Kázání Mr. Beana a papež budoucnosti

9. března 2017 v 21:43 | Sammael |  Fanoušci
V rubrice věnované →fanouškům KatoLARPu už dlouho nepřibyl žádný nový příspěvek. Protože víme, že ne všichni naši čtenáři rozumí mluvené angličtině, rozhodli jsme se sestavit nový článek jen z videí, ke kterým existují české titulky. Dnes si proto přiblížíme dvojici fanouškovských projektů a ohodnotíme jejich →teologickou akurátnost.

Znáte Mr. Beana? Jeho herecký představitel Rowan Atkinson svého času pronesl krásnou →homilii, ve které přečetl svůj neoficiální přídavek k radostné zvěsti →evangelia. Představil katolarperům Ježicha z netradičního úhlu jako pouťového kouzelníka, který krom přeměny vody ve víno zvládá i záměnu mrkve za králíka a ve zbytku času hláškuje jako o život.

Česká verze ZDE.

Jak se tento obraz našeho Sprasitele a Vykopatele shoduje s podáním →orgů a oficiální verzí →pravidel? Až překvapivě dobře. Ježek se skutečně příležitostně laciným trikům věnoval a krom již zmíněné přeměny tekutin máme v Bibli zaznamenáno třeba i →kouzlo rozmnožení potravin či chození po vodě. Ježich také příležitostně trousil epické hlášky -- vzpomeňme třeba na jeho slavný štěk z →krucifixu: Bože můj, do jakých sraček jsem se to zas uvrtal?

Naše druhé video je uměleckým pokusem o zobrazení budoucnosti KatoLARPu. Jeho hlavním hrdinou je Lord Ypsilot z Bogu, který pokorně přichází k Jesselovi, Trifelgi Putinardovi, vládci Quazaku a vnějších světů, ničiteli Nesféry a tvůrci dohody Hwah-tak-Ers-nee. Zrovna začíná šestá z dvaceti osmi fází jeho přerodu a velkolepá ceremonie přilákala hosty ze všech koutů galaxie. Lord Ypsilot musí před celým shromážděním prosit mocného Jessela o slitování, jinak bude zabit a jeho domovský svět zničí →Pánbíčkův hněv.

Česká verze ZDE.

Jedná se samozřejmě o fiktivní scénář, k podobným událostem však během dlouhých →dějin spásy skutečně několikrát došlo, jen si vzpomeňte na →Noema. Proto ani k tomuto videu nemáme vážnějších výhrad a všem katolarperům jej doporučujeme jako duchovní inspiraci, obzvláště vhodnou v tomto →postním období. Nechť prospěje k rozvoji vaší →dušičky a pomůže vám na cestě do →nebíčka.

→Modleme se: Ježichu Kriste, náš Šéfe! Tys nám ústy svých moudrých →biskupů, →apologetů a jiných →žvanilů sdělil, že můžeme brát tvé Písmo buďto vážně, nebo doslova. Tím jsi dal všem nadšeným autorům fanfikce spoustu prostoru k manévrování a obohatil jsi tak ve své moudrosti a prozřetelnosti KatoLARP o mnoho nových příběhů. Žehnej proto prosím i nadále svým ovečkám Puchem svatým a dalšími zdroji inspirace, abychom se hrou bavili stále lépe a lépe. Neboť tvé je království i moc i sláva navěky. Amen.

PS: Šéfovo →požehnání nechať sestoupí i na překladatele z videacesky.cz, bez nichž bychom v našem jazyce tento kvalitní obsah neměli.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama