Květná neděle

12. dubna 2017 v 21:14 | Sammael |  Magie
Blíží se největší herní event liturgického roku, Velikonoce. Během nich katolarpeři oslavují sebevraždu našeho Šéfa a Sprasitele, Ježicha Krista, který se podle starověkého mýtu popsaného v →Bibli nechal přibouchat na tyčku, aby tím ze svých →oveček sňal tíhu →hříchu a mohl je citově vydírat až do konce věků. Protože se však kolega Kryštov ve zpracovávání →dějin spásy k Ježkově době dosud nedostal, představíme si v nadcházejících dnech →magii spojenou s velikonočním obdobím ve speciálních článcích.

Jak už asi víte, v KatoLARPu existuje vedle →svatých, kteří nikdy nežili, →svatých bez hlavy a →svatých psů i takzvaný svatý týden. Ten otevírá →neděle nazývaná Květná. Vyznačuje se pozměněnou formou →mše svaté, která má upomínat na Ježichův příjezd do Jeruzaléma, který budoucí nemrtvý provedl na hřbetě oslíka. Pánbíček má totiž pro voly, osly a ovce obzvláštní slabost a v jeho příbězích hrají důležité role v jednom kuse.

Událost obohatila herní →soundtrack o chvalozpěv Hosana.

Podle evangelní storky se všechno odehrálo asi takto: Ježek poslal svou věrnou →dvanáctku učedníků na speciální misi. Chtěl, aby mu apoštolové ilegálně splašili dopravní prostředek a jeho původnímu majiteli to vysvětlili tím, že ho Šéf potřebuje. Neznámý Žid, jemuž osel původně patřil, se Ježichova nemytého gangu samozřejmě patřičně zalekl a během krádeže nekladl žádný odpor.

Pánbíčkův nezvedený synátor se následně vyhoupl na šedý hřbet a vyrazil na cestu. Vypustil něco ze své magie, takže se mu lidé z nějakého důvodu nesmáli, ale mávali na něj větvemi a házeli pod kopyta osla svoje hadry. Ježich si celý ten brainwashing neskutečně užíval a náležitě pyšní byli i jeho učedníci. Celé roky poslouchali všechny ty žvásty o marnotratných synech a rozsévačích, kteří vyšli rozsévat a teď to konečně vypadalo, že celý ten nesmysl konečně něco hodí.

I z toho důvodu se k oslavám připojuje i jediná pravá, →svatá Církev katolická. V týdnu předcházejícím Velikonocům se zvyšuje návštěvnost magických rituálů, takže je zapotřebí náležitě potřásat kasičkami. Hříšníci také musejí být nahnáni ke →zpovědi, pokud možno →generální, aby se v nich znovu probudil tak důležitý pocit viny. Čtyřicetidenní →půst otupil věřícím i poslední atrofované zbytky kritického myšlení, takže jsou v ideální kondici.

Průvody pořádají dokonce i pomýlení východní →schizmatici.

Mše Květné neděle začíná hezky na čerstvém vzdoušku. Zpravidla mimo →kostel jsou →velebníčkem →posvěceny vrbové větvičky, které dodávají hráčům bonusy k ostentativní zbožnosti, zároveň ale snižují v nedávné aktualizaci →pravidel přidaný Zelený koeficient →pontifucka Franty. Puch svatý totiž údajně nerad vidí ničení porostu, pravděpodobně proto, že pak chudák nemá kde hnízdit.

Zbytek pánbíčkoslužby se odvíjí víceméně klasicky, výjimkou je její →druhá část. Zatímco běžně přečte vybraná osoba nějaký ten kec z Bible, ostatní to prospí a je vymalováno, Květná neděle nabízí hráčům propracovanější kulturní zážitek a nabízí dramatizaci Ježichovy sebevraždy formou ne nepodobnou rozhlasové hře. Kněz se chopí role samotného Šéfa, →kostelník či jiný zodpovědný hráč čte repliky ostatních osob a babička z poslední lavice hraje vypravěče.

Bžunda to bývá náramná, tleskat se ale nesmí. Místo toho musíte pokleknout, když vypravěč dojde k pasáži, v níž Ježek na →krucifixu vypustí →pucha. Tím zvláštnosti obřadů květné neděle víceméně končí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama