Metatron

14. prosince 2016 v 19:32 | Kryštov Psohlavý |  Nesvatí
Dnes se zde v krátkosti zmíníme o jednom z příslušníků →andělských kůrů, archandělu Metatronovi. Není tak úplně součástí lore KatoLARPu, ale vyskytuje se zejména v ŽidoLARPu a IsLARPu, pročež jej řadíme do rubriky →nesvatí.

Metatron je zatížený na růžovou a fialovou barvu a je docela metrosexuál, což se promítá i v ikonografii (jeho obrázky vypadají dost přitepleně).

Rembrandtův fanart, v němž je Metatron zobrazen s pouhými dvěma křídly. Trapas.

Běžní andělé mají dvě až šest křídel (nepočítáme anděly jednokřídlé, kteří spadají spíše do jiných LARPů -- tihle noobové musí být dva, aby se vůbec vznesli), Metatron má však křídel dvaasedmdesát, což je zatraceně OP. Jen si představte, jak namáhavé pro něj musí být jen je roztáhnout. Tento archanděl je tak trochu rebel, když totiž Pánbožko vejde do místnosti a všichni vstanou, Metatron si dál válí šunky.

Metatron má i bráchu, jehož jméno je Sandálphone, na rozdíl od Metatrona je to bisexuál se sklony k lumbersexualitě ale poslední dobou je ohledně své orientace opět nejistý, takže kdo ví, kam se pošoupne. Sandálphone má na starosti ochranu nenarozených a vzhledem k množství potratů ve dvacátém století má asi hodně co vysvětlovat.

Ale zpět k Metatronovi. Vždycky byl tak trochu magor do matematiky a geometrie což vysvětluje jeho znak nazývaný též Metatronův →Nebeský Jeruzalém (pro nehráče krychle). Podle lore byl původně člověk stejně jako jeho brácha. Až na to, že když byli lidé, nebyli příbuzní. Přijde-li vám to krapet WTF, vzpomeňte si, že →1 + 1 + 1 = 1.

Některé zdroje řadí Metatrona mezi serafy.

Metatron býval lore postavou Enochem a brácha zase postavou Eliášem (pro ty, jenž již dosáhli herního cíle →svatosti, je zde možná i následná andělizace, to se však děje zřídka).

A co že má ten Metatron na starost? Především se stará o pisálky, spisovatele, básníky a studenty (svou pozornost věnuje studentům matematických oborů, informační technologie však zdárně ignoruje). Sám je považován za písaře božího a hlas boží. Vzhledem k tomu že Pánbožko sám nemůže k lidem mluvit, protože by je síla jeho hlasu rozmetala na prach, je mu Metatron dost užitečný.

Ne tedy, že by Pánbíček neměl i jiné možnosti: příkladem může být třeba Puch sťatý nebo božská vnuknutí (ta si prosím nepleťte se schizofrenií). Navíc je tak trochu pedofil, protože až nezdravé množství svého času věnuje dětem (péčí o ně, nabízení bonbónků v parku atd.). Někteří kacíři a →heretici jej nazývají menším Bohem. To je však pitomost, neboť Bůh je jen jeden: Fotr, Synátor a Puch svatý.

Ilustrační obrázek mnohokřídlatého cheruba.
Tenhle exemplář je tak badass, že vládne rovnou dvěma obouručními kadidelnicemi najednou.

Sammaelův rejpalský dovětek: Ačkoli můj kolega Kryštov v článku neupadl do bludů, přece →zhřešil politováníhodnou stručností. Vždyť neučinit dobro je stejně odsouzeníhodné, jako konat zlo. Dovoluji si proto svého spolupracovníka bratrsky napomenout jako soudruh, ehm, bratr v Kristu, našem Šéfovi.

Sluší se totiž uvést, že mezi další Pánbíčkovy komunikátory patří jemný vánek, jímž ale prostřednictvím příslušných tělesných otvorů vládnou i lidské bytosti. Proto Bůh Fotr čas od času používá i originální druhy →magie, jako je změna v hořící keř či jiný náhodný objekt, který je právě po ruce. Často také vysílá svého podržtašku a Metatronova kolegu Gabriela, zejména když chce okouzlit mladé a naivní dívky, které by se mohly zaleknout boží prchlivé povahy a nenechaly by se oplodnit, takže by Pánbožko nemohl spáchat svou věčnost plánovanou exhibicionistickou sebevraždu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama