Antonio Spadaro, Učitel církve

30. ledna 2017 v 10:53 | Sammael |  Svatí
Nestává se často, že bychom měli možnost přihlížet, jak se píší →dějiny. Komplikovaný systém →pravidel KatoLARPu po většinu času přežívá v podobě kdysi dávno nadefinované nějakým nafoukaným →pontifukem či senilním →koncilem. Po několika staletích se ale pravidelně začnou mnoha →laikům stávající →teologické pindy zajídat a vznikají pak →hereze a →schizmata. Nauka proto musí být aktualizována.

Vypadá to, že přišel čas. Ticho prolomil jeden z →organizátorů blízkých samotnému poupovi Frantovi, šéfredaktor plátku La Civiltà Cattolica, bloger, spisovatel a jezuita (odrůda →řeholníka), Antonio Spadaro. Nejasnosti v církevní mytologii, které způsobují odliv náročnějších hráčů z LARPu, vysvětlil elegantním způsobem.

Teologie není #Matematika. 2 + 2 v #Teologie se může rovnat 5.
Protože má co do činění s #Pánbíček a skutečným #život #lidé.

Předůstojný →velebníček nám svým tweetem sdělil, že je naprosto OK, pokud v teologii objevíte matematické či logické nesmysly, čímž v podstatě přiznal, že je celý KatoLARP jen hrou a nikdy od něj nemůžeme čekat →návod na dobrý život či nedejpánbožko relevantní informace o reálném světě. Přesně takový coming out přitom naše milovaná hra nutně potřebuje, neboť jí zaslepení →fanoušci, neschopní odlišit skutečný svět od larpového, už staletí dělají strašně špatnou reklamu.

A to není všechno! Antonio Spadaro je skutečný borec, protože hned zhruba po dvou týdnech od originálního tweetu zveřejnil tohle:

Je SKVĚLÉ 👍 vidět, kolik příspěvků jsem vyprovokoval svou metaforou 2+2=5.
DĚSIVÉ Překvapený ověřit si, jak v některých kruzích chybí metaforické myšlení.

V redakci jsme z příspěvku naprosto nadšení! KatoLARP konečně potvrdil, že →biblické storky nemáme brát až tak vážně. Že je →Nejsvětější trojice jediným Pánbožkem složeným ze tří nižších bůžků už nyní není paradox. Je to zkrátka metafora, přirovnání, přenesený význam. Podobně už nemusíme dumat nad trapnou historkou o →Adamovi a Evě, neboť je celá sranda okolo prvotního hříchu a Ježkovy sebevraždy na →krucifixu jen vybájeným básnickým opisem.

KatoLARP možná konečně opouští pole vědy, politiky a etiky, kde stejně neměl nikdy co dělat a přesouvá se definitivně do svého přirozeného prostředí, do hájemství pohádek. Tam už nebude ničemu vadit jeho pověrčivé uctívání →nerozložených zbytků mrtvol, snaha o →svatořečení psů, pindy o →ptácích prozpěvujících žalmy a další hloupé kecy, kterými organizátoři dlouhá léta slabomyslně oblažovali své vděčné publikum.

Škarohlídové mezi hráči sice poukazují na to, že se "rovnice" 2 + 2 = 5 až podezřele podobá dystopické vizi konkurenční beletristické fikce, románu 1984 George Orwella, jejich brebentění bychom ale neměli přikládat žádnou váhu. Jak už správně poznamenala Jeho Předůstojnost ve svém druhém tweetu, těmto ubožákům zkrátka jen schází metaforické myšlení, nezbytně nutné k přijetí nejnovějších vatikánských fabulací. Jeden by řekl, že je na to léta strávená praktikováním →herní magie trochu připraví…

Páter Antonio Spadaro se prostě postaral o skutečný skok v chápání pravidel hry. Proto voláme s celým pravověrným katolickým lidem: "→Santa Santo Subito -- ihned →svatý!" Pokud si od nás ctihodný velebníček něco zaslouží, pak přinejmenším tuto nejvyšší metu KatoLARPu, poukaz na věčný pobyt své →dušičky ve fiktivním, metaforickém →nebíčku. Příslušné autority by ale rozhodně měly zvážit, zda mu ještě nepropůjčit i prestižní titul Učitele církve.

h/t herní fanouškovský server Te Deum
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama