Skřetice Katka (Hypatia z Alexandrie)

18. března 2017 v 14:21 | Kryštov Psohlavý |  Svatí
Stále před sebou máme ještě pár svatých skřítků a skřetic, tak jsem vyslechl Pánbožkova hlasu (pravděpodobně to byl →Metatron), a pustil se znovu do díla. Snad s Šéfovým →požehnáním odvedu řádnou práci.

Takže Katka byla alexandrijskou princeznou (Kateřina je typické Egyptské jméno). To, že byl Egypt součástí Římského císařství a od dob Kleopatry neměl řádnou královskou rodinu, odložme stranou. První zmínky o této →svaté pocházejí až z desátého století, i když měla žít o takových pět až šest set let dřívě -- ale to jen pro zajímavost. Jakýsi postevník (herní classa, kterou je ještě třeba na webu popsat) ji přiměl obrátit se na křesťanství, takže byla →pokřtěna a žila si docela spokojeně.

Mystické manželství Katky z Alexandrie s Katkou Sienskou.
Jakože fakt.
V KatoLARPu si můžete vzít někoho, kdo už je dávno mrtvý a ani ho
nikdy nemusíte potkat. A v takovém případě to může být i člověk stejného pohlaví.
Ne, nám tahle debilní →pravidla taky nedávají smysl.

Když došlo k pronásledování císařem Maxentiem, vystoupila na obranu všech hráčů. Nutno podotknout, že sám Maxentius se ve skutečnosti císařem nikdy nestal a za dobu své "vlády" řešil řadu jiných problémů, takže na KatoLARP mu moc času nezbývalo). Dle fiktivní storky ale Maxentius poslal 50 řeckých filozofů, aby jí katolarpení vykecali. V průběhu disputace Katka všechny filozofy přetáhne na KatoLARP, což jasně dokazuje, že je celá storka vymšlená. →Orgové si s lore této postavy mohli pohrát trochu víc, pohanští filozofové totiž byli až příliš kritičtí, než aby mohli vidět velkou boží Pravdu -- koneckonců jako většina inteligentních lidí.

Každopádně se pan skorocísař nakrkl a ex-filozofy upálil. Pak si řekl, že si Katku vezme a v manželství ji z toho vykecá. To však Katka odmítla s tím, že se stala v podstatě →jeptiškou. Maxík se naštval ještě víc a rozhodl se ji umučit. Sestavil si na to dokonce speciální stroj. Katka se však →pomodlila k Pánbožkovi a ten stroj rozmetal na prach (respektive vyslal nějakého →andělského podržtašku, aby to udělal za něj, jako obvykle). Navíc přitom pozabíjel půlku pohanské populace města protože prostě miluje genocidu.

Max se však nenechal zastavit a v afektu Katce ufikl kebuli. Sice to bylo na rozdíl od →Diviše smrtelné, avšak z jejích žil prýštilo mléko místo krve a mrtvolku odnesli andělé na horu Sinaj, asi aby ji uchránili před →recyklací. Tam ji však našli křesťanští pseudoarcheologové, takže recyklaci neunikla.

Katka s knihou. Protože dobově věrný svitek není tak sexy.

Na svaté, které si orgové úplně vycucali z prstu, jsme si už zvykli minimálně od časů →svatého Jirky. Někdy však orgové vezmou storu o nějaké významné osobnosti nebo bohyni konkurenční hry a předělají ji pro účely vlastního lore. Většina původních zdrojů již zanikla vlivem značné snahy →teologů o jejich vymazání, u Katky se však původní znění zachovalo.

Skutečnou historickou osobností byla Hypatia z Alexandrie (orgové se neobtěžovali ani změnit zasazení, takže dohledání analogií bylo pro →heretiky jen otázkou času). Hypatia byla filozofka, obecně uznávaná i navzdory tomu, že byla pohanka (tfuj). Obrovskou chybu udělala, když učila tamní larpery logice, což mělo za následek značný odpad z tamní hráčské základny (být larperka tak by ji →exkomunikovali, mrchu jednu). Bohabojný a velice moudrý patriarcha Kiril (řekněme že se jednalo v podstatě o →biskupa), udělal v duchu křesťanské lásky spravedlivé rozhodnutí a nalezl konečné řešení Hypatiiny otázky.

Svatý panenský babinec klevetí s Mařkou, Šéfovou máti.

Svolal dostatečně velký dav katolarperů a šel proklatou Hypatii zlynčovat. Později se larpeři cítili špatně kvůli tomuto činu, a tak přišli se storkou o Katce, aby si trochu zlepšili náladu. Za svou věrnou službu KatoLARPu získal Kiril (známý též jako Cyril z Alexandrie) herní achievement "církevní otec".

Katka je považována za patronku panen a jeptišek, páč tak nějak jeptišství založila. Dále chrání učence a studenty, jakožto členka exkluzivního klubu čtrnácti svatých skřítků pomocníčků má chránit před náhlou smrtí. Sammael se také domnívá, že by měla být vzhledem ke svému lore prohlášena patronkou dojného dobytka, →pontifuck se k tomu ale dosud nijak navyjádřil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama