Misie

16. listopadu 2016 v 19:49 | Kryštov psohlavý |  Pravidla
Na světě je spousta potenciálních hráčů, kteří o světě KatoLARPu nikdy neslyšeli, nebo nepochopili krásu jeho lore. Naštěstí →orgové přišli na způsob, jak těmto lidem objasnit nuance herní problematiky. Koncept misijního díla byl převzat z již existujících akcí, avšak byl vylepšen a upraven ku obrazu KatoLARPu.

Co jsou tedy misie? V rámci KatoLARPu je jeden ze základních úkolů každého hráče podporovat misijní dílo církve "→svaté" (pokud to zde nezaznělo, tak je to hlavní organizátor akcí a zároveň jediná ryze kladná herní frakce).

Existují přesně 3 způsoby, jak misijní dílo podpořit:

Prvním z nich je samozřejmě přímá účast. Ve jménu LARPu se prostě vzdáte roku nebo dvou, které strávíte v nějaké rozvojové zemi, kde budete získávat nové hráče.

V tuzemsku asi nejslavnější misionářská dvojka, Cilyr a Matloděj.
Do slovanského jazyka přeložili celou řadu propagačních materiálů KatoLARPu.

Druhým způsobem podpory je podpora finanční (reálnými penězi, nikoliv herní měnou "Pánbožko zaplať"). Orgové zde prokázali schopnost inovace ve formě misijních jarmarků, kde si koupíte nějaký výrobek, který vznikl z otrocké práce dětí katolarperů a veškeré peníze půjdou na misijní dílo. Tyto výrobky mají často herní nádech a dá se jich i ve hře užívat (jako magických přívěšků (→růženec), či modlitebních svíček).

Poslední možnost podpory je mezi hráči snad nejoblíbenější a to proto, že nevyžaduje od hráče nic obětovat a tou je →modlitba. Prostě se vzdáte herních bonusů ve prospěch misií (pro ty, kteří by chtěli i herní bonusy je zde řešení, pomodlit se ten Očenášek dvakrát). Pro lidi, kteří hru skutečně prožívají je zde možnost →půstu.

Hráč, většinou ranku →kněz, avšak není to zdaleka pravidlem, se občas vydá do cizí země hlásat →pravidla a lore. Snaží se tam získat nové hráče a všeobecně rozšířit povědomí o hře. Krmení hladových je až druhořadé, na prvním místě jsou totiž jejich duše. K tomu aktu se většinou hráč rozhodne na základě zjevení Ježicha nebo někoho jiného z →Velké trojky (přinejhorším jej osvítí Puch svatý), popřípadě nějakého nebeského patrona, který misijní dílo sám prováděl. Tento hráč se pak na základě vybájené historiky vydává misijně tam, kam jej srdce táhne (Indie a Afrika jsou poslední dobou dost oblíbené misijní destinace).

Mezi slavné misionáře patřil i svatý Vojta, kterého štval nedostatek
herního zápalu Čechů ak, že se raději nechal kuchnout pohany.
Na snímku v kompletním kostýmu s berlou zdobenou mariánským motivem.
(+15 k účinnosti Zdrávasu, +10 šance na záhadné oplodnění)

Papežská misijní díla: tak se jmenuje organizace, která zaštiťuje většinu světových misií. Je zaštítěna samotným →velkým poupou z Říma (již několikrát zmíněná vesnice kdesi v Itálii). Jsou financována z darů hráčů, kteří si chtějí zajistit Pánbožkovu přízeň tím, že věnují peníze na věc týkající se rozšiřování jeho stádečka (z nějakého zvráceného, nejspíše biblického důvodu je církev přirovnávána ke stádu ovcí).

Misie provádělo hodně svatých, lze uvést třeba svatého →Šavli z Tarsu či →Máti Terku. Lze dokonce říci že skrze misie je možné i svatosti dosáhnout, vše záleží na vašem herním zápalu. Je třeba je provádět svědomitě a zodpovědně, pouze tak si vysloužíte bonusy, po kterých všichni tak prahnete.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama