Střelná modlitba

6. listopadu 2016 v 16:42 | Sammael |  Magie
Občas se stává, že se octnete v jednom kole a pod tlakem reálného světa nemáte čas ani na herní →modlitbu, takže přicházíte o cenné bonusy. Co hůř, zanedbávání Pánbíčka je považováno za →hřích, který pak musíte uvádět při →zpovědi. Aby →organizátoři LARPu vyšli vstříc zaneprázdněným hráčům a zároveň udrželi status quo, představili takzvanou střelnou modlitbu, odtučněnou verzi té klasické.

Oddrmolit Očenášek, přeříkat celé →vyznání víry či dokonce vydržet vzhůru během →růžence nebo litanií, to si žádá pevné nervy. Střelná modlitba oproti tomu zabere pouhých několik sekund, během nichž nahlas či telepaticky zařvete na některého člena →Velké trojky či jiného →svatého svůj aktuální dík či požadavek. Rozumí se, že herní výhody získatelné tímto způsobem mají mnohem skromnější charakter -- i tak se ale hodí o nich vědět.

Jako u každého zaříkadla, i zde můžete uplatnit gestikulaci.

Přesné znění střelné modlitby zůstává zcela na uvážení hráče. Doporučuje se stručnost a vazba na herní lore či →pravidla. Dobře mohou posloužit biblické citáty, výňatky z teologie otců KatoLARPu a dalších významných osobností. Vyflusnout takovéto instantní moudro zabere stěží okamžik, dělat to můžete při libovolné příležitosti a s frekvencí, jaká vám bude vyhovovat. To nezní špatně, ne?

Účinek střelné modlitby si můžete představit jako připínáček zabodnutý do Pánbíčkovy zadnice. Vždyť sám Ježek mnohokráte povídal: "Proste a dostanete, tlučte a bude vám natlučeno," a podobné výzvy k aktivitě. Pánbožko zasažený vaší dotěrností prostě nedostane jinou možnost, než vám vyhovět. Pokud vás tedy nechce rovnou usmažit bleskem -- z toho důvodu vřele doporučujeme omezit střelné modlitby za nepříznivého počasí.

Jde pochopitelně o rituál založený na pověrčivosti, podobně jako třeba úcta k →relikviím. Brzy se jej naučít vykonávat naprosto bezmyšlenkovitě a jeho obsah se zcela vyprázdní. To ale ničemu nevadí, protože vám bude i nadále zprostředkovávat hezké pocity, že děláte něco pro spasení své duše.

Dva modloslužebníci se klanějí proutěnému košiku. Tak takhle tedy ne!

Z tohoto hlediska můžeme za střelné modlitby označit i běžné nadávky typu sakra, šmarjá, Ježíšku na křížku a tak podobně. Vzhledem k jejich formě za ně však zpravidla neobdržíte žádné bonusy a naopak riskujete herní postih za braní Pánbíčkova jména nadarmo. Proto taková slova či slovní spojení urychleně vyřaďte ze svého slovníku, krucifix!

Opět jednou pro jistotu varuji, že se žádné efekty, ať už pozitivní či negativní, nepřenášejí do reálného světa. Jediným reliktem KatoLARPu, který v tomto směru potvrzeně funguje, je vzrušené vzdychání Ach, můj Bože! během pohlavního styku, které dokáže vylepšit váš orgasmus až o 25 %. Takové nezáživné a přízemní aktivity ale ortodoxního katolarpera stejně nezajímají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama