Svěcená voda

12. ledna 2017 v 22:09 | Sammael |  Magie
Samostatnou kapitolu v dějinách →magie KatoLARPu tvoří kouzla prováděná za pomoci svěcené vody. Této substance jsme se již krátce dotkli v článku o →kostelním harampádí a zmíněna byla třeba i v popisu interiéru →této herní budovy, přesto na tomto webu prozatím chyběl kompletní seznam aktivit, které s ní můžete provádět. A že si s ní užijete srandy, zvlášť pokud jste →kněz nebo aspoň →ministrant.

Kouzelná voda se vyrábí z normální kohoutkové, popřípadě balené. Podle místních zvyklostí je dochucována solí a zamíchána kropáčem. →Žehnací zaklínadlo může pronést každý hráč úrovně →jáhna a vyšší, voda přitom nezískává dodatečné bonusy a je v podstatě šumafuk, zda ji očaroval vesnický farář nebo sám →poupa.

Rezervoár svěcené vody designově připomíná kýčovitý pisoár.

Ve zlatých dobách před Druhým vatikánským →koncilem bývaly herní prostory vykropeny sprškami mocné tekutiny předtím, než v nich započala →mše svatá. Dneska už se na podobné prkotiny může každý vysrat, velebníček obvykle sotva stíhá svou pátou pánbožkoslužbu v pořadí a první →laik se obvykle pod krovy chrámu vpotácí jen s nepatrným náskokem.

Přesto má svěcená voda stále důležitou roli. Čím jiným by si návštěvníci kostela měli zaplcat triko, když při vstupu a odchodu dělají křížek (→krucifix)? Kapalina se též používá při takzvaném výkropu, což je preventivní osprchování všech přítomných kropáčem. Využití nalezne i během rituálu →exorcismu, kdy poskytuje služebníkům Pánbíčkovým významné bonusy v boji proti padlým →andělům, démonům.

Přestože musí být svěcená voda sama při své výrobě požehnána, slouží velice často k násobení účinku dalších žehnání. Pokud zablábolíte krátkou výzvu k některému →svatému, připojíte vzdušný křížek směrem k cíli rituálu a na závěr jej řádně postříkáte právě svěcenou vodou, můžete si být jisti úspěchem prováděné magie.

Křtitelnice o rozměrech a objemu dětského brouzdaliště.

Využití nalezne substance i ve staroslavné velikonoční liturgii, kdy bývá svěcena obzvláště slavnostním způsobem. Kněží do ní noří dolní konec kombinovaného měřiče proudu a odporu (= paškálu), kterou pro tuto speciální příležitost poskytla Pilná včela®. Takto vylepšený dihydrogen monoxid poté obdrží permanentní dvacetiprocentní posílení svých schopností, které garantuje Svatý stolec, kde také můžete reklamovat případný vadný produkt.

Pokud není svěcená voda zrovna potřebná k ničemu, což se stává 24/7 velice zřídka, skladují ji →organizátoři ve zpravidla kamenné nádobě zvané křtitelnice. V jejím designu se obvykle uplatňují prvky z herní mytologie, tedy z →Bible, →teologie a →dějin LARPu. Křtitelnice poskytuje vodě ideální podmínky k zachování její dlouhodobé trvanlivosti, jen má v zimě občas nešťastnou tendenci zamrzat. Ale inženýři KatoLARPu už pracují na nápravě!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama