Brendan

23. ledna 2017 v 15:39 | Sammael |  Svatí
Mysleli jste si, že americký kontinent objevil jako první z Evropanů až Kryštof Kolumbus? Špatně. Mysleli jste si, že to byl vikinský mořeplavec Leif Eriksson? Zase špatně. Tak velký čin přece nemohl provést pouhý →laik, natožpak severský pohanolarper! Skutečně objevitelská plavba proběhla dobrých tisíc let před koncem středověku -- tedy v podstatě na jeho začátku. Jejím hrdinou se stal nepřekvapivě katolarper, →kněz a ještě navíc i →řeholník, →svatý Brendan.

Socha svatého Brendana, kde se můžete →modlit nebo páchat jinou →modloslužbu.

Tenhle týpek se podle legend, které pro hráče sepsali přičinliví →orgové, narodil v jihozápadním Irsku, v zemi leprikónů, čtyřlístku a svatého Patrika (zpracujeme v budoucnu). V onom kraji v té době bujelo paření KatoLARPu na všech frontách, každý druhý člověk byl zapálený munchkin, ostražitě dodržoval pravidla a oddaně praktikoval všechny předepsané →magické rituály.

Brendan po svých učitelích nadšení pro hru zdědil. Už v šestadvaceti to dotáhl na velebníčka, což není vůbec špatný výkon. Nadchl se také pro cestování a →misijní hlásání ušlechtilých pravd →evangelia ubohým nehráčům žijícím v temnotě. Nejdřív se procvičil na několika britských ostrovech, načež vyrazil do vzdálenější Francie, kde pobyl na Bretaňském poloostrově poblíž vesničky →svatého Asterixe z Galie.

Brendan ve své krutopřísné kocábce.

Jelikož trávil nezdravé množství času ve fiktivním světě →andělů a →špatné matematiky, jednoho dne mu definitivně přeskočilo. Rozhodl se, že se vydá hledat rajskou zahradu -- tu, ze které Pánbíček svého času vykopl krátce po →stvoření první lidi, →Adama a Evu. Ze strážce s planoucím mečem si nic nedělal, jako správný katolarper si Písmo pouze prohlížel a nijak podrobněji si v něm nečetl.

Během náročné plavby podobné mýtické cestě antického hrdiny Odyssea Brendan potkal mořskou obludu a přistál na ostrově, z něhož se vzápětí vyklubala velryba. Přičinlivý řeholník jí rozdělal oheň na hlavě a za svou blbost téměř zaplatil vyřazením z genofondu (o což se u kněžích obvykle stará celibát). Na jiném ostrově zase odsloužil Brendan velikonoční →mši svatou. Celá parta dobrodruhů pak opakovaně slavila Vánoce mezi mnichy na ostrově Ailbe, neboť byli odsouzeni po oceánu kroužit sedm let, než budou dostatečně svatí, aby mohli do ráje.

Brendan slouží mši na velrybě, jako kdyby se nechumelilo.

Přestože se tedy jednalo o mimořádně časově náročný podnik, objevitelé se vůbec nenudili. Potkali ptáky, kteří místo švitoření, krákání, houkání, skřehotání a podobných příslušných zvuků svým zpěvem reprodukovali biblické žalmy a chválili Šéfa. Také se však několikráte střetli s démony: Brendan sám musel provést zaklínadlo →exorcismu na jednom ze svých společníků a jiný týpek byl dokonce satanášem unesen skrze sopku přímo do →peklíčka.

Zlatým hřebem celé cesty se však stalo shledání s →Jedášem z Iš Karotky. →Nesvatý zrádce Ježichův udiveným mořeplavcům vyjevil, že jej milosrdný Pánbožko během svátků a o →nedělích propouští z věčného ohně, aby si na chvíli ulevil na prázdné skále uprostřed moře. Tato mimořádně výmluvná ukázka Pánbíčkovy dobroty pohnula Brendanovým srdcem a Jedáše na jednu noc před ďábly ochránil.

Nakonec dospěli objevitelé skutečně až do ráje, tedy do Ameriky. Ta se samozřejmě kvetoucí zahradou brzy opět stane, jakmile jí nějakou dobu povládne svatý Donald Trump. Brendan se následně vrátil zpátky domů, nakonec zemřel a stal se příhodně svatým patronem potápěčů, námořníků, cestovatelů a velryb -- protože kdo jiný by měl mít na starost největší zvířata světa, než ten, kdo je lovil pro maso a zapaloval jim hlavy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama