skřítek Kryštof

1. prosince 2016 v 10:07 | Kryštov Psohlavý |  Svatí
Jen orientačně: pohybujeme se přibližně ve druhém století po Ježkovi. Kryštof je samozřejmě jen herní přezdívka, občanské jméno našeho dnešního skřítka bylo Reprobus Novák.

Někteří katolarpeři vypozorovali, že kouzlo →modlitby k určitým →svatým je účinnější než k jiným, a začali tyto užitečné munchkiny dávat dohromady. Nakonec vznikla skupinka čtrnácti svatých kouzelných skřítků, které v této minisérii popíšeme.

Možná by stálo za zmínku, proč na většině fotek má tento týpek psí hlavu. Jako dítě měl vážnou autonehodu, tak mu museli lékaři transplantovat hlavu nešťastného domácího zvířete, které se zrovna potloukalo kolem. To mělo hned několik následků. V prvé řadě si Kryštof zamiloval syrové lidské maso, pak se taky se stal poněkud násilnickým, byl závislý na posilovně (kompenzoval si tak psí hlavu), a nakonec byl velice servilní a pořád hledal toho správného páníčka.

Představa dobových umělců o psím těle byla zjevně zhruba na úrovni znalostí toho lidského. Žalostné.

Jak se tento prapodivný psočlověk dostal ke KatoLARPu? Kryštof nejdříve sloužil králům, ti však byli moc slabí. Tak začal sloužit Satanovi / čertovi (fuj!), ale ten taky nebyl úplně v pohodě. Správný páníček se nikoho nebojí a Satan se dle lore bojí →křížů. Takže psík hledal, čí je symbol kříže, a nalezl mudrce (loremasetr, nejspíš →biskup), Ten mu sdělil že je to Ježkův symbol, páč se na něm pověsil.

A mudrc mu aj řekl že chce-li sloužit Ježkovi, musí přenášet lidi na svých nabušených ramenou přes řeku (mudrc nebyl moc moudrý, protože asi metrů po proudu byl čerstvě postavený most). Reprobus byl ale ještě hloupější, poslechl a nosil lidi pře řeku. Jednou za ním došel klučina, asi měl trochu zvrácenou radost z toho, jak ten týpek bojuje s proudem.

Kryštof hocha přenášel, ale postupně jakoby jeho pasažér nabíral na váze (osobně z toho viním dopravu dronem až do domu od MC Donald's). Když kluka přenesl, tak mu řekl, že by měl zhubnout, ale ten odvětil že ho jen potrollil a že je ve skutečnosti Ježek osobně. Zároveň psíkovi poradil plastiku, kterou světec podstoupil (proto máme i obrázky Kryštofa s hlavou lidskou, doktoři odvedli pořádný kus práce).

Dřevoryt vyobrazující Kryštofa v brouzdališti.

Nedlouho po plastice jej odchytil jeden z bývalých páníčků a nechal mu useknout hlavu. Docela škoda vší té práce, když nad tím popřemýšlíte -- Kryštof získal jako cenu útěchy aspoň herní achievement Mučedník.

Následuje stručný soupis toho, co má tento kouzelný skřítek pod palcem. Ochraňuje tuláky a bezdomovce (sám žil dlouho na ulici), opatruje řidiče, protože se jednu dobu živil jako řidič autobusu (cestující nechrání, tak pozor), má na starosti cesty, takže stav našich dálnic je způsoben jeho inkompetencí. Má pod palcem cestování a dovolenkování, takže je velice oblíben cestovními agenturami, které jej úspěšně využívají ve svém marketingu. Běžně je možné pořídit si →kouzelný talisman s jeho motivem. Navíc z důvodů neznámých ochraňuje i horníky (asi z kolegiality manuálních pracantů). Taky si ho volají ku pomoci umírající, kterým se ještě nechce absolvovat →pohřební obřady. Vzhledem k tomu, kolik lidí denně zemře, ale Kryštof na tuhle svou odpovědnost zjevně z vysoka... kálí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama