Mariánská zjevení

8. prosince 2016 v 20:02 | Sammael |  Magie
Ježkova máti Marie má takový zvláštní zvyk. Jelikož se pohybuje v →nebíčku už strašně dlouho a jako členka Pánbíčkovy rodiny se těší nejrůznějším privilegiím, začala se po nějakém tom staletí docela nudit. Ukecala proto →Velkou trojku, aby jí dovolila… dovolili… (tahle přihlouplá trojiční →teologie je strašně matoucí) občasné výlety do slzavého údolí, to jest na Zemi. No a od té doby se Mařka zkrátka čas od času zjeví.

Připadá vám, že celá tahle story balancuje dost na okraji pravidel? Připadá vám to správně! →Orgové KatoLARPu nemají rádi, když jim do lore někdo kecá, tím méně pak Bohova matka-manželka-jednorázová známost (nehodící se škrtněte). Po někom přece koneckonců Ježich spasitelský komplex zdědit musel a protože Pánbožko nedisponuje žádnou genovou výbavou, byl Vykopatel zjevně jen Mariiným mužským klonem.

Tenhle outfit s andělským nosičem si Marie vzala do Mexika.

Ze všech těchto důvodů by bylo rozumnější zařadit Mařčina zjevování jednoduše do kategorie →fanouškovských výtvorů hned vedle konkurenčního Ježkova →žehnání romským osadám pomocí obrazů na sporácích.

Kdyby ale tohle →papež, →biskupové a další potentáti dopustili, přijdou o značnou část členské základny. Na KatoLARPu koneckonců nejvíc táhne právě →magie se svými →opulentními rituály a →zcela absurdními událostmi zařazenými mezi herní reálie. Katolarpeři by se bez trochy nadpřirozena rychle vytratili třeba k protestantům do Ameriky, kteří umí léčit přes obrazovku a dokáží zaklínadlem rozmnožit vaše prachy.

Papež vykecává s Mařkou v její oblíbené jeskyni. Anální speleologie na kvadrát. (Wikipedie)

V magickém poměřování penisů nesmí nejkrutopřísnější náboženská organizace světa v žádném případě zaostávat -- a když zrovna není po ruce →turínské plátno nebo jiná čarovná →relikvie typu flašky s krví →svatého Januária, nezbývá, než obrátit pověrčivou úctu důvěřivých →laiků ke zjevením všemožného druhu. Vzhledem k tomu, že se navíc Mařka ráda objevuje ve všemožných zapadákovech, jedná se taky o vítanou finanční injekci pro místní ekonomiku a věčně prázdné kostelní kasičky.

Proto se čelní katolarpeři stavějí ke zjevením pragmaticky. Pokud vizionáři (= cvoci a/nebo lháři, kteří tvrdí, že se jim Mateř Šéfa ukázala) drží krok s pravidly hry a žijí reprezentativní život oddaných fanoušků, církev po skončení zjevení obvykle prohlásí celou událost za autentickou. Jakmile se ale zlobivá Mařena pokusí tvrdit něco, co nejde orgům zrovna pod nos či když záležitost smrdí na první přičichnutí, mašinérie KatoLARPu rozemele nehodné →heretiky na kostní moučku.

Konkrétní případy zjevení rozebereme někdy později v článcích o historii a pravidlech akce. Prozatím uveďme alespoň ty nejprofláklejší Mariiny výlety: Guadalupe, La Salette, Lurdy, a také Fátima, která bude již brzy slavit sté výročí založení místního katolického Disneylandu.

Kam si asi Královna nebes zajede příště? (National Geographic)

Jak vidíme na přiložené mapě, zjevení se událo ještě mnohem, mnohem víc. Povšimnout si můžete také teologicky zajímavé tendence, kdy má Mařka zjevně slabost pro Ameriku a Evropu, zejména pak pro katolické oblasti typu Itálie či Francie. Nic proti její volbě dovolenkových destinací, samozřejmě.

Na závěr ještě uvedu, že záplava Mariiných zpravidla naprosto banálních či dokonce přímo trollících vzkazů lidstvu (předpověď 2. světové války v roce 1941) způsobuje v lore KatoLARPu místy docela solidní bordel. Matka Pánbíčkova totiž ztrácí jakoukoli distingovanou identitu (měla-li někdy nějakou) a její slova i herní bonusy se liší lokalita od lokality. Bývalý poupa Honza Pavlík II. tak například po atentátu na svou osobu ani na moment nepochyboval, že mu život zachránila Panna Maria Fatimská a té Lurdské, La Salletské či Guadalupské vůbec nedal šanci.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama