Charismatická obnova

15. března 2017 v 16:25 | Sammael |  Pravidla
Náš skromný projekt KatoLARP dnes slaví první půlrok své existence a takovou událost musíme zákonitě oslavit speciálním článkem. Můj kolega Kryštov Psohlavý navrhl, abychom zpracovali téma charismatické obnovy. Jelikož však má tento fenomén výrazné přesahy do →herní magie, byl jsem pověřen, abych jej zpracoval svými nedostatečnými silami. Nechť mi v tom Pánbíček pomůže a Kryštovovi jeho nápad oplatí tisícerými →požehnáními!

Charismatická obnova má původ v protestantských LARPech a proto k ní byli →orgové velmi dlouho podezíraví. Zavlékat do →pravidel všemožné →hereze je totiž v módě až nyní, po Druhém vatikánském →koncilu, kdy se do čela dostávají →pontifuckové typu Honzy Pavlíka II. nebo současného zelenorudého soudruha Franty. Charismatické hnutí proto postupně zakořenilo i v katolickém LARPu a od té doby provází hráče bez přestání.

Hnutí našlo inspiraci v Bibli, konkrétně ve storce o sesoplení holuba →svatého.

Začalo přitom jako obyčejná →fanouškovská akce. Hráči si totiž koncem dvacátého století pomalu uvědomovali, že se pravidla dostala do slepé uličky, protože nejsou kompatibilní s objektivní realitou. Různí →teologové, →Halíkové, →kreténisté a podobní pošuci se z myšlenkové impotence křesťanství sice snaží všemožně vylhat, v intelektuální sféře je ale rekreační strašení →peklíčkem a uctívání →zbytků mrtvol na ústupu.

Dvacáté století ale paradoxně hráčům přineslo i účinnou obranu proti zdravému rozumu -- stádní smýšlení pěstované mnoha diktátorskými režimy, jakož i masivní užívání drog. Zatímco ale klasické smažky ujíždějí na koksu nebo halucinogenech, katolarpeři fetují Pucha svatého. Jakmile takový charismatik ucítí Pánbíčkovu přítomnost ve své →duši, jakékoli argumenty ztrácejí hodnotu a veškeré →kontradikce pravidel náhle dávají perfektní smysl.

Puch svatý překoná i zemskou přitažlivost a dodá vám i schopnost nesmyslně blábolit.

Když se hráč poprvé takovýmto způsobem sjede, říká se tomu →křest Puchem svatým, který ale nemá až zas tak mnoho společného s běžným politím →svěcenou vodou, popřípadě s konkurenčním →biřmováním. Nejde totiž o klasickou svátost, ale prostě a jednoduše o magický efekt podobný třeba udělení →popelce. Bonusy za něj ale samozřejmě získáte.

Aby měli autority KatoLARPu situaci pevně pod kontrolou, angažují se v charismatické konferenci krom nadšených →laiků i →jáhni, →velebníčci a →biskupové. To umožňuje uspořádat i velké herní eventy typu charismatické konference, na které mohou všichni účastníci získat bonusy do veškerých herních statistik.

Vzhledem ke své dvojí podstatě se může sjet dokonce i Ježich.
→Andělíčkové, které Puch trollí nejčastěji, jen zlomyslně přihlížejí.

Co se na takové akci děje? Samozřejmě se dočkáte obligátních →modliteb, →mší svatých, "přednášek" (tj. →kázání) nebo i zvláště mladšími katolarpery svorně nenáviděných →adorací. Vyhodit si z kopýtka si ale můžete během →modliteb chval, kde průvan Pucha svatého pravidelně hrozí nad účastníky strhnout střechu a večer vám třeba přijde nějaký →exorcista vyprávět pohádky a strašit vás mukami →očistce.

Jak vidno, charismatická konference je skoro taková čurina, jako třeba sjezd ČSSD a proto se také letos obě akce konají ve stejném městě, v Brně. Neměli byste si proto propříště nechat žádnou z nich ujít, neboť Francek beztak otáčí kormidlo →Peťanovy bárky (= církve) ostře doleva a za chvíli bude →hříchem, i když si uprdnete skleníkové plyny. A katolarpeři by rozhodně měli jít s dobou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama