Mláďátka

27. prosince 2016 v 20:59 | Sammael |  Svatí
Když se Mařce a Jožovi narodil malý Ježich, bylo okolo toho značné pozdvižení. Nejdřív se k jesličkám seběhla parta pastýřů z okolí Betléma, o něco později se z východu doplazila i trojice mudrců, kterým na stará kolena trochu přeskočilo a tak za nejvhodnější dárky pro mimino považovali zlato, kadidlo a myrhu. Ne všechny reakce na zrození Vykopatele lidstva se však odehrávaly v tak pozitivním duchu.

Tehdy totiž vládl Herodes, který neuměl moc dobře počítat. Doslechl se o proroctví, podle něhož se má Ježek stát králem Židů, což byla v oné době právě Herodova funkce. Panovník byl přitom v oné době už ctihodným kmetem a Ježich dosud jen malinkatým cucákem, s postupující senilitou však Herodes nejspíš chytil i →paranoiu. Rozkázal proto, aby byla všechna batolata v Betlémě vyvražděna, čemuž unikla Ježkova rodina jen včasným útěkem do Egypta… nebo to aspoň tvrdí někteří z autorů →Bible, zatímco jiní nic o nějakém cestování po Blízkém východu nemají páru.

Žena se skrývá s dítětem před vrahy.
Škoda, že je v příběhu jen boční postavou a Pánbožko jí proto nepomůže.

Tady se na chvíli zastavme, neboť výklad událostí v evangeliích není bez →teologické zajímavosti. Nemáme žádný důkaz, že by se Ježich skutečně narodil v Betlémě u Jeruzaléma, existuje například i Betlém v Galileji kde náš Šéf vyrůstal a působil v počátcích své kariéry. Pisálek Lukáš tvrdí, že se do Betléma →svatá rodina vydala proto, že se musel Jožo dostavit ke sčítání lidu: to ale proběhlo až deset let po Herodově smrti, takže si nejspíš tento kronikář raného KatoLARPu jen sprostě vymýšlí, jak je mezi →organizátory při fabulování →dějin spásy obvyklé.

→Apoštol Matouš si nejspíš vymýšlel trochu méně, protože část o sčítání neuvádí a zmiňuje se pouze o Betlémě. Pravděpodobně se tím snažil o záslužné vykonstruování Ježicha jako potomka legendárního židovského krále Dejva, o němž si snad jednou také povíme. Evangelisté Marek a Honza se pak na story o jesličkách, zpívajících →andělech a dvou zvířecích čumilech prozíravě vykašlali úplně.

Andělé poklidně sledují krveprolití.

Není tedy divu, že se vraždění betlémských mláďátek ocitá v podezření, že nemá nic společného se skutečnými událostmi. To samozřejmě →kněžím KatoLARPu vůbec nemusí vadit, zkrátka si je přihodí k ostatním falešným světcům, ctihodným →hafanům, →Jurovi Drakobijci, →Kryštofovi se psí hlavou, udivenému →Divišovi a dalším značně pitoreskním postavičkám herního lore.

Přinejmenším mírně absurdní jsou koneckonců i tradičně udávaná čísla obětí, která se šplhají do desetitisíců.

Svátek Neviňátek nejlépe zítra oslavte tradičními katolickými způsoby, tedy praktikováním →magie. Vyšlete do →nebíčka nějakou uvzdychanou →modlitbičku, po okraj naplněnou falešným sentimentem, rozčilujte se hlasitě nad současnou satanskou kulturou smrti, která vraždí děti pomocí interrupcí. Večer pak usněte spánkem spravedlivých, zatímco se vám bude sladce zdát, jak vaši odpůrci věčně hoří v →pekle. Dobrou noc!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 27. prosince 2016 v 21:07 | Reagovat

nádherné

2 Sammael Sammael | 28. prosince 2016 v 9:50 | Reagovat

[1]: Děkuji, rád potkávám své jmenovce a jmenovkyně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama