Kájin, Ábel, Šét a další

18. ledna 2017 v 19:04 | Kryštov Psohlavý |  Dějiny spásy
Dnes si popíšeme další úsek →dějin spásy, vrátíme se do doby chviličku po →stvoření a vyhnání →Adama a Evy z ráje.

Něco se podělalo. Ale co? Čtěte dál a zjistíte!

Potom co Pánbožko, uražený jako náctiletá nána, které rodiče koupili špatný iPhone, vyhnal první člověky z ráje (doposud není jasné, jestli je ráj ekvivalentní s →krychlí nebeského Jeruzaléma), lidi brouzdali po prázdné, převážně pusté, ploché Zemi. Zločin spáchaný lidmi (Evou, Adam v tom byl nevině, takže kořenem všeho herního zla jsou ženy) byl jasný -- čórli Pánbožkovi sváču v podobě jabka.

Člověci se nakonec usadili kdesi v poušti, tam si uplácali chalupu z lejna a začali cosik koexistovat. Adam se nevzdal své sexuální úchylky, takže do toho s Evou noc co noc bušili. Výsledek se brzy dostavil, Evča se zakulatila. Protože člověci byli co se sexuality a rozmnožování týče nováčci, netušili, co se děje. Jednoho krásného dne z Evči vypadlo děcko. V tu chvíli jim došlo, co a jak. Od doby, co opustili rajské zahrady, je každé životní potěšení provázeno určitou mírou utrpení: pití alkoholu kocovinou, hulení cracku absťákem a sexuální styk graviditou.

Kájin vede brášuli za veselou kratochvílí.

Evča odchoval prvního sviště a pojmenovala jej Kájin (z neznámého důvodu mu nezačali říkat →Franta). Následovala doba, kdy Eva trpěla migrénou. Asi 150 let, první lidé totiž žili velice dlouho a postupně se délka života zkracovala. Podívejte se třeba na Mojžu a jeho šťastně dožitých 120 let nebo Eiba s jeho 175 lety. Totálním rekordmanem je Metuzalém s dožitými 969 lety.

Karlík vyrůstal a stal se zemědělcem. V průběhu toho se Eva opět zakulatila a vypadl z ní Ábel. Ábel taky časem vyrostl a stal se pastýřem ovcí, koz a jiné havěti. Evča s Áďou se jali své synátory vychovat v pravé tradici, kterou vytvořili, naučili je obětovat →Velké trojce sem tam nějaký ten žvanec. Ábel jako správný →munchkin dával vždy nejlepší jehně, to zařízl a spálil na hranici (jako se později stalo se zakladatelem HusoLARPu). Karlík byl poněkud střízlivější a pálil jen to, co nechtěl.

Pro svůj herní zápal bývá Ábel často považován za svatého.
Mimo jiné i východními →schizmatiky.

Pánbožko přijal vždy obětiny od Ábela, ale od Karlíka nikdy nic, prostě nadržoval. Kájinovi to bylo docela fuk, nebyl muchkin, tak to neřešil. Tedy dokud za ním nedošel bratříček a nezačal mu kázat o tom jak správně obětovat, prostě LF fašista hadra (pro neznalé LF znamená Living Fantasy, s touto odrůdou munchkina se lze setkat na společných akcích, kdy tato individua vyžadují, aby bylo vše dokonale věrohodné, neuvědomují si že je to jen fantasy, které s realitou nesouvisí).

Kájin zareagoval na tohle otravné pruzení (podobné tomu, co dnes páchají jehovalarpisté) poněkud drasticky a Ábela bez lítosti zabil. Pánbožko se na Karlíka nakrkl, označil jej (forma tohoto označení není v →Bibli jasně definována) a znemožnil mu nadále se živit zemědělstvím. Tož co, Kájin se sebral a zdrhl. Poslední zprávy o něm píšou, že založil město Enoch. Našel si tam ženu (kde se vzala, je záhadou, zatím jediná existující žena je Evča, jeho matka) a ta mu porodila synátora. Kájin prokázal nedostatek představivosti a pojmenoval děcko stejně jako své město.

Lidi si tehdy na oblečení teprve pomalu zvykali.

Mezitím si Evča s Áďou vyrobili další děcko, a to pojmenovali Šét. Šétův jediný přínos lore spočívala v tom, že si našel ženu a s ní vyrobil děcko Enóša -- opět se prostě nějak ta jeho žena vyskytla. Na počátku prostě ženy rostly jak houby po dešti a já zde o téměř 10 000 let později jsem stále single, nepřijde vám to nefér? Jen pro pořádek: dle Písma bylo Áďovi v době, kdy zplodil Šéta něco kolem stotřiceti let, a pak žil dalších osm století let (docela houževnatý bastard).

Milosrdný a milostivý pánbožko nikdá Karlíkovi neodpustil a ten musel proto po ploché Zemi chodit se značkou na čele, dokud jednoho dne nepřepadl přes okraj do vesmíru.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama