Velikonoce

16. dubna 2017 v 21:52 | Sammael |  Pravidla
Nejdůležitější event liturgického roku je tady. Během Velikonoc katolarpeři oslavují sebevraždu našeho Šéfa a Sprasitele, Ježicha Krystruse, který se podle starověkého mýtu popsaného v →Bibli nechal přibouchat na tyčku, aby tím ze svých →oveček sňal tíhu →hříchu a mohl je citově vydírat až do konce věků. Redakce KatoLARPu vám proto přináší poslední díl svého speciálu o →magických rituálech →svatého týdne, v němž se podíváme za horizont a přiblížíme si nadcházející dobu velikonoční.

Během dnešních obřadů se toho už totiž moc zajímavého neděje. Rituál je krapet pompéznější než obvykle, na nebohé laiky dýmá kadidlo a alelujuje se až do alejuja, ale to je asi tak všechno. →Mše probíhá ve svém klasicky nudném tempu, →velebníček předčítá pastýřský list vyššího →orga →biskupa, takže nesmysly, které si cucá z prstu večer předtím jeden demagog nahradí nesmysly, které si z prstu večer předtím cucá druhý demagog.

"To čumíš, co? Ale opatrně s tím bodcem na štítě, děravej už jsem dost."

Doba velikonoční je do jisté míry stejně úmorná jako →půst. Nenutí vás sice držet dietu, zato ale svým nestravitelným optimismem a juchání při odrhovačkách →soundtracku rychle začne lézt na nervy. Trvá přitom déle než půst, což dvakrát nepotěší. Průměrný katolarper se tedy přinejmenším od poloviny začíná těšit na mezidobí, kdy je povětšinou klid a vyšší ranky toho po člověku moc nechtějí.

Velikonoce jsou na druhou stranu ideální čas ke sbírání bonusů běžnými prostředky typu →modlitby. V takzvaném velikonočním oktávu, tedy prvních osmi svátečních dnech, získáte mnohem vyšší množství bodů než obvykle. Navíc existují tematické eventy u příležitosti významných dní typu →neděle Božího milosrdenství, kdy můžete lézt Pánbíčkovi do zadku, aby vás neposlal po smrti do →peklíčka.

Svatý Zajo zatím není v KatoLARPu na rozdíl od →svatého čokla univerzálně uznáván.
Něco jako →Satan Klaus.

Tradicí se na některých místech stal herní pseudopozdrav: "Ježich vstal z mrtvých!" na který se odpovídá: "Skutečně vstal, tvl!". Tímto kreativním způsobem si katolarpeři udržují v hlavě iracionální koncept přežití →duše po smrti těla, který by normálně jejich zcela materiální, snadno zničitelný mozek odsoudil jako naprostou pitominu. Pozdrav pochází z prostředí východních →schizmatiků, takže ho používejte na vlastní nebezpečí.

Velebníček chodí během Velikonoc v bílém kostýmu, aby na něj šlo pěkně vidět i ze zadních lavic, kde doposud mnozí pochrupovali. Období končí svátek sesrání Pucha svatého, kdy je oslavován nejméně oblíbený člen →Velké trojky. V těchto dnech jsou ke katolickým nesmyslům tolerantnější i normální lidé a na Wikipedii spekulují, kdyže to Ježek vlastně zaklepal bačkorama a kdy už byl zase čiperný jako rybička.

Ježichova opuštěná →tyčka čeká na další křižování napřesrok.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama