Bible

23. prosince 2016 v 13:32 | Sammael |  Pravidla
Asi se ptáte, odkud bereme všechny ty vzrušující příběhy o →mocné magii, o →stvoření světa a dalších významných událostech tradice KatoLARPu. Odpověď je velmi jednoduchá -- využíváme klíčového inspiračního zdroje všech křesťanských akcí, Bible. Tato braková fantasy literatura vznikla péčí množství anonymních autorů a v jednom svazku zahrnuje celou sbírku knih různých žánrů a různé úrovně střelenosti.

Podle →pravidel sepsaných →organizátory sesmolil tuto nijak zvlášť zajímavou sbírku starověkých mýtů sám Pánbožko. Vdechl prý (nejspíše skrze Pucha svatého) božskou inspiraci několika tehdejším grafomanům a ti zaznamenali veškeré roztomilé potopy, genocidy a krvavé rány, jichž se →Velká trojka v průběhu dějin dopustila.

Bible dobře poslouží jako těžítko či coby zarážka na dveře.

Příběhy jsou rozděleny do dvou sérií, Starého a Nového zákona. Prvně jmenovaný si katolarpeři a jiní křesťanští hráči drze ukradli z ŽidoLARPu, ten druhý -- mnohem méně zábavný -- si sesmolili horkou jehlou sami. Zatímco sleduje Starý zákon zejména eskapády Izraelitů v oblasti Blízkého východu, ten Nový epizodicky vypráví příhody Ježka Nazaretského a jeho party →apoštolů, jakož i →misijní cesty prvních křesťanolarperů (jako byl třeba →Šavle z Tarsu) napříč Středomořím.

Krom toho obsahuje Bible ještě hromadu úplně nesouvisejícího bordelu, který se z nepochopitelných důvodů tehdy hodil autorům do krámu. Ve svaté knize tak nechybí všemožné básničky, písničky a laciná moudra jako od mistra Yody, ale ani i výčet bizarních Pánbíčkových příkazů ve stylu zahrabávej své výkaly kolíkem, nesahej na menstruující ženu a nebašti krtky, veverky, králíky a želvy. Co taková sbírka nesmyslů pohledává ve svatém textu, to →teologům nijak spaní neruší.

Podobně kupu místa zabírají přepisy týkající se správné přípravy →obětí, psychedelické žvatlání o blížícím se konci světa, nekonečné, vzájemně si protiřečící rodokmeny a obecně vyjmenování bočních charakterů, které leckdy slouží ze všeho nejvíc jako křoví.

V KatoLARPu dělíme obsah Bible na kanonický a deuterokanonický. První z nich máme společný s mnoha židolarpery a protestantskými →heretiky, ten druhý za hodnotný považují jenom naši osvícení organizátoři. Ti totiž získali od Pánbožka nesmírně praktickou dovednost rozeznat hodnotné texty od prašivých apokryfů, i když jde o zcela srovnatelný blábol. Katolarpeři na to zkrátka mají oko (viz strana 23 této vtipné →fanouškovské tiskoviny).

První tištěná Bible Gutenbergova.

Pánbíček posléze sice vdechl život spisovatelům mnohem větším, než byl on sám, přesto však vlivem intenzivní propagace larperským fanklubem Bible zůstává nejpřekládanější a nejvydávanější knihou světa. Každá parta hráčů si koneckonců dřív nebo později pořídí vlastní překlad -- pro katolarpery má například v poslední době velký význam verze jeruzalémská, existuje i ekumenický překlad, na němž spolupracovali naši drazí biblisté s pomýlenými kolegy.

Biblí má správný katolarper každodenně listovat, prohlížet si případné ilustrace či využívat vhodné pasáže ke kontemplaci a →modlitbě. Neměl by si ji však ve vlastním zájmu číst, neboť mu hrozí náhlé opadnutí herního entuziasmu. Stačí, když si pečlivě vybrané úryvky poslechne na →bohoslužbě slova, kde mu může podezřelé obraty a zjevně cvoklé pasáže patřičně vysvětlit přítomný velebníček. Běžný →laik je přece idiot, který složitý jazyk Písma, který musíme správně interpretovat v rámci aktuální církevní politiky, nemůže nikdy bez pomoci pochopit. A Bible k nám přitom mimořádně naléhavě promlouvá i dnes!

Ježkova sebevražda na →krucifixu.

Více informací o centrální knize křesťanských LARPů naleznete napříč tímto webem, mýty z →počátku věků, příhody Mojžíše, Eliáše, Izajáše a dalších ikonických hrdinů například postupně zpracováváme v rubrice o →dějinách spásy. Příjemnou zábavu!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama