Štěpka

29. prosince 2016 v 11:21 | Kryštov Psohlavý |  Svatí
Poněkud opožděně přinášíme článek o svatém Štěpánu, řečeném též Štěpka, první mučedník. Byl to úplně první mučedník. Víme to, protože je to tak napsáno v →Bibli. Šťěpán je proto průkopníkem, který prorazil cesty takovým skvělým křesťanům, jakými jsou →svatí Diviš a Achátius, →svatý Kryštof, či jeho parťák a vzdálený příbuzný →svatý Guinefort, řečený též hafan.

Držitelé mučednického herního achievementu jsou něco víc, než jen běžní →svatí, protože za jedinou pravou víru položili vlastní život. Štěpánův →historický význam lze tudíž stěží přecenit. To, že jeho postava vystupuje jen v jednom úseku celé Bible, není na překážku, neb úžasní →orgové povolali ku pomoci →teology a →apologety, aby uvedli na pravou míru, že před Bohem jsme si všichni rovni, jen někteří jsou si rovnější (asi tak jako za komunismu). Naopak o něco méně rovnými shledali →hříšníky a →heretiky, ale to už je jiný příběh.

Štěpka vyobrazený jako →řeholník. Jde o anachronismus, který
však vznikl s bohulibým záměrem povznesení hráčů a vylepšení jejich zážitku.

Pohybujeme se kolem roku nula, v čili v časech, kdy po světě pobíhal Ježich a dění na Zemi sledovala i celá →Velká trojka, protože všichni jsou vlastně jeden, ale přitom každý někdo jiný. Štěpán se tak nějak přilepil na →apoštoly (předchůdci →biskupů).

Fungoval v rámci KatoLARPu jako →diákon a zastupoval ve svatém městě Jeruzalémě řecké katolarpery. Nelíbilo se mu, že LARP vynakládá větší prostředky na vdovy zemřelých členů, kteří se dříve věnovali ŽidoLARPu. Navíc řečtí katolarpeři odmítali židolarperské rituály, jakožto druh →magie, která nemá být součástí naší akce. Je to smutné, ale někteří hráči nadále zachovávali tradice ŽidoLARPu, čímž poškozovali KatoLARP a infikovali ho starozákonními nesmysly.

Vzhledem k tomu, že se pokušel verbovat nové hráže po synagogách (židolarperské herní prostory), tak si jej nakonec odchytil velekněz (takový →poupa, jen v ŽidoLARPu) a začal s řádnou argumentací (nakládačkou). Štěpka s tváří →anděla poslal velekněze k šípku. Pochopové jej však vyvlekli za hradby města, kde si na něm pocvičili házení kameny. Štěpán se chvilku bavil s ostatními, ale nakonec ho tato zábava stála život. Ještě stihli zakřičet slavné: "Fotře odpusť jim, neb oni neví, co dělají (asi vážně nevěděli, že když po někom hážete kamení, tak ho tím můžete i zabít)."

Svatý →Šavle z Tarsu (za Štěpkou se svatozáří) příhlíží kamenování.
Tehdy ještě patřil mezi židolarpery a žaludek měl vždycky silný.

Štěpka si od šutrů neodpočinul ani po smrti, zlomyslní katolarpeři jej totiž učinili patronem kameníků. To znamená že musí dohlížet na stavební práce a furt se motat kolem šutrů. Zároveň si nějaký zlomyslný hráč řekl, že to, jak blbě Štěpán natáhl brka, je vlastně docela OK způsob smrti, tak ho udělal patronem dobré smrti. Dost ošklivé pro někoho, kdo vypustil život s velkými podlitinami, zlomeninami a zasypaný haldou kamení.

Jako by toho Štěpka neměl dost, tak se ještě musí starat o město Řím (nutno podotknout že jako Řek jistě konkurenční římskou civilizaci zrovna moc nemiloval, nehledě na šutrovitý charakter její architektury). Přičinliví larpeři dokonce i jeho domnělou mrtvolku přesunuli do vatikánských katakomb, kde si vesele hnije dodnes coby →relikvie. Pravda, že se Štěpka po smrti nenacestoval tolik, jako třeba svatý Vojtěch, ale i tak je to z Jeruzaléma do Říma docela štreka.

Štěpka si po požití halucinogenů myslí, že vidí supermana.

K tomu všemu je pro něj blbé paradoxně to, že je úplně první (nepočítáme-li →Mláďátka betlémská, ale KatoLARP je plný výjimek a výjimek z výjimek). Prakticky kvůli němu v LARPu existuje achievement "Mučedník" a protože byl dlouho první a jediný, tak má na starost ještě i tři prdele kostelů, které nesou jeho jméno. Ono není vůbec sranda být patronem herních prostor, na váš svátek se v něm konají slavnostní →mše, kterým musíte být přítomen, a když je jich přes tři tisíce, jak je tomu v případě Štěpky, tak se asi dost nalítáte. Navíc, když je chrám nějaký nedopatřením zničen, tak za to taky můžete vy. Celkově být patronem kostelů je vlastně docela opruz.

Štěpán nám může být vzorem v zaslepenosti a aroganci, což jsou ty největší katolarperské cnosti. Sám nakráčel před velekněze a pěkně od plic mu řekl, proč je ŽidoLARP trapárna a proč KatoLARP jede. Vezměme si z něj příklad!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama