Večery chval

13. listopadu 2016 v 21:07 | Sammael |  Magie
Příští rok si připomeneme památné výročí jedné z největších →herezí historie, LutheLARPu. Mnich a univerzitní učitel tehdy vystoupil proti zkaženosti →papeže, →biskupů a dalších →organizátorů hry, kteří využívali členské příspěvky k vlastnímu obohacení namísto žádoucího vylepšování zážitku pro ostatní. Takzvaný protestantský gameplay si od těch dob získal mnoho fanoušků a jeho duch nyní zpětně vane i do KatoLARPu.

Naše redakce se mezi příznivce →hříšných hereziarchů nehlásí a v oblibě má převážně konzervativní podobu hry se všemi exkomunikacemi, klatbami, opuletní →liturgií a trváním na demagogických žvástech římského biskupa či koncilů. Současný ekumenismus (= snaha o sblížení různých akcí) dle našeho mínění narušuje autenticitu herního koloritu a projevuje se všeobecným úpadkem katolarperských zážitků.

Čestnou výjimkou z tohoto trendu jsou nicméně mladí lidé -- a právě nyní se konečně obloukem dostáváme k tématu dnešního článku. Charismatická obnova se šíří právě z prostředí protestantsky orientovaných LARPů a po světě si získala neskutečné množství oddaných fanoušků. Klíčovým →kouzelným rituálem, který obohacuje hru, jsou pak večerní chvály, které se pravidelně konají i v naší zemi na mnoha místech.

Ne, to není rockový koncert. Puch svatý rád vane ve velkém.

Pamatujete si ještě na sbírku →mohutných katastrof, jež Pánbíček použil k potrestání svých nepřátel? Obdivujete paliče knih, inkvizitory, fašisty či jiné magory, kteří šířili slávu KatoLARPu ohněm a mečem? Tak na ně rychle zapomeňte. Charismatici tuto tvář církve i Ježka Krista, Šéfa našeho, velice rádi opomíjejí. Místo toho do omrzení omílají, jak neskutečně je Pánbožko fajn, kolik cool věcí jim provedl, jak koná zázraky a zachraňuje koťátka.

Tomuto poněkud zhulenému pohledu na život pak popouštějí uzdu během primitivního rituálu večerních chval. Podobně jako divoši v džungli využívají charismatici zejména bubnů, dechových a strunných nástrojů k produkci obsahově i formálně pokleslé hudební produkce, která má sloužit k vyvolání Pucha svatého, který poté vane shromážděním. V tomto posledním případě už naše analogie nicméně selhává, protože divoši nejsou blbí a svými kouzly sledují praktičtější cíle jako zajištění zdraví, dostatku potravy či sexuální potence.

Pro podporu všemožných charismatických skopičin udělal mnohé papež Honza Pavel, toho jména II.

Protože je klasická →modlitba, nedej Pánbožko →litanie pro mladé zážitkově orientované katolarpery příliš fádní a organizovaná, berou na sebe chvály odlišný průběh. Účastníkům je povoleno vykřikovat neartikulované žvásty, (= mluvení v jazycích) mávat záclonami, kolébat se do rytmu, ba dokonce usmívat se na ostatní jako měsíček na hnoji, objímat je a provádět na nich nevyžádaná →požehnání.

Jak vidno, chvály využívají stádní pud, laciné emoce a touhu hráčů po imaginárním kamarádovi mnohem efektivněji, než by to kdy dokázala klasická bohoslužba. Často proto dochází k integraci zhuleného povlávání i do mše svaté, z čehož dostávají ortodoxnější katolarpeři osypky, zimnici a rakovinu. Oficiální představitelé akce, od místního →kněze až po současného pontifika Frenka, však charismatikům v rostoucí míře jdou na ruku.

Zajímáte-li se tedy o progresivní trendy v rámci KatoLARPu, neměli byste fenomén večerních chval minout.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kinder Bueno Kinder Bueno | 13. listopadu 2016 v 21:11 | Reagovat

Chceš získat balíček Kinder Bueno zdarma? Jen za složení skládačky? Pošlou Ti ho až domů! Je to jen pár minut se zaregistrovat, poskládat všechny dílky a balíček Kinder Bueno je Tvůj! Neváhej a zapoj se! Soutěž trvá ještě pár dní, tak ji nepropásni! Balíček Kinder Bueno zdarma za pár minutek Tvého času je super! http://www.kbdilky.forcom.cz/?inviteid=451774

2 Prostě Jan Prostě Jan | 14. listopadu 2016 v 19:05 | Reagovat

[1]:Veškeré slibované bonusy jsou čistě herní a nemají dopad na reálný svět

3 Sammael Sammael | 26. listopadu 2016 v 19:41 | Reagovat

[1]: Kinder Bueno je ošklivá hereze, Pánbíček má raději mléčné řezy. Mám to ze spolehlivého zdroje, tak ať se dají v čokoládovně na pokání, dokud je soudný den ještě daleko.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama