skřítek Jiljí

18. dubna 2017 v 20:22 | Kryštov Psohlavý |  Svatí
Je načase se opět navrátit k již dlouho rozpracovanému tématu čtrnácti →svatých skřítků pomocníčků. Dnes nás čeká Jiljí známý též jako Aegidius či Giles. Pohybujeme se kolem roku 700 po Ježkovi a náš munchkin se zrovna narodil kdesi v Aténách (po pracném googlení jsem zjistil, že je to v Řecku). Jak už to u svatých bývá, byl synem bohatých a významných rodičů (páč obrácený chuďas nikoho nezajímá, pokud není →dekapitován či jinak zlikvidován.

Jiljí prý už jako děcko projevoval náznaky →mentální poruchy, která jej nutila rozdávat svoje hračky a kapesné. Když jeho rodiče náhle zaklepali bačkorami. rozdal hrdina všechno, co měl zdědit (a to ještě předtím, než mu notář potvrdil závěť). Rozhodl se totiž sloužit →Velké trojce a věnovat se KatoLARPu na full-time. Zvažoval postup na →jáhna, takže odjel do Galie, kde u tamního →biskupa podstoupil výuku základních →pravidel. Nepatřil zrovna ke studijnímu typu a výuka lore jej nebavila, takže nakonec se rozhodl pro cestu →druidismu.

Druid Giles sesílá healing spell na laň, která dostala ranged damage.

Žil v lesíku v jeskyni, ochočil si laň a žil z jejího mléka (ještěže neměl alergii na laktózu). Když tehdejší vizigótský král na lovu zabloudil až k jeho jeskyni málem mu milou laň zastřelil lukem. Naštěstí ale trefil jen Jiljího, který zrovna laň dojil. Králík se cítil provinile, že milého druida zmrzačil, a tak na místě nechal postavit klášter, jako kdyby to Jiljímu mělo nějak pomoci.

Aegidius byl po určitých machinacích dosazen jako opat, aby vedl tamní →mnichy. Dokonce zajel za tehdejším →pontifuckem, aby jej poprosil o ochranu a finanční pomoc. Když ale dorazil do říma, tak mu poupa řekl, že nemá peníze, a tak vysadil dveře a dal mu je od cesty. Jiljí zklamán a rozhořčen vhodil tyto dveře do řeky Tibery, aby se s nimi nemusel táhnout. Když pak došel až do svého kláštera našel ony dveře, jak se válely vyplavené kus od kláštera, Jiljí se nakrkl a nechal dveře zlikvidovat na podpal.

Jiljí čumí na Ježicha Krystruse, který rozesílá →apoštoly a kope démony do řitě.

Na svatého Jiljího čekal dost nezvyklý osud, spokojeně dožil jako opat svého kláštera. Po smrti jej postihly běžné procedury svatého, byl pohřben, vyhrabán a rozkouskován na →relikvie.

Páč si ochočil laň na mléko, tak je patronem kojících matek. Chytré, co? Páč byl střelenej (a nejen lukem), tak je patronem postižených a má na starosti dohlížet na žebráky. Spolu s →Hubertem chrání lesy a navíc i kováře (v dnešní době dost oblíbená profese). Z neznámých důvodů si oblíbil skotské město Edimburgr. V ikonografii KatoLARPu je zobrazován s laní a šípem. Bývá zaměňován s již zmíněným Hubertem a skřítkem Eustacem o kterém se v budoucnu ještě pobavíme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama