Jedáš z Iš Karotky

10. prosince 2016 v 19:14 | Kryštov Psohlavý |  Nesvatí
Po pravidelné schůzi redakční rady bylo rozhodnuto, že začneme zpracovávat postavy důležité z pohledu lore, kteří však nedosáhli herního cíle →svatosti. Představíme tedy záporáky i lidi, kteří LARP posléze opustili, nebo z nějakého jiného důvodu je →orgové neuznali vhodnými. A kým jiným začít než Ježkovým parťákem a homobráchou Jedášem.

Jedáš byl Ježkův oblíbenec, vybral si ho jako parťáka a milence (ano, Ježek měl homosexuální sklony, i když vzhledem k jeho vztahu k prostitutce Marii byl spíše bisexuál). Apoštolové byli taková tolerantní sluníčka, takže tento vztah schvalovali a podporovali. Jedáš Iš Karotka měl věčně v obličeji vyrážku, odtud Karotka čili mrkev. Byl jedním z apoštolů, přímých předchůdců →biskupů.

→Svatý Petr žárlil na homosexuální vztah Ježka a Jedáše natolik, že vztekle sekal lidem uši.

Jedáš měl na starosti finance celé rodící se akce, které byly tehdy ještě velmi omezení. Díky svému finančnímu talentu a podnikavému duchu dokázal získat dost peněz na fungování rané církve. Dostal geniální nápad, nakoupil velké množství vody a pak nechal Ježka provést →kouzlo proměna vody ve víno, které pak prodal dráže. Z minimálních nákladů maximální zisk, a proto jej Ježich miloval.

Jedáš nebyl dokonalý, proto konec konců nepatří mezi svaté. Kupříkladu občas odebral peníze z larpového fondu a použil je pro osobní účely. Taky chtěl zavedení warriorské classy a následné kampaně, kterou nazval Osvobození Judeje. Jako questová řady to mohlo být fajn, ale vyvolalo by to nepřátelství u ostatních akcí (ŽidoLARP a římský PohanoLARP), takže to Ježek zatrhl. Jedášovu questovou řadu se nakonec povedlo zavést až mnohem později pod názvem křížové výpravy. To způsobilo drobet nevraživosti s IsLARPem který tam měl rozjetou vlastní akci, což časem snad popíšeme.

Škvára, kterou ve své době hrabal právě náš dnešní hrdina.

Jedáš nadále hrál a užíval si to, znal osobně všechny tehdejší hráče. Byl s Ježkem od začátku až do hořkého konce, kdy Šéf trpící depresemi páchá na golgotském pahorku sebevraždu →ukřižováním (tu →skvěle ztvárnil ve své adaptaci šílených vizí německé mystičky hollywoodský režisér Mel Gibson).

Jedáš nebyl zrovna cnostným katolarperem, měl to spíše jako volnočasovou aktivitu než jako životní náplň, tím mezi apoštoly vyčníval. Kolikrát se apoštolové posléze i jejich nástupci orgové pozastavovali nad tím, proč Ježek udělil vysoký rank tak neoddanému člověku -- vždyť ale Vykopatel sám simultárně praktikoval vedle KatoLARPu i ŽidoLARP.

V době, kdy Ježich procházel depresemi nastaly pro LARP těžké časy. Jedáš, který držel kasu, musel vymyslet nějaký nový příjem. Nakonec musel udělat těžké rozhodnutí, musel odprodat sbírku známek, kterou dával dohromady s Ježkem, za mizernou sumu třicíti stříbrných.

Aby udržel LARP při životě, přinesl oběť nejvyšší, avšak pro Ježka to byla rána a pokusil se o sebevraždu. Ostatní hráči to dávali za vinnu právě Jedášovi, který neunesl společenský tlak a oběsil se.

Jedáš visí za krk v průvanu.
Přinášelo mu to sexuální vzrušení, ale krapet to přepískl.

Je jenom jediný důvod, proč není svatým, žárlivost ostatních apoštolů vůči jeho specifickému postavení ve skupině. Dodnes je v rámci KatoLARPu Jedášovo jméno očerňováno a pošlapáváno. Tento hrdina držel KatoLARP nad vodou v jeho prvotní fázi a za to si zasluhuje alespoň základní respekt.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Prostě Jan Prostě Jan | 11. prosince 2016 v 10:40 | Reagovat

Musím poukázat na autentickou renesanční zbroj Římanů na prvním obrázku. Je úžasné že KatoLARP zachovává historickou realitu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama