Satan Klaus

5. prosince 2016 v 19:37 | Sammael |  Fanoušci
V posledních letech a desetiletích se v globalizovaném světě šíří všemožné invazní druhy. Naši autentickou rezavou veverku vytlačuje nějaká černá potvora, pod útokem jsou i středoevropští raci. Co je však daleko nejhorší, import zpoza oceánu už vytlačuje i tuzemskou tradiční, směrnicemi EU chráněnou pohádkovou bytost Ježicha. Místo něj se sem totiž cpe strašlivý Satan Klaus, zhovadilá parodie na bohabojného →biskupa Mikuláše.

Jak už jeho jméno napovídá, Satan Klaus v sobě harmonicky spojuje veškeré negativní charakteristiky. První jméno poukazuje na temnou →magii děsivého padlého →anděla, proti níž pomůže jen obzvlášť účinný →exorcismus. Druhé jméno v našem jazyce již zlidovělo jako označení velkohubého narcisty s netransparentní minulostí a občasnými sklony ke kleptomanii.

Satan v kompletním kostýmu s proprietami.

Satan Klaus po většinu kalendářního roku vegetuje v oblasti severního pólu, samozřejmě bezpečně mimo detekční schopnosti lidských přístrojů, čímž se podobá většině katolických →svatých a koneckonců i samotné →Velké trojce. Jelikož každá dostatečně mocná imaginární bytost potřebuje své poskoky, má Satan i svou obdobu andělů či katolarpové →organizátorské hierarchie -- elfy.

Podobně jako Pánbíček, Hospoda zástupů, vede si i Klaus značně subjektivní seznam →hříšníků. Naštěstí přinejmenším neexistuje evidence, že by byl taky homofobní magor, který nedovolí člověku ani zemřít, protože život není jeho. Seznam zlobilů je tedy značně humánnějším a morálně hodnotnějším dokumentem, než třeba konkurenční Desatero. Navíc nevyhrožuje kariérou věčného topiva v →peklíčku a neoblbuje lidi vizí nekonečné duchovní masturbace nad Pánembohem v krychli →Nebeského Jeruzaléma. Satan místo toho naděluje provinilcům uhlí, které mohou využít přinejmenším pro zahřátí.

Zatímco má Pánbíček zálibu v extravagantních →projevech své moci a nebere při ničení měst, vraždění milionů nevinných lidí a dalšími kratochvílemi příliš ohled na dopad těchto činů na přírodu, patří Satan Klaus mezi pohádkové bytosti ohleduplné k životnímu prostředí. Na jednu stranu sice popírá vliv člověka na globální oteplování, vzduchem nicméně cestuje se sobím spřežením, které nešpiní vzduch nedokonalým spalováním.

Navzdory veškerým obviňujícím hlasům v populární kultuře také není zaznamenáno, že by tento distributor dárků někdy na své cestě havaroval. Jeho doručovací služba je svižná, diskrétní, bezpečná a velmi spolehlivá. Sociálně slabším vrstvám navíc dobrák Satan nabízí možnost platby v naturáliích, když jim účtuje výhradně mrkve pro soby a drobnosti k zakousnutí pro něj a elfí pomocníky.

Satanova cesta zasněženým krajem. Saně jsou tiché a není známo, že by ohrožovaly ptactvo.

Ke cti mu musíme přičíst i to, že Satan na rozdíl od Pánbíčka žije a vykonává své zaměstnání v materiálním vesmíru a nepotřebuje si vymýšlet jakousi éterickou dimenzi s andělskými kůry, sborem svatých a podobné nesmysly. Ve svém podniku navíc zaměstnává veškerou známou elfí populaci na planetě, která by jinak skončila na pracáku. Z filantropického zápasu tedy Klaus vychází také jako vítěz.

Proto se redakce KatoLARPu rozhodla tímto článkem Satana podpořit. Možná jde o nepůvodní druh, který v našich luzích a hájích nevidíme rádi, existuje však mnoho dobrých důvodů, proč jeho přítomnost akceptovat či dokonce vítat. Přinejmenším bychom se mohli konečně zbavit nálepky zaostalé východoevropské země, která i během svátků klidu a míru zneužívá dětské práce.

→Modleme se: Ježku, náš Šéfe a Sprasiteli! Prosíme, abys opomenul, že Satan Klaus pochází z jiné místní tradice a abys odstranil všechny překážky, které brání jeho kanonizaci. Nechť čeští hierarchové poznají, že reálná neexistence nějaké osoby rozhodně nebrání uznání její svatosti, jak se to stalo již mnohokráte v historii naší Církve. Neboť ty po pravici Boha Fotra v jednotě s Puchem svatým žiješ a kraluješ na věky věků. Amen.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama