Vánoční harampádí

25. prosince 2016 v 22:52 | Sammael |  Magie
→Základní herní itemy máme již na webu KatoLARPu pokryté. Čas od času ale během některých sezónních akcí do hry přibydou i předměty nové, které si samozřejmě nemůžeme dovolit opomenout. Dnes proto věnujeme článek kostelnímu příslušenství, náležejícímu tematicky pod hlavičku právě započaté vánoční liturgické doby. Až se vydáte příští rok na půlnoční, budou z vás už hotoví experti… tedy pokud máte dobrou paměť.

Vánoční stromeček je proprietou importovanou z prostředí nekřesťanských akcí, ale každá →hereze časem vyčpí a stane se pro →organizátory přijatelnou. Podobně se vedlo i jehličnaté okrase interiéru, kterou nyní najdete v každém dobrém kostele (čti: kostele, kde →farář není zrovna zarytý →fanoušek fundamentálních principů KatoLARPu či naopak zavilý zelený cvok formátu současného →poupy Frantíka).

Strom, vyfocený návštěvníkem

Stromeček bývá zdoben baňkami, světýlky, řetězy, třásněmi a vůbec veškerou obvyklou nádherou, neboť je jeho funkce čistě estetická. V komplikovaném rituálu →mše svaté pro něj neexistuje využití, přestože může v praxi sloužit třeba k odstranění nedisciplinovaných →ministrantů ze zorného pole →laických návštěvníků, jimž poté nic nebrání v soustředění na oddrmolené →modlitby a tudíž získání vyšších bonusů.

Betlémem nazýváme atrapu mytologické Ježkovy jeskyně, kde se náš Šéf a Vykopatel údajně narodil za zpěvu →andělských kůrů. Ty obvykle bývají přítomny, podobně jako pastýři, Tři králové, otčím Joža, →svatá Mařka, Ježula osobně a také vůl s oslíkem. Dva posledně jmenovaní postrádají oporu v →biblických textech a jsou namísto toho plodem sofistikované →teologické spekulace.

Kdy asi k oslíkovi přibyde jeho kamarád Shrek z konkurenční fantasy?

Učení mudrcové totiž zařadili do betlémů všude po světě tato dvě zvířata ze symbolických důvodů. Vůl a osel jim zjevně připadali jako vhodná personifikace klíčových vlastností dobrého věřícího. Naše redakce se s tímto příliš jednostranně uchopeným pojetím neztotožňuje, pro úplnost a také z respektu k výdobytkům teologického poznání nicméně musíme krátkou poznámku přesto zařadit.

Obměnou prochází i herní →soundtrack. Plačtivé krákání přítomných seniorů, doprovázené unylým troubením varhan nahrazuje podobně sentimentální prozpěvování koled, mezi nimiž nesmí chybět nestárnoucí hity typu Narodil se Kristus Šéf, Tichá noc a Nesem vám noviny. Vánoční návštěvu kostela proto můžeme doporučit i nekatolarperům, kteří si rádi užijí tradiční sezónní hudbu, na místě je však pečlivý výběr lokality, neb mnohde se muzika jen přímočaře przní.

Zmínit musíme též betlémské světlo. Jde o klasickou redoxní exotermní reakci, kterou můžeme pohodlně pozorovat takřka na každém místě naší planety, kde je sucho. Katolarpeři si nicméně z neznámých důvodů myslí, že má hoření vyšší hodnotu, když započne v místě Šéfova narození a distribuují proto oheň po celém křesťanském světě (v čemž pomáhají i skauti pod patronátem →svatého Jirky).

Poznávačka pro skalní katolarpery: je to betlémské světlo, nebo ne?

Betlémské světlo je na knoty vašich svící a olejových lamp distribuováno v mnoha českých kostelích zcela zdarma, musíte si pro něj však osobně dojít či dojet. V redakci vřele doporučujeme iniciovat reakci hořlaviny a oxidačního činidla konvenčnějším způsobem, jakým jsou například zapalovače, bezpečnostní zápalky, tření lukem o dřívko, třískání dvěma křemeny o sebe, či za pomoci dalekohledu. Ušetříte čas.

→Závěrem bohoslužby máte v tomto čase mimořádnou příležitost získat posílenou verzi klasického →požehnání. Má čtyři věty místo jedné jediné, naneštěstí však musíte za každou z nich dodat úsečné "Amen!", aby byl příslušný efekt aplikován. Dnes lze konkrétně získat bonus k luminiscenci, →apologetické a →misijní činnosti, jakož i k osobnímu kreditu u samotného Pánbíčka, jak informuje herní portál liturgie.cz.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bejvalej Katolarper biřmovanec Bejvalej Katolarper biřmovanec | 10. ledna 2017 v 13:15 | Reagovat

Katolarp mazec :) A Katolarp Song https://www.youtube.com/watch?v=Cv4IL33HjyU

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama