Očistec

18. listopadu 2016 v 19:44 | Sammael |  Pravidla
Pokračujeme v sérii článků o herních osudech hráčů, kteří zesnuli. V minulém článku jsme si stručně rozebrali →peklo, dnes se budeme věnovat kýženému scénáři takřka veškerých katolarperů na světě -- posmrtnému očistci. Přímo do nebe totiž cestují jen duše →svatých, tj. munchkinů. Místo aby si tito hráči LARP užívali coby příjemnou nedělní kratochvíli, ženou se za všemožnými bonusy skrze →mše, →litanie, →posty a tak podobně.

Běžný →laik ale obvykle podobné aspirace nemá. Trocha toho všedního →hřešení mu pomáhá zachovat si zbytky příčetnosti, o kterou ho okrádá tragikomicky idiotské herní pojetí morálky. Jen si představte, kdyby vám nějaký →cvok v legračních hadrech tvrdil, že je vaší povinností odsuzovat ostatní lidi za to, že jednají podle své přirozenosti, přičemž nikomu neškodí (= homosexuálové).

Okénko s veselým obrázkem.

Slušný člověk proto obvykle uzavře s herními →pravidly jakýsi druh kompromisu, když část lore KatoLARPu naprosto ignoruje a tváří se, že je i přesto poctivým hráčem. Nepříjemné výhrady svědomí, které občas viní takové lidi z pokrytectví, snadno umlčí →zpověď následovaná několika →Očenášky oddrmolenými za pokání. Jelikož ale samozřejmě nechce skončit v peklíčku, doufá, že se mu to po smrti podaří uhrát na očistec.

A proč že má tak nahnáno z pouhého herního konceptu? Jak už jsme si pověděli minule, v zápalu hry mnohdy snadno zapomenete, jak absurdním výplodem fantazie posmrtný život vlastně je. Plně se vžijete do kůže své postavy a prožíváte s ní její radosti a strasti, takže by vám bylo strašně líto, kdyby to s ní nehezky dopadlo.

→Andělé přicházejí ukončit muka vybraných dušiček. Ilustrace na kostelním nábytku.

Očistec má v KatoLARPu zajímavou historii, kterou si proto krátce připomeneme. V Bibli o něm není ani čárka, ale to samozřejmě nemohlo zastavit církevní tatíky už ve starověku, aby spekulovali. Produkt tohoto bezduchého žvatlání nabral finální podobu až mnohem později ve středověku, kdy Jeho Exaltovaná Velesvatost →papež vyhlásil existenci očistce za nezpochybnitelné dogma.

Toto imaginární místo (či imaginární stav, protože moderní teologie už pochopila, že do fiktivního univerza, kde neexistuje prostor, může něco takového nacpat jenom stěží) proto nemá místo v konkurenčních akcích typu OrtodoxLARPu. Ten sice zrovna ve svých pravidlech nějaké to očišťování má, ale nesnaží se na rozdíl od naší akce směšně tvrdit, že ví, jak tento proces probíhá. Z toho důvodu také neuznává odpustkovou praxi.

Pánbožkova máti Mařka přichází do očistce trollit svou svatostí.

Chcete-li sobě či svým blízkým pomoci rychleji do nebíčka, rozhodně byste neměli zanedbávat svátek →Dušiček, který zrovna nedávno proběhl. Dřív představovaly podobné události →orgům příležitost k důkladnému obohacení, dnes už ale Pánbíček ochotně poskytuje své bonusy každému chudákovi, aby aspoň někoho dotáhl do kostela. Neváhejte a využijte toho.

Poznámka na okraj: dobrým cheatem, chcete-li si zkrátit herní pobyt v očistci a zamezit možnému skončení v pekle, pořiďte si karmelitánský škapulíř. Pokud splníte smluvní podmínky jeho požívání, po smrti si vás přijde z očistce vyzvednout samotná Pánbíčkova mamá hned nejbližší sobotu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama