Kubula Kubikula

9. dubna 2017 v 20:15 | Kryštov Psohlavý |  Svatí
Již zde byl zmíněn jeden →svatý munchkin, který se znal se samotným Ježkem a dokonce získal achievement "Apoštol", což je v současnosti nedosažitelné (ano →pontifuck sice používá označení apoštolská stolice, ale upřímně to je úplné hovno ve srovnání s apoštolem). Seznamte se s Kubou Kubikulou, známým též jako Kuba Zebedekula, apoštolem a učedníkem a flákačem božím (apoštol je ve své podstatě synonymum hipíka).

Takže Kubík (apoštol, ne jogurtový nápoj) se narodil kdesi v Palestině do rodiny rybářů Zebedekuly a Salome. Pocházel z pohledu LARPu z docela významné rodiny, jeho brácha sepsal jedno →evangelium a máti zas natírala Ježka olejem po jeho nepodařeném pokusu o sebevraždu na →krucifixu. To natírání si vyložte, jak chcete. Jednoho dne spolu se svým fotrem a bratrem látal sítě (moc mu to nešlo, měl je samou díru). Když šel kolem Ježek, tak na ně houkl, na to oba bratři opustili otce a nechali ho samotného na lodi. Tak to chodí, když Ježek zavelí.

Kuba ve svém kostýmu z pozdní fáze života.

Bráši si brzy začali říkat synové hromu (zamlčeli tím svého tátu Zebedekulu, nu což). Ježek si Kubu vybral, aby dosvědčil sem tam nějaký ten projev →magie nebo pokročilých kouzel na úrovni vzkříšení. Jakožto rybářský synek neuměl psát, takže za něj kdosi napsal list Kubikulův, který je dodnes součástí Bible. Po tom, co Ježek spáchal na Golgotě sebevraždu a pak jej unesli mimozemšťani, odjel Kuba do Španělska hlásat radostnou zvěst o sebevraždě Ježkově.

Podle sofistikované storky, kterou nám připravili →orgové, do Španělska došel pěšky. Pokud víme, tak po vodě dokázal špacírovat jen Ježek, takže to Kubula musel obejít přes Turecko a Rusko, tomu říkám tůrista. Jeho →misijní činnost se na Pyrenejském poloostrově setkala s neúspěchem, získal tam pouze osm učedníků. Když už to chtěl zabalit a vrátit se domů, naletěli na něj →andělé s Mařkou a kusem šutru. Mařka na něj zařvala, co že si dovoluje házet flintu do žita a ať jí tam postaví kostel a provede kouzlo →modlitby za obrácení Španělů a ona pak sešle kouzlo →požehnání.

Kubikulův misonářský outfit.

Kuba to udělal a pak se vrátil do Palestiny, kde mu nechali ufiknou šišku. Když ho vedli na popraviště, tak mu jakýsi farizej dal špagát kolem krku, jenom tak z legrace. Cestou Kuba vyhealoval několik nemocných, až se z toho farizej obrátil. Na popravišti potom přišel ke Kubulovi a vlepil mu homohubana (něco pro →Jedáše) za což mu byla jeho kebule ufiknuta též (jak bývá zvykem na tomto webu, vždy když přijde na řadu dekapitace světce, tak si vzpomeneme na svatého →Diviše).

Je více verzí co se stalo s jeho mrtvolko,u tak vám je zde ve stručnosti představíme. Dle jedné z nich, když se na Středním východě začala šířit konkurenční akce IsLARPu a mnoho hráčů přecházelo k poněkud atraktivnějšímu hernímu pozadí nového a poněkud svěžího herního světa, tak tři →mniši vyhrabali Kubíkovu mrtvolku a převezli ji nejdříve do města Zaragoza. Když pak i toto město dobyli islarpeři při svém mírovém tažení, tak jej odvezli až do Španěl, kde byl uložen až do své →recyklace.

I na vlastní popravu se musíte vyparádit.
A nezapomenout hůlku.

Další a dle mého věrohodnější verzí je, že jeho mrtvolku sebrali jeho žáci hned po popravě a pak ji poslali na loďce po moři, aby jej uchránili zneuctění (nechat mrtvolu rozkládat se na mořském slunci vystavenou živlům je skutečně projevem úcty). Velká trojka však seslala své andělíčky v čele s →Metatronem, aby jeho loďku došoupali do Španělska, tak o ni zakopl jeden z jeho osmi španělských učedníků a zajistil její recyklaci dle tradice KatoLARPu (další projev úcty viďte). Nutno podotknout, že některé z těchto relikvií se nacházejí i na našem území.

Není zcela jasné, která z těchto verzí je pravdivá, avšak s jistotou víme, že když vrcholil ve španělsku velký mírový konflikt mezi IsLARPem a KatoLARPem, který historici nazývají reconquista, tak se tam párkrát Kubík zjevil na bílém koni, máchal mečem a hulákal cosi o lásce k muslimům nebo tak něco.

Mimo to, že je považován za patrona Španělska, stal se také patronem poutníků, bojovníků, dělníků, horníků, kloboučníků, lékárníků a je vzýván za dobré počasí i na ochranu před revmatismem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama