Kanonické právo

16. ledna 2017 v 18:45 | Sammael |  Pravidla
Ptáte se, odkud pro vás získáváme odborné informace o →pravidlech KatoLARPu? Možná jste to nevěděli (a to, i pokud jste sami hráči), ale naše milovaná akce má své vlastní zákony, sebrané do takzvaného kanonického práva. To provází církev už skoro od jejího založení a jeho hlavním účelem je vytvořit za pomoci pohádek z →Bible a laciných →teologických keců co nejúčinnější metody citového vydírání →laiků a pomoci při tvorbě pocitu viny.

Proto jsou například →hříchy často zároveň trestnými činy podle kanonického práva a můžete za ně být penalizování například →exkomunikací či odepřením každo→nedělní svačinky v →bufetu.

Příručka kanonického práva ze zlatých dob středověku.

Z toho je snad vidno, že se tihle pseudoprávníci berou děsně vážně. Dokonce tak vážně, že zřizují vlastní soudy a ustavují do nich soudce. Zatímco běžná →kostelní ovečka nemusí podobný tribunál potkat za celý svůj strachem z →pekla naplněný život, vyšší šarže typu →biskupů, arcibiskupů, představitelů významných →řeholních řádů a tak podobně musejí s kodexem kanonického práva počítat.

Chcete-li v církevní justici udělat kariéru, hodí se začít studiem zákonů normálních, abyste se seznámili s příslušnou hatmatilkou a aby vás prodchl duch soudní síně a šustících paragrafů. Věnovat byste se měli též bedlivému naslouchání →bohoslužbě slova kombinovanému s důkladným nasloucháním indoktrinaci v hodinách vysokoškolské teologie. Do pořádku si určitě dejte i magickou stránku věci: každopádně byste měli absolvovat rituál →křtu, pravidelně přistupovat k →občerstvení a zpovědi a doporučeníhodné je též →biřmování a/nebo →apologetická praxe. Za své budoucí povolání se pravidelně →modlete a nebojte se přijmout příslušná →požehnání. Budou vám sice sama o sobě k ničemu, ale třeba si šplhnete u →orgů.

→Pontifuk Benda XV. je otcem "moderního" kanonického práva.

Jakmile tuto komplikovanou přípravu řádně ukončíte, získáte herní rank kanonisty (neplést s kanonýrem nebo onanistou). V naší zaprděné zemičce se k podobné úrovni budete propracovávat těžko, neboť tu nemáme specializované demagogické středisko. Můžete ale studovat třeba na sousedním Slovensku s čobolskými bratry v Kristu. Církev vám ráda poskytne některý z akademických titulů, které mají pro normálního člověka asi takovou hodnotu, jako kdysi za komára RSDr.

Pokud naopak o tuto kariéru nemáte zájem, nejspíš se s kanonickým právem nikdy v praxi nesetkáte. Vyvarujte se zkrátka očividných excesů proti pravidlům hry, vykonávejte náležitou magii a poslouchejte svého →velebníčka na slovo, bude dobře.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Válen Pajštus Válen Pajštus | 17. ledna 2017 v 13:02 | Reagovat

A nějaké špeky z kanonického práva by nebyly? Například jak řeší toto právo populární miliskování s ministranty? Nebo když velebníček v kocovině zaspí na rorát? Nebo prošustruje monstranci?

2 TomkoF TomkoF | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 12:10 | Reagovat

Čekám na nový zajímavý článek na svém blogu

3 Sammael Sammael | 18. ledna 2017 v 16:02 | Reagovat

[1]: Kratochvílím kléru jistě v budoucnu věnujeme samostatný článek, děkuji za připomenutí. Zaspání či věcná svatokrádež monstrance jsou jistě hříchem, ve druhém případě dokonce nejspíše těžkým. Nevím však, zda mohou být i trestně stíhány.

4 Sammael Sammael | 18. ledna 2017 v 16:04 | Reagovat

[2]: Jelikož nás Pánbíček ve své nekonečné milostivosti naneštěstí neopatřil darem jazyků, po pšonsky čísti nesvedeme. Vyprošujeme ti však do tvé tvorby na přímluvu polského pontifuka Honzy Pavlíka II. hodně zdaru!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama