Pluviál

20. ledna 2017 v 14:07 | Sammael |  Magie
Na tomto webu jsme se zatím →pohříchu ještě příliš nevěnovali propracovaným herním kostýmům. Kolega Kryštov sice zpracoval třeba základní →pravidla pro odívání →kněží, na omezeném prostoru ale nemohl tématu věnovat takovou pozornost, jakou si zaslouží. Dnes si proto představíme →kouzelný item určený právě pro hráče-velebníčky, konkrétně pak k užití v outdoorových podmínkách.

Jednoduchý kostým pluviál.

Kdo by si katolarpery představoval jako bandu znuděných čumilů posedávajících v →kostele, byl by až překvapivě daleko od pravdy. Svět se sám od sebe ne→evangelizuje a zvlášť po Druhém vatikánském →koncilu se v přírodě koná stále více herních akcí. Pořádají se tábory pro →ministranty i malé →laiky, pod širým nebem občas probíhá i →mše a zachována zůstala třeba tradice bohoslužebných průvodů, třeba na svátek Pánbíčkova Těla.

Co když ale začne krápat? Při podzimních →pohřbech takové situace nastávají velice často, takže není divu, že je prochladlí a provlhlí faráři začali brzy řešit. Kostým nasáklý vodou holt něco váží a navíc v něm dokonce i sám →poupa vypadá jako mokrá slepice. Katolická pláštěnka pro podobné příležitosti se jmenuje pluviál, bývá zdobená vyšitými →krucifixy či dalšími obrazy z →herní mytologie.

Jelikož jsou →orgové nepraktičtí, postrádá pluviál kapuci. Zato se však tato součást kostýmu dodává v mnoha veselých liturgických barvičkách pro všechny možné příležitosti.

Speciální variantou je papežský plášť. Jak už jméno napovídá, nosit jej smí pouze římský pontifuk. Bývá delší, než běžný pluviál, ale na současném arcišamanovi Frantíkovi jej neuvidíte. Posledním šéfem KatoLARPu, používajícím tento poněkud nepraktický módní doplněk, byl Pája VI.

Pontifuk Pius X. ve slavnostních záclonách.

Existuje však také takzvaná cappa magna, totiž veloplášť pro obzvlášť naexpené hráče. Přístup k ní mají pouze potentáti typu biskupů a jim podobných. Svého času se podšívala hermelínem, ale z důvodů finančních úspor se to dnes už dělat nesmí. Cappa Magna se používá při speciálních příležitostech a protože její dolní konec zametá zemi za svým nositelem, musí mu ho držet ministrant jako nevěstinu vlečku.

Krom svých pasivních schopností typu ochrany před deštěm poskytují všechny druhy pláštěnek i magické bonusy, jelikož se jedná o →požehnané itemy. Účinnost veškerých kouzel (včetně →modlitby a komplikovaných obřadů) seslaných v příslušném kusu prostěradla narůstá o 25 %, bonus +10 (respektive +15 v případě cappy magny a +25 v případě papežského pláště) se přičítá ke zbožnosti přítomných hráčů.

Zkušený hráč kardinála v perfektně sladěném oděvu získává velké bonusy prohlžením →Bible.


Pluviál navíc poskytuje i částečnou imunitu vůči útokům padlých →andělů a přidává další výhody, pokud je nošen v barevně sladěném setu s ostatními částmi knězovy výzbroje. Oproti tomu ale mírně (+5, cappa magna +10) navyšuje aroganci a výrazně snižuje všechny fyzické statistiky, protože se v něm blbě hýbe.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama