Pohřební obřady

29. listopadu 2016 v 22:25 | Kryštov Psohlavý |  Magie
I hráči jednou zemřou. Je to zcela normální a lze to očekávat. Katolarper nepřestává být pouhým člověkem a lidé umírají v jednom kuse. Většina hráčů podstoupí tzv. církevní pohřeb (nikdo krom munchkinů pochopitelně nevěří v →nebíčko, ale účast na pohřbu má pro ostatní příbuzné hráče řadu benefitů). Vlastně je to docela stylový odchod ze světa -- zvlášť zarytí hráči chtějí, aby byla jejich největší zábava KatoLARP součástí jejich posledního rozloučení. Proto →orgové přišli s →magickým rituálem, který má právě to hráčům dopřát.

Nutno podotknout, že Pánbožkova parta docela trpí averzí ke kremaci, čili pohřbu žehem. Důvodem je to, že je zpopelnění v rozporu s lore o nesmrtelné duši a posmrtném životě (v soudný den má vaše mrtvola vylézt polorozložená jako zombie a začít požírat poslední zbytky lidstva). Navíc před nedávnou dobou →poupa Franta Veliký vydal prohlášení, že teda katolarpáci můžou žehem, ale nesmí se rozdělovat na více částí (to by bylo nedůstojné). O tom že jsou svatí postupně recyklováni a porcováni na →relikvie, se kupodivu nezmiňoval.

Lokální koordinátor KatoLARPu a jemu podřízený →ministrant pozorují nakládání nebožtíka do pohřebního vozu.

Zároveň chce mít církev kontrolu nad mrtvolami svých hráčů (nejspíš pro případ, že by je svatořečila a mohla je pak využít ke kouzlení), takže i když se necháte zpopelnit, musíte ponechat svůj popel úhledně zabalený a připravený k případnému pověrčivému uctívání. Většina katolarperů se nechává pohřbít do země, v nejlepší tradici hry. Hřbitovy mnohdy bývají v blízkém okolí herních prostor kostelů a klášterů, a to proto, že se při pohřbu špacíruje na hřbitov pěšky.

Orgové často využijí příležitosti pohřbu a straší hráče →peklem. Ten jeden mrtvý však skončil v nebi, protože byl dobrým křesťanem, svědomitým hráčem a ochráncem víry. →Kněží sami jsou experti v tom, jak udělat i z toho největšího lejna v životě zemřelého voňavou růži. Mají na to dokonce speciální schopnost (balamutění nad rakví).

Papež Benda XVI. předsedá pohřbu svého předchůdce Honzy Pavla II, obklopen davem hráčů všemožných hodností, jakož i nehráčských čumilů. (Wikisource)

Pohřební obřady probíhají opět, jak je v KatoLARPu zvykem, navázány na →mši (herní bonusy se samy nenamnoží). Využívá se i varianta bez mše, tu ale správný hráč zavrhne. K pohřbu potřebujete minimálně kněze (existují sice nějací pohřební pikolíci, co mají pravomoc to odsloužit, ale s tím se správný hráč prostě nemůže spokojit).

Mše začíná tím, že kněz zcizí tělo od pohřební služby. Hodinu před pohřbem se mrtvolka objeví v bedně před oltářem. Proběhne mše, páter má štolu fialové barvy a vypadá epicky. V průběhu mše se využije veškeré →kostelní harampádí, které je k dispozici -- od kadidelnice až po kombinovaný měřič proudu a odporu.

Kněz ve svém kázání při →bohoslužbě slova vzbuzuje deprese u všech přítomných a snaží se je obrátit na cestu LARPu. Proběhne →bohoslužba oběti, ale již ne závěrečné požehnání. Lidé začnou zpívat magickou mantru: "Věřím že můj Vykopatel žije, a že v den poslední jak zombie zase vstanu. A ve svém těle uvidím Pánbožka, Zprasitele svého." Toto otravné, vlezlé a depresivní kakofonní tahání koček za ocas, zpívají dle tradice →soundtracku skřípavým hlasem přestárlé babky při celém výšlapu k hrobu.

Tento pohřební průvod je tak dlouhý, že se ani nevejde na obrázek.

Tam již čeká vyhloubený ďolík na rakev. Vše je již připraveno, takže páter oddrmolí nějaké to →požehnání a na cestu se mrtvolce pošle přímluvná →modlitbička a jde se domů. Rakev je zahrabána a je na ni zapomenuto. I příbuzní si časem na svého zemřelého vzpomenou jen o →Dušičkách, kdy mu na hrobě podpálí jednu dvě svíčky a položí sem tam kytku. Nakonec hrob zchátrá, protože komu by se chtělo o to starat. Pokud se tomu dotyčnému poštěstí a je mu uznán nějaký ten zázrak (uzdravení, či jiná vykonstruovaná storka), může se dopracovat i →svatosti a tím vstoupit do lore jako nový lokální bůžek (pokud vím místo patrona lidí trpících akutní poruchou vyprazdňování je ještě volné).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama