Peklo

17. listopadu 2016 v 20:12 | Sammael |  Pravidla
Jelikož kolega Kryštov minule přispěchal se článkem zpracovávajícím →misie a tedy i propagaci KatoLARPu nehráčům, nadešel čas přiblížit našim čtenářům nejmocnější argument naší drahé církve. Je jím vyhrožování peklem, imaginárním (= duchovním) místem, na němž si duše po smrti těla odpykávají věčný trest za všechny hnusné a Pánbíčkovi odporné →hříchy spáchané během života.

Celá →Velká trojka vás samozřejmě za běžných okolností bezpodmínečně miluje, a aby zaujala vaši pozornost, neváhá se občas exhibicionisticky přitloukat na kříž. Jakmile ale začnete masturbovat, necháte se potetovat nebo dokonce začněte zesměšňovat ty pitomoučké nesmysly o →změně dietní sušenky na vysušenou tkáň tisíce let mrtvého židovského tesaře, šup s vámi do pekla!

Ježich s obouručním křížem si to štráduje pekelným ohněm ke skupince lidí, kteří mu tam skončili jaksi omylem. Povšimněte si vysokého čela géniů a dramaticky vlajícího pláště našeho exhibicionisty.

Dokud jste naživu, můžete se ještě svého strašlivého provinění zbavit sebemrskačskou →zpovědí kombinovanou zpravidla s →modlitbou, →postem či dalšími formami pokání (= bezúčelného praktikování nudných a zpravidla naprosto neužitečných činností).

Jakmile však vypustíte posledního pucha a jednadvaceti gramová dušička z vás vystřelí skrz Kuiperův pás až za samotnou hranici vesmíru k Pánbíčkovu soudu. Jelikož ten starý psychicky labilní →sociopat nikdy dvakrát nebyl pro advokáty, presumpci neviny a další nesmysly, odsoudí vás šmahem. Potom si v blíže neurčeném momentu skočí zničit svět, své vyvolené pošle (obvykle přes očistec) do obří kostky Nového Jeruzaléma a zatracené uvrhne do pekla.

Přibližný tvar a velikost Nebeského Jeruzaléma podle knihy Zjevení. (obrázek sebrán odsud)

Pánbožko vás totiž miluje natolik, že pokud s ním nechcete trávit celou věčnost, nechá vás existovat bez mimo Svou krutopřísnou přítomnost. To naneštěstí znamená, že budete po celou věčnost skřípat v ohnivé jámě zuby a pozorovat padlé →anděly a Satanův spokojený škleb. Tento osud líčí katolarpeři s oblibou ve velmi živých barvách nejen svým spoluhráčům, které už LARP přestává bavit, ale i fanouškům jiných fantasy knížek, jakož i naprostým laikům.

Pomáhají jim v tom i mimořádně dramatická zjevení posmrtných muk, která občas Pánbíček nechá zahlédnout své věrné →svaté. Obvykle v nich čpí síra, syčí proudy žhavého magmatu či přetékají kotle přeplněné tepelně upravovanými hříšníky. Tento morbidní disneyland občas některé katolarpery s bujnou fantazií vyděsí až natolik, že začnou věřit v jeho skutečnou existenci.

Sledování trpících v pekle patří na nebesích mezi populární kratochvíle.

Peklo je samozřejmě naprostý nesmysl, který Ježek se svým Fotříkem nejspíš vymýšleli ve stavu hlubokého deliria či během konzumace něčeho brutálně ilegálního. Přesto se však jedná o mimořádně vlivný herní koncept v rámci herního lore, který v sekci →pravidel pochopitelně nemůžeme minout.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama