skřítek Vítek

9. ledna 2017 v 14:37 | Kryštov Psohlavý |  Svatí
I v dnešním roce budeme pokračovat v již načatém, Pánbožkom požehnaném díle popisu čtrnácti svatých skřítků pomocníčků. Po loňském →svatém Jiří, →Kryštofovi, →Achátiovi a Divišovi, →Blážovi a dnes zpracujeme skřítka Vítka.

Vítek zjevně v obličeji ze všeho nejvíc připomínal
neandrtálce s vlasy z mokrých snů Adolfa Hitlera.

Ponořme se spolu do lore této fiktivní postavy. Vítek byl synem římského obchodníka a pohanolarpera Geluse, který synovi naivně vybral jako chůvu a učitele křesťany. Očekával od nich alespoň základní respekt a úctu vůči jeho pohanolarpeské aktivitě, to však KatoLARP jehož světci úspěšně likvidují posvátné háje, nezná. Hráči obracejí na KatoLARP řádnou argumentací (mučením) a k tomu všemu ještě nectí žádné hranice (stačí se podívat na →svatého Vojtu). Takže Vítek si vesele rostl a jeho chůva s učitelem jej úspěšně indoktrinovali.

Vítek, poučený v jediné pravé →apoštolské víře, se čím dál více nořil do herní reality. Jednoho dne se ale tatík dověděl, že mu synek paří KatoLARP a tak musel Vítek se svým učitelem a herním mentorem Modestem utéct do Lucany v jižní Itálii, kde se spolu skryli (to že spolu prchli dva muži, jeden z nich starší čtyřiceti let a druhý v pouhých dvanácti v té době nebylo vůbec divné). Tak nějak se přifařili do paláce, kde zrovna přebýval syn římského císaře Diokleciána. Po dlouhé konverzaci s pokojskou zjistili, že panovníkův synátor je posedlý démonem (padlým →andělem).

Vítek vlezl oknem do pokoje (to taky není vůbec divné) a za pomoci kouzla →modlitby a pokročilého →exorcismu onoho démona vyhnal (nejspíše ho přestalo bavit, jak Vítek drmolí pořád dokola Očenášek a šel si najít jinou zábavu). Jak tam tak Vítek klečel a modlil se, tak do pokoje vtrhla císařská garda. Oni římané se s ničím moc nesrali, když se k císařovu synovi vloupe nějaký floutek, tak ho hnedka zabásnou. Modest se snažil všechno vysvětlit, ale stráže jej dali za katr také a zkontaktovaly jak císaře, tak Vítkova fotříka.

Příprava svatovítské polévky s extra příchudí palmové ratolesti mučedníků.

V průběhu vyšetřování vyšlo najevo že jak Modest, tak Vítek jsou katolarpeři. Gelus se pokusil svého synka přesvědčit, aby přestal s tou revoltou proti autoritě a vrátil se k poctivému pohanolarperství se vším všudy. Vítek to odmítl zrovna ve chvíli, kdy do místnosti vstoupil Dioklecián. Dioklecián se rozhodl že za to, že z jeho syna vyhnal démona, pomůže Vítkovi zbavit se KatoLARPu. Nejdříve ho i s Modestem hodil do kotle s vroucím olejem, ale Pánbožko oběma věrným katolarperům →požehnal, takže je chudáky nedovařené museli vytáhnout ven a předhodit lvům. Lvi však odmítli jíst nedostatečně tepelně upravenou potravu.

Dioklecián se nakrkl a oběma vězňům nechal useknout kebuli. Bohůmžel tam nebyl Diviš, takže oba přátelé na následky ztráty hlavy okamžitě zemřeli (Diviš by si sebral hlavu a šel by se projít do parku). Nemá ale cenu plakat na rozlitým mlíkem, respektive v tomto případě nad ztracenou hlavou. Oba hošové si vysloužili herní achievement "Mučedník" a dobře si nakročili ke svatosti, Vítkovi se to povedlo, ale Modest ostrouhal. Nu což, neštěstí ve hře, štěstí v lásce.

Po čase se našla Víťova mrtvolka (respektive nám →orgové řekli, že to je on, ale proč by lhali) a ta pak byla důkladně zrecyklována na →relikvie. V tuto chvíli na scénu vstupují české země a jejich katedrála svatého Víta v Práglu (pro ty méně zkušené hráče, katedrála je takový větší →kostel), kam bylo odesláno na PO box světcovo rameno. Někde se tam válí dodnes. Zbytek mrtvolky je k vidění v Opatství v Corvey kam byla přesunut z baziliky St. Denis.

Pro úspěch repríza fotky svatovítské katedrály z článku o kostelích.

Co má tento skřítek na starosti? V prvé řadě se stará o svoji katedrálu v Praze (práce, jak na kostele). Dále je patronem rybářů. Redakci se nepovedlo zjistit proč, možná jej po smrti hodili rybám, které nebyli tak vybíravé jako lvi. Vždycky byl fanoušek baletu ale jeho otec chtěl, aby miloval gladiátorské zápasy, takže se Vítek stal patronem tanečníků a komediantů (tak ať se v →nebíčku aspoň trochu zasměje). Chrání děcka před démony a epilepsií, což bylo v dřívějších dobách LARPu považované za jedno a to samé. Zároveň se má starat o slepé a hluché -- trochu velká zodpovědnost na dvanáctiletého fakana, pak to tak taky vypadá.

Svatý Vítek skřítek je nám ku pomoci vždy, když nás posedne démon nebo dostaneme epileptický záchvat. S jeho pomocí, a pomocí →Velké trojky se nám bude hrát jistě o něco snáze.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama