Brambora

19. ledna 2017 v 19:27 | Kryštov Psohlavý |  Svatí
Pokračujeme ve zpracovávání svatých skřítků pomocníčků. Rozhodli jsme se že vám po svatém →skřítkovi Vítkovi představíme pro změnu skřetici, a to konkrétně skřetici Barboru, přezdívanou kvůli svému obličeji též svatá Brambora nebo Erteple.
Ve vesnici Římě vládlo asi 300 let po Ježkovi císařátko Galerius a KatoLARP se šířil říší jako oheň (mrk mrk, císaři Nero). Jak už to u →svatých bývá, i Brambora se narodila do rodiny zámožného římského pohanolarpera. Její biologický fotřík (nikoliv Pánbožko Fotr), nesl jméno Dioskorus. Co se přezdívek týče, KatoLARP si s PohanoLARPem v ničem nezadá. Onen fotřík byl tak trochu dement (podobně jako Pánbožko Fotr), protože po tom, co mu manželka zemřela, jej nenapadlo nic lepšího, než zavřít nebohou cerku do věže, aby na ni ti zlí Katolarpeři neměli špatný vliv.

Zas nebyl to tak úplně degen, protože cerunce dopřál všechen luxus, který si jako vedoucí prosperující obchodní firmy mohl dovolit. Nejspíš byl jen přespříliš ochranářský a chtěl dceru zkrátka zabezpečit, koneckonců přechod na KatoLARP byl problematický a rané hráče často postihovaly nepříjemné nehody (často spojené s arénou a lvy). S jednou věcí však tatík nepočítal. Jeden jeho slouha byl KatoLAPer a jak už to u účastníků této akce bývá, nemohl věci nechat napokoji a musel do Erteple začít hustit základní lore a →dějiny spásy. Ve snaze pochopit herní koncept →1 + 1 + 1 = 1 nakonec dívka prorazila hlavou ve zdi třetí okno (tak moc si to snažila vtlouct do hlavy).

Barča hrdě drží model věže, do které vyrazila nové okno.

Podle lore, které nám připravili pilní →orgové, si dopisovala se slavným učencem Origenem (z historického hlediska je to hovadina, protože Origenés to dobou byl již asi 50 let po smrti, ale who cares). Ten posléze poslal kohosi k →biskupovi, aby poskytl →kněze, který by milou Bramborku podrobil kouzelnému rituálu →křtu. Hned po něm dívka složila i →řeholní slib. Jejího fotříka samozřejmě začalo časem štvát, že mu dcera jen dřepí ve věži, a tak hledal vhodného ženicha, kterému by Ertepli hodil na krk. To však Bramborka odmítla s tím že je vdaná za Ježka a že křesťanství je pravda, láska a pokoj (to o pár staletí později uvedli v praxi teprve křižáci).

Taťka se řádně nakrkl a začal vymýšlet vhodný trest. K němu však zatím nedošlo, neb si Bramborka z chlupů v podpaží upletla lano, po kterém se spustila z okna věže a prchla. Tatík za ní poslal ozbrojené komando, aby se o ni postaralo (v mafiánském slova smyslu). Jak tak Erteple prchala, zakopla o šutr a vletěla do jakési skalní pukliny. Komando pak prolétlo kolem pukliny, aniž by ji zpozorovalo. Erteple to vzala jako Pánbožkovo →požehnání a zázrak (nejspíše následky úderu do hlavy).

Rozhodla se v té puklině zůstat a začít tam nový život. Možná by jí to i vyšlo, kdyby ji neprozradil jakýsi pastevec (jak víme z →příběhu o Kájinovi a Ábelovi, pastevci jsou pěkné svině). Erteple byla chycena. Fotřík ji podrobil silným argumentům (mučení), poté jí upadlo poprsí a nakonec se tatík rozhodl že jí ufikne kebuli. Tak jako →svatý Diviš se však i Brambora naučila pokročilou herní magii a když jí upadla hlava, fotra trefil blesk. Nakonec je tedy nejenom svatou, ale také držitelkou herního achievementu "Mučedník".

Nyní v krátkosti k tomu, co má tato světice na starost. Zrovna v týmu orgů neseděl žádný vtipálek, takže nedostala na starost bolesti hlavy a migrénu. Dokonce není ani přímluvkyní za lidi postižené rakovinou prsu. Protože žila v jeskyni jako neandrtálec, tak je patronkou horníků. Před smrtí se prý ještě →modlila za kajícnost →hříšníků, takže je přímluvkyní v hodině dobré smrti (pokud chcete skončit dekapitováni, můžete ji vzývat). Protože navíc obstojně vrhala bleskem, stala se patronkou pyrotechniky a dělostřelectva. Je členkou čtrnácti svatých skřítků pomocníčků a navíc jednou ze čtyř hlavních panen pánbožkova harému, ale o něm si povykládáme zase jindy. Za návštěvu jistě stojí její →kostel v Kutné Hoře.

Barčin bejvák v Čechách.

Děsí-li vás osudy mnoha zdejších svatých, nestrachujte se. Novodobí munchkinové, jako třeba →Máti Terka, nám dokazují, že je možné být svatým a přitom zemřít v pohodlné nemocniční posteli v americké Kalifornii, do které vás převezou z kalkatského lazaretu, který jste sami provozovali, abyste se nemuseli podrobit té úrovni "léčby", kterou jste sami nastavili a díky tomu měli docela v pohodě smrt a následně fakt luxusní →pohřeb.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama