Neděle

2. ledna 2017 v 20:02 | Sammael |  Pravidla
Dost možná jste už slyšeli o jednom z nejvýznamnějších výdobytků ŽidoLARPu, který pronikl i do →pravidel naší hry a rozšířil se do povědomí hráčů i nehráčů po celém světě -- totiž o Desateru přikázání. Tuto poněkud neucelenou sbírku příkazů rozličné morální hodnoty využívali například →teologové k vymýšlení všemožných →hříchů. Jedním z nejstrašlivějších je, pokud v neděli nenavštívíte →magický rituál →mše svaté v kostele.

Jak k takovému nesmyslu →organizátoři KatoLARPu vlastně přišli? Proč nemusíte šest dní v týdnu naslouchat →chraplavému krákorání seniorů v promrzlém herním interiéru, ale v neděli je to po vás požadováno? Samozřejmě je za tím snaha o důkladnější indoktrinaci →laiků skrze pravidelnou →kázeň, jakož i jejich vyučení v základech →apologetiky. Aby ale celá věc nevypadala tak prvoplánově, existuje i vysvětlení odvozené z →Bible.

Pánbožko vegetí na nafukovacím balónu.

V ní je psáno, že si dal Pánbíček po náročné šestidenní trojsměnné práci na svém →stvoření řádného šlofíka. Jako všemocná bytost mimo čas ho rozhodně nepotřeboval, ale paradox je už samotná →Pánbožkova existence, takže mu podobnou extravaganci jistě rádi odpustíte. Svým povalováním se po →nebíčku každopádně Šéf nějakým záhadným způsobem sedmému dni →požehnal.

Když byli potom lidé vyhnání z rajské zahrady a →anděl s planoucím mečem dával bacha, aby se neproplížili zpátky, zjistili →Adam a Eva, že jim v slzavém údolí světa čtyřiadvacet hodin odpočinku týdně docela přijde k duhu. Pánbíčkovi se zalíbilo, že ho během jeho →svatého pochrupování nikdo nerozptyluje činorodostí a rozhodl se proto prospěšný zvyk oficiálně kodifikovat, aby nějakého zoufalce náhodou nenapadlo pracovat.

→Modlící se andělé kontrolují kvalitu Ježichova odpočinku.

Když tedy předával Mojžichovi kamenný tablet s vytesanými příkazy, podsunul do něj i jeden, který hrozil smrtí těm, kdo by se odvážili něco dělat během vyměřeného šlofíka.

Tady by mohl náš příběh skončit, kdybychom tedy byli ŽidoLARPeři. Ti se totiž domnívali, že Pánbíček považuje za den odpočinku sobotu, kdy dáchnul poté, co v pátek večer v opilosti splácal ze zbytkových dílů ptakopyska. Potom ale přišel na svět Ježek, vyrostl a spáchal sebevraždu na →krucifixu. Přes sobotu si pak sice příkladně poležel v hrobě, ale v neděli už zase čiperně skákal po starověké Palestině. →Apoštolové a další raní katolarpeři z toho měli takovou radost, že svoje oslavy přesunuli právě na tento den.

Ne všichni fanoušci křesťanských akcí z toho měli stejnou radost. AdventLARPeři kupříkladu dodnes oslavují sobotu, protože během ní odpočíval jak Ježich, tak Bůh Fotr a o aktivitách Pucha svatého taktéž nemáme zachované zmínky (poznámka na okraj: AdventLARP se nejmenuje ani tak podle samotné liturgické doby →adventu, protože →půst nemá nikdo rád, jako spíš podle latinského slova pro očekávání, konkrétně očekávání Ježka).

V KatoLARPu slavení neděle každopádně zapustilo hluboké kořeny. V tento den se konají bohoslužby ve všech dobrých kostelích, věřící mohou přistoupit i ke →zpovědi či získat různé další herní bonusy. Pokud však mši bez dobrého důvodu vynechají, schytají smrtelný hřích a hrozí jim věčná smrt v →pekle. Pánbíček zkrátka nemá rád stávkokazy.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Blade Blade | E-mail | 2. ledna 2017 v 23:31 | Reagovat

to je skvělej článek, jsi ksvělej Sammael, pravidelnětě čtu a bude fajn, když se to dostane víc do světa :-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama