Proroci

7. února 2017 v 15:52 | Sammael |  Pravidla
V superchytré knížce →Bibli se krom vyhrožování →peklíčkem a orgasmického vzdychání nad Pánbožkovou dokonalostí nachází i →pseudohistorická část, kterou pro vás pravidelně zpracovává především ctěný kolega Kryštov Psohlavý. Z velké většiny je v ní pojednáváno o tom, jak vypadali Šéfovi →fanoušci předtím, než Ježek ustanovil KatoLARP a ve svých →učednících nalezl první →organizátory.

Za oněch dávných časů probíhala herní →magie spíše improvizovanou formou a místo vysoce estetického divadélka →mše svaté s jejím vznosným →soundtrackem, →polomáčenými oplatky a dalším nezbytným folklórem. Pánbíček se uctíval zkrátka tak, že jste kuchli nejbližší zvíře na oltáři a maximálně proslovili nějakou tu →modlitbu.

Podobně primitivní byla i herní →pravidla. Komplikované systémy →hříchu, →zpovědi, →generální zpovědi a další veselé koncepty tehdejší hráči ještě moc neznali, trestem za provinění byla zkrátka smrt. Nejpodstatnější zákony předal Pánbožko oddaným larperům osobně na kamenných deskách.

Pánbíček píše výhradně písmem, které vypadá jako kuří nohy.

Všichni ale dobře víme, že nejsou-li pravidla vynucována, nefungují. Proto dnes existuje systém hodností od nejposlednějšího →laika přes řadového →velebníčka až po →biskupy a →poupu. Ti všichni mají dávat dobrý pozor, aby se mezi hráči udržoval permanentní strach z věčného zatracení, bez kterého by celý LARP rychle přestal fungovat. Kdo tuto důležitou úlohu plnil v dobách před Ježichem?

Proroci. Šlo o pestrou směs lhářů, cvoků a fetek. Zpravidla zjistili, že k nim promlouvá sám Pánbíček a potom plnili jeho vůli, ať už šlo o vraždění konkurenčních lhářů, cvoků a fetek, cestování ohnivými vozy nebo plavbu v útrobách velké ryby. Kompletní přehled →kouzel, provedených biblickými postavami nabídneme jednou v rámci série zpracovávající →svaté, neboť jsou za ně proroci zpravidla považováni.

Poznámka na okraj: Velký prorok Minomet, který svého času vystoupal na →nebesa na okřídleném komoni Burákovi, nepatří do KatoLARPu, ale do konkurenčního IsLARPu.

Úkolem proroků bylo systematicky šikanovat všechny, které už hra přestala bavit, za pomoci široké škály kouzelných trestů. Jak už jejich jméno napovídá, zabývali se také předpovídáním budoucnosti. Pokud to ale zkoušel někdo jiný, prohlásili ho za →okultistu, koketujícího se silami zla a dotyčný nebožák rychle skončil na hranici. Klasický prorok byl zkrátka nebezpečný psychopat, od kterého byste se raději drželi dál.

Honza s →krucifixem (WTF?) cvičí svou řeč.
Obvyklé publikum zdatně zastoupí ospalá ovce.

Postupem času naštěstí tihle magoři docela vyměkli a poslední známý exemplář, pouštní křikloun Honza →Křtitelů, už platil za možná vyšinutého, ale vcelku neškodného patrona. Trávil spoustu času sám v divočině, načež se vracel mezi lidi a k všeobecnému obveselení je krmil plamennými →kázáními, pročež by jej pontifuk Franta mohl právem prohlásit patronem našeho skromného webu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama