Papež

3. listopadu 2016 v 16:14 | Kryštov psohlavý |  Pravidla
Dostáváme se na vrchol celé katorperské hierarchie. A tím není nikdo jiný než sám svatý fotr papež. Jak již bylo zmíněno, tak si papež ponechává i titul →biskup. Konkrétně je nazýván biskupem města Říma (mám pocit, že Řím leží někde v Itálii). Tento rank je velice unikátní, sám svatý →Petr byl první, který jej dosáhl. Papež je považován za zástupce Ježka na zemi a mezi jeho schopnosti patří mimo jiné i herní neomylnost. Papež dostává přezdívky jako Franta nebo Bendex. Je volen setkáním kardinálů, kterému se říká konkláve. Sám papež zpravidla bývá kardinálem a členem konkláve. Pravidla LARPu stanovují, že se ve hře smí vyskytovat pouze jeden papež, avšak z historie víme, že mohou být papeži i 2-3 čemuž se pak říká papežské schizma a působí v herním světě docela chaos.

Papež Pius XII. v plné polní provádí zaklínadlo →požehnání. Povšimněte si bohatě zdobeného modelu tiáry.

Současný papež Franta je v pořadí přibližně 266. Tato role má tedy docela dlouhou herní tradici. Přesto že ještě nedosáhl herního cíle (→svatost), tak je nazýván svatým otcem a má k němu dobře nakročeno (jak můžeme sledovat u bývalého papeže Jendy Páji II). Tedy stát se papežem je reálně možné pouze v případě že jste muž a hrajete skutečně vehementně, budete mít podporu kardinálů a kardinálský titul.

Papež svolává také koncily (= shromáždění →organizátorů, na nichž se řeší aktualizace →pravidel) a věnuje se propagaci LARPu. Navíc dostane i svůj vlastní miniaturní stát Vatikán (= pahorek věštců (lat.) a jiných šarlatánů). Má řadu unikátních →kouzel. Jedním z nich může herně zrušit manželství, nepatří-li jeden z páru mezi fanoušky KatoLARPu. Navíc má bonus k boji se satanem.

Jan Pavel II. vyvolává Pannu Marii. Svírá speciální kříž, který poskytuje obří bonusy.
+250 ke všem požehnáním, +120 obrana proti démonům, aura svatosti s plošným účinkem,
účinnost evangelizace +55 %, 2x rychlejší získávání zkušeností, +90 k boji zblízka a mnoho dalšího.

Ke všem těmto schopnostem získává hráč, který se stane papežem, ještě bonus závislý na přezdívce (na základě svatého, kterého si nový papež vybere jako vzor pro svou novou přezdívku, se určují bonusy). Papež Franta, který si svou přezdívku zvolil po Frantovi z Assisi má bonus do ekologie, socialismu a navíc si zlepšuje vztahy s mniškými řády.

Následuje krátký soupis papežských titulů. Uvedu je i latinsky, protože latina je herním jazykem KatoLARPu:
  • římský biskup (episcopus Romanus);
  • náměstek Ježkův (vicarius Christi, udělil sám sobě Inocenc III.);
  • nástupce apoštola Petra (Successoris Petri apostoli)
  • italský primas (primas Itálie);
  • arcibiskup a metropolita Římské provincie (archiepiscopus et metropolita provinciae Romanae)
  • suverén státu Vatikán (Deus Civitatis Vaticanae)
  • nejvyšší pontifik (avada kedavra... pardon -- pontifex summus, pontifex maximus);
  • služebník služebníků Božích (servus servorum Dei).
Zima si nevybírá a do uší tne i papeže. Veselé Vánoce!

Kostým papeže je v mnoha ohledech podobný tomu biskupskému, v jeho šatníku však převažuje bílá barva. Velice zvláštním kusem oděvu je santovská čepice zvaná též v herní hantýrce (latinsky) camauro. Nakonec je třeba zmínit že v minulosti papež nosil korunu (latinsky tiara) která byla skutečně naboostěná na max, měla tři patra a vypadala epicky (orgové si uvědomili jaký to byl úlet tak ji nakonec roku 1964 přestali užívat).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama