Popelec

1. března 2017 v 11:22 | Sammael |  Magie
Jednou z vůbec nejrozšířenějších pověr, která se stále drží mezi katolarpery, je víra v →magické schopnosti takzvaného popelce. Uděluje se každoročně ve středu, kterou začíná →postní období a ta se podle tohoto zvyku nazývá popeleční. Protože letos připadla právě na dnešek, těžko bychom hledali vhodnější čas zpracovat celý tenhle šamanský nesmysl pro naše oddané čtenáře.

V jádru se samozřejmě jedná o sebemrskačský, ostentativně kajícný rituál typu →zpovědi, →křížové cesty nebo →adorace. Místo špitání →hříchů do ouška místního →velebníčka, pochodování po promrzlém →kostele nebo klečení na tvrdé mramorové podlaze vám ale k získání kouzelných bonusů postačí jen nechat si popatlat čelo zuhelnatělými zbytky spálených větviček.

Zhruba takhle.

Nebyl by to ale KatoLARP, kdyby neměl k celé věci promyšleno i →teologické pozadí. Popel má symbolizovat pomíjivost člověka, do které lidstvo kdysi ve vybájených →dějinách spásy zatáhli →Adam s Evou. Hráčům se ale zároveň připomíná i nutnost myslet na vlastní smrt a především na to, co má přijít po ní: tedy na →nebíčko, ale hlavně na →očistec a především na →plameny pekelné.

Od →Dušiček už totiž uběhla nějaká doba, →laikové už pozapomněli i na vážný ráz →adventu a tak je důstojní pánové zase jednou musí trošku postrašit. Příležitosti samozřejmě naplno využívají a při patlání popela na čela svých oveček nezapomenou přihodit užitečnou radu do života.

Kněz solí své věrné ovečky špínou.

Jaká to bude, záleží na pastoračním úmyslu velebníčka. Na výběr má ze dvou:

Pamatuj, že jsi prach a v prach navrátíš použije kněz tehdy, když má pocit, že jeho věřící stále ještě nekontemplují svou smrtelnost dostatečně a měli by se víc zamýšlet nad tím, jak jim jednou budou červi v hrobečku ohryzávat odumřelé tkáně.

Čiňte pokání a věřte evangeliu pak nabízí východisko již dostatečně vyděšeným návštěvníkům →bohoslužby, kteří hledají cestu ke spasení. Ta samozřejmě spočívá v kajícím smýšlení, které je nejlepší navenek projevit tučným příspěvkem pro potřeby KatoLARPu. Doporučeno je však i věření ničím nepodloženým blábolům evangelia -- protože ale katolarpeři v principu nečtou →Bibli, jedná se samozřejmě o výzvu k důkladnému naslouchání demagogické rétorice duchovních z kazatelny.

Chcete-li své →duše na přijetí magických bonusů popelce připravit důkladněji, na konkurenčním →fanouškovském serveru Víra.cz naleznete příslušnou →modlitbu.


My si místo toho raději uvedeme hlavní výhody, které vám absolvování rituálu přinese. Udělovatel získá bonus +10 k aroganci, zatímco všichni, kdo budou pomatlání, ztratí z této statistiky pět bodů. Popelec se proto velmi hodí k redukci nabubřelosti, kterou bývají postiženi třeba →ministranti, kteří v nedávné době nosili obouruční bojovou kadidelnici, →biskupovu čepici či berlu, popřípadě jiné důležité →kostelní harampádí.

Popelec však také zvyšuje dočasně o 15 obranu proti úkladům ďáblovým, poskytuje drobné bonusy k modlitbě a modifikátorem 3x navyšuje zkušenosti získané postěním a pácháním dobrých skutků během následujícího oktávu (osmi dní). Za každých 90 minut, po které setrvá na vašem čele, pak také dodává +1 k ostentativní zbožnosti, nutném předpokladu další kariéry v KatoLARPu.

Z toho vyplývá, že jde o vysoce užitečnou svátostinu, pro kterou byste si dnes měli rozhodně zaskočit. K dostání je v každém dobrém kostele během otevírací doby.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michael Michael | 1. března 2017 v 23:14 | Reagovat

tak, tento článek dost pobavil! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama