Valentýn

14. února 2017 v 19:25 | Kryštov Psohlavý |  Svatí
Oslavili jsme svátek lásky, milování a dobu, kdy cena čokolády a květin dosahuje maxima. Tento svátek je samozřejmě připíchnutý k nějakému tomu →svatému, neb →orgové musejí využít každé příležitosti přiživit lore na konzumu a tradicích pohanolarperského původu. Dnešním svatým není nikdo jiný než Valentýn.

Těsně vedle. Císař Valentinián.

Jen pro orientaci se pohybujeme někdy ve třetím století po Ježichovi, kdesi v Itálii (podle některých →teologů to bylo v Ternii, což je jakási vesnice na jihu Apeninského poloostrova). V tehdejším srdci římského císařství poprvé v života žařvalo děcko (už teď je to taká romantika). Římská říše byla tehdá téměř ryze pohanolarpeská a Valentýn, který se narodil do bohaté rodiny patricie (římský ekvivalent šlechty), nebyl výjimkou. Jak si tak rostl, tak jako správný hipster ve svých patnácti letech konvertoval ke KatoLARPu z revolty vůči tehdejšímu mainstreamu.

Valentýn jako biskup.
Obrázek není lore-friendly.

Časem začal šplhat po žebříčku hierarchie LARPu, stal se →diákonem. Jak si tak diákonil, tak se pak nechal vysvětit na →kněze. Podle některých teologů se dokonce stal →biskupem, to však je nepodložená informace (když se to vezme kolem a kolem, tak téměř nic v rámci lore není podložené, ale to si nechme pro sebe). Co víme ale jistě, je to, že disponoval pokročilou herní →magií léčení -- nevrhal blesky, ani nevyvolával →potopu světa ale byl docela OP healer. Jedna storka nám vypráví, jak ho v zimě nějaký žebrák otravoval natolik, že mu dal Valentýn svoje šaty aby měl klid. Jak si tak drkotal zuby, přilítl za ním jakýsi →anděl s tím, že byl Valentýn potrolen samotným Ježkem.

Jiný příběh nám vypráví, jak vyléčil slepotu dcery soudce Aesteria (nezaměňujte se →svatým Asteriem). Soudce tehdy přišel a řekl: "Je-li Ježek skutečně pravý a jediný bůh, jeden z →těch tří, co v ně věříte, tak mi vyhealuj dcerku z akutní slepoty." Valentýn položil ruku na očiska dcerky, pomodlil se a bum ho! Holka uviděla -- a ne jenom že uviděla, ale také uvěřila. Celá famílie soudce Aesteria se nechala pokřtít.

Valentýn dohlíží na stavbu svého kostela.

Jakýsi Kartón, římský občan a počestný člověk, Valentýnovi dle jedné storky zadal quest na vyléčení svého syna. Hrdina prováděl opakovaně kouzlo →modlitby, až jej nakonec Velká trojka vyslyšela a synka vyléčila. Kartón potom uznal magické schopnosti LARPera a nechal sebe, svého syna své tři žáky z Řecka a syna místního prefekta podrobit →křtu a sám začal také aktivně hrát. Římské senátory v čele s prefektem tím namýchl natolik, že jej obvinili z nekalých praktik, a nakonec ho zabásli.

Chudák Valentýn jednoho letního večera z toho všeho, co se dělo, ztratil hlavu. Žel bohu, nebyl →Diviš, takže pozbytím hlavy pozbyl života (alespoň nabyl herního achievementu "Mučedník"). Pak nějakou dobu odpočíval v pokoji v katakombách, dokavaď s ním nezačali šachovat a přesouvat zbytky mrtvolky z místa na místo. Nakonec byl definitivně naporcován na →relikvie a v současnosti je k nalezení v sedmnácti →kostelech po celé Evropě, kde slouží k pokročilé herní magii.

Z neznámého důvodu je považován za patrona všech milenců (prej prováděl potají obřady →svatby, ale to je hovadina). Jinak nemá na starost nic, krom kostelů, které jsou mu zasvěceny, takže pro svatého docela pohoda.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michael Michael | 15. února 2017 v 20:37 | Reagovat

bomba a dost vtipně napsáno :P :-) :F :-) :-D

2 Kryštov psohlavý Kryštov psohlavý | 19. února 2017 v 9:27 | Reagovat

[1]: Pánbožko s tebou Bratře
Děkuji z ocenění mého článku. Byl jsem dlouho indisponován a nemohl jsem se aktivněji účastnit hry, ani dodat nějaký ten článek na fanpage, takže na to byl chudák Sammael sám.
Cením si pochvaly tak nechť ti žehná Nemohoucí Fotr i Syn a Puch svatý, který z těch dvou vychází.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama