Kostelníci

24. ledna 2017 v 19:25 | Sammael |  Pravidla
V dnešním příspěvku spíše kratšího rozsahu si připomeneme jednu z nejopomíjenějších herních funkcí v celém KatoLARPu, nevděčnou roli kostelníka. Hodnost je mnohde -- jak už bývá zvykem -- vyhrazena pouze mužům a obnáší starost o →kostel, →kostelní harampádí a vůbec o všechno, co se okolo míst určených k →bohoslužbě děje. Dříve musel disponovat nějakým nižším svěcením (třeba okolo levelu →jáhna), dnes už se to po něm nevyžaduje.

Důstojný plán v rozpláclém kovbojském klobouku a jeho poskok kostelník.

Za svou tvrdou práci získává kostelník jen skromné bonusy. Mírně naroste jeho váženost mezi ostatními →laiky, na slovo jej zpravidla musejí poslouchat →ministranti a respekt k němu musejí cítit i fanoušci herního →soundtracku či →večerů chval, jestliže chtějí, aby jim půjčil klíč na všemožné nácviky. Nebohý kostelník bývá nicméně často na oplátku zavalen administrativními povinnostmi, zvláště pokud není k dispozici →velebníček.

I bez nich má hráč zpravidla práce nad hlavu. Vždy si musí zjistit, jakou liturgickou barvičku bude onoho dne kněz používat a nachystat mu v ní kompletní kostým. Připravují ale i další podstatné rituály, jejich starostí bývá například sestavení a zapálení táboráku, nad kterým potom celebrant opéká svíčku z velikonočního parafínu. Pokud farnost trpí nedostatkem ministrantů či lektorů pro čtení →Bible během →bohoslužby slova, kostelníci často zaskakují.

Dnes kostelníci obvykle kostým nenosí, ale dříve to bylo zvykem.

Těchto obětavých osob bychom si proto coby →fanoušci hry měli hluboce vážit, neboť výraznou měrou přispívají ke zkvalitnění herního zážitku pro všechny zúčastněné. Veškeré →magické obřady by bez patřičných příprav nikdy nebyly tak působivé. Za redakci KatoLARPu upřímně doufám, že jsme alespoň trochu přispěli ke zvýšení povědomí o záslužné činnosti kostelníků a prosím všechny hráče, aby jim →vymodlili Pánbíčkovo →požehnání.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama