Hubert

3. dubna 2017 v 21:44 | Sammael |  Svatí
Hubert se narodil v temných staletích po pádu Západořímské říše v dnešním francouzském Toulouse. Měl to štěstí, že vyrůstal jako prvorozený syn akvitánského vévody. Přestože byl náležitě →pokřtěn, na →modlení moc nedal a KatoLARPu se věnoval výhradně rekreačně. →Oženil se a zplodil dokonce syna Floriberta, aniž by nějak zvlášť řešil →pravidla nebo herní →magii. To se ale mělo změnit.

Manželka totiž při Floribertově porodu zemřela a Hubert našel útěchu v pravidelném lovu. Vybíjel si hněv a smutek ježděním po lese a zabíjením všeho, co se hýbalo. Kdyby ho takhle viděli druidové KatoLARPu typu →svatého Jiljí nebo Františka, kamaráda zvířátek, asi by jim →přeskočilo. Každopádně se Hubertovo chování nelíbilo ani Pánbíčkovi v →Nebeském Jeruzalémě, a právě ten se nakonec rozhodl situaci rázně vyřešit.

Hubert s historicky věrnou kuší zdraví procházející zvíře.

Přišel Velký pátek (kterého se dočkáme již brzy i my, jen co se klatá →doba postní konečně vyhladoví k závěru) a Hubert se místo do →kostela vydal do lesa. Ježicha strašně urazilo, že šlechtic odmítá unyle poplakávat nad →krucifixem a seslal na něj proto halucinace. Hubertovi se do cesty postavil jelen, zažehl neonový křížek mezi parohy a →Metatronovým hlasem vyzval →hříšníka k obrácení.

Samozřejmě použil jediný →argument, který hráči skutečně mají: "Pokud hnedka nezačneš sekat dobrotu, skončíš v →peklíčku." Hubert se samozřejmě Pánbíčkem vydírat nechal a dle pokynů →anděla vyrazil k zasloužilému munchkinovi Lambertovi, aby u něj obnovil svůj herní zápal. Šlechtický titul a následnictví přenechal mladšímu bráchovi, stejně jako synka Floriberta, prachy dal chudým a brzy postoupil v hodnostech KatoLARPu na →kněze.

Zhulená vize lovce Huberta.

Potom se vydal do Říma za →pontifuckem, aby obdržel speciální bonusy za →pouť. Během jeho nepřítomnosti byl učitel Lambert zavražděn a Hubert ho po návratu nahradil na →biskupské sesli. Svého předchůdce v úřadu dal také recyklovat na →relikvie, aby jeho diecéze získala →požehnání. Ve vysoké funkci lokálního →organizátora akce Hubert nakonec i zemřel, a to netypicky přirozenou smrtí.

Proč je pro nás tento zdánlivě nezajímavý světec atraktivní? Jednak je tvůrcem unikátního magického předmětu, takzvaného Hubertova klíče. Tento kouzelný amulet měl údajně léčit vzteklinu, ale jeho účinky jsou samozřejmě jen duchovní, tedy zcela iluzorní.

Biskupské svěcení Huberta z rukou pontifucka.
Při něm jak vidno obdržel i bojovou hůl.

Především se ale Hubert věnoval šíření →evangelia mezi pohanolarpery a ve své →misijní činnosti byl velmi úspěšný. Zřejmě proto, že uměl střílet z luku i vládnout obouruční bojovou kadidelnicí, takže si dokázal poradit s nebezpečnými vlkodlaky, před nimiž jeho přímluva chrání.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 BLADE BLADE | 3. dubna 2017 v 22:01 | Reagovat

je čas hlásat výru ! :-)) :-D

2 Opica Opica | Web | 20. dubna 2017 v 17:00 | Reagovat

A takhle vznikl Jägermeister!! Druhý obrázek je toho jasným důkazem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama