službu. Navíc se z toho docela rychle oklepal a už za tři dny byl zase jako rybička, ale nebudeme spoilovat. Ježek každopádně absolvoval během Velkého pátku svou →křížovou cestu na vrchol pahorku za Jeruzalémem, aby se mohl po zbytek dějin vyčítavě koukat na lidi přitlučený ke stěně.

Za celou tuhle srandu od nás nežádá nic víc, než abychom ho přijali do pumpy, která nám žilami prohání krev, dávali si pozor, co provádíme s našimi pohlavními orgány, nesnažili se moc rýt do logiky →pravidel a hlavně, abychom sypali →orgům prachy. Jak tyhle všechny mírně dementní požadavky souvisí s přibitím na tyčku, zůstává záhadou, ale KatoLARP je koneckonců jenom hra, kterou snad nikdo nebere vážně, tak mu to můžeme odpustit.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama