Don Bosco

24. března 2017 v 22:08 | Kryštov Psohlavý |  Svatí
V dnešním článku vám představíme snad nejvíc profláknutého →svatého munchkina, jakého svět kdy spatřil. Projednou se nejedná o fiktivní historku, zato o historku řádně →orgy přikrášlenu a zkreslenou. Pojďte si s námi poslechnout →lži o Donu Boscovi.

Giovanni Melchiorre Bosco, v herním světě znám pod přezdívkou Jan, se narodil 16. srpna, roku po našem Šéfovi Ježkovi 1815 (on sám lhal, že se narodil už 15tého, kdy je zas jakýsi herní event) kdesi v Itálii (v současnosti to místo pojmenovali po něm, to je tak, když má místo trapné jméno). Vyrůstal v rodině rolníků a měl dva starší bráchance.

Donův rodný dům.

Všichni byli bez vyjimky hráči (čili →pokřtění), takže jeho indoktrinace propagandou KatoLARPu byla docela jednoduchá. Jako většina dětí katolarperů školu dost flákal a chodil do ní jen v zimě. Po menším experimentu s houbičkami měl halušky, ve kterých se mu zjevil ježek s Mařkou (a k tomu ještě i kopa zvířátek, tomu říkám trip). Ti mu zadali sidequest, že se má starat o malé chlapce (doslova Mařka řekla: "Vidíš ty malá děcka? Postarej se o ně, ale postarej se tak, ať to vypadá jako nehoda.").

Giovanni se proto začal motat kolem kluků z ulice a vykládal jim →hovadiny. Při této →misijní aktivitě jej oslovil jistý Don Caloso. Bosco jej oslnil svými znalostmi lore a →pravidel. Don se proto rozhodl, že mu z peněz vydělaných protiprávní činností zaplatí vzdělání a vezme jej pod křídla. V průběhu studií si kolem sebe Giovanni utvořil gang, který se zabýval především herní →magií a →modlitbou. Po úderu do hlavy se nakonec rozhodl, že se stane →knězem a vstoupil do semináře.

Don v herním kostýmu. Má pro vás nabídku, která se neodmítá.
Zvolíte si krychli Nebeského Jeruzaléma, nebo věčný oheň pekla?

V průběhu studií jej Don Cafaso seznamuje s vězeňským prostředím a učí ho základním mafiánským technikám. Po studijích a →vysvěcení získává Giovanni do svého nově vzniklého gangu první kriminálníky. Začal také hledat vhodné místo, kde by si založil ústředí. To po konzultaci s tehdejším →pontifuckem Piem IX. pojmenoval Oratoř svatého Františka Saleského.

Činnost novopečeného Dona poutala pozornost vládních úřadů a určitou dobu byla oratoř pod dohledem policie. Pak za záhadných okolností zemřel tehdejší městský markýz Cavour a hlídky byly odvolány. Nyní nestálo Donovi v cestě nic. Založil ženskou odnož své organizace, a když přišel jakýsi mor do Tuřína, s radostí poskytl mladistvé ze svého gangu, aby odklízeli mrtvé, i když je tím vystavil riziku nákazy. Dětský život je předci postradatelný, aspoň dříve dojdou k Pánbožkovi.

Navzdory ztrátám na životech Donova organizace roste a překrečuje hranice a takzvaní saleziáni se stávají globální konglomerací. Don se ale jejího největšího úspěchu nedožil, za záhadných okolností zemřel v den, kdy z Tuřína vyrazila první misijní výprava (nejspíše byl nahrazen mladším konkurentem).

Protřelý Dominik Savio se nikdy neváhal přiživit na aureole svého kápa.

Za života disponoval docela zajímavou herní magií. V prvé řadě dovedl herně věštit. Většinou věštil smrt členům konkurenčních kartelů. Dále zvládal docela obstojné triky s kartama, což není úplně snadné. U svých stoupenců dokázal vyvolat pocit, že je na dvou místech zaráz, tak mu to orgové rovnou připsali na konto zázraků. Dokonce byl nadaný telepatií, což neumí ani sám Pánbožko (proto je nutné vyznávat své hříchy u →zpovědi). Dokonce zvládal i základní léčivá kouzla a navíc ke konci života trpěl halucinacemi, což mu orgové přepsali na božské vize.

Jak už to tak bývá, ke svatému se záhy přifařili další týpci, kteří se chtěli na Donově popularitě přiživit. Některým se to i povedlo, nejzajímavějším případem je Dominik Savio. Tento chlapec vstoupil do Donova kartelu a účastnil se mnoha operací, včetně těch mimo oratoř. Aspiroval na kněze, dokud se nerozhodl Dona udat, aby vzápetí zemřel na "nemoc". Orgové však plivli Donovi do tváře a tak mladičký Dominik také získal herní achievement "svatý"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama