Krucifix

30. listopadu 2016 v 18:19 | Sammael |  Magie
Symbol nejen KatoLARPu, ale vůbec všech křesťanských akcí. Kůl a břevno, na nichž zemřel údajný Spasitel světa, aby se mohl po zbytek časů →zjevovat na troubách, plakat, když někoho uvidí masturbovat a přispěchat do kostela na zavolání, když nějaký →kněz pronese příslušné →zaklínadlo. Není divu, že se stal krucifix mezi katolarpery oblíbeným nejen jako item, ale skrze všemožná gesta i coby nástroj →požehnání.

Přehled některých křížů včetně jejich fyzických vypodobnění.

Ježkovo utrpení připomněla už →křížová cesta, kříž samotný ale její rozměr značně přesahuje. Málokterý hráč si v současné době jasně uvědomuje, že nosí na krku mučicí nástroj a symbol si asociuje spíše s křesťanskými akcemi jako takovými. Obouruční krucifix s sebou po světě vláčejí →papežové, kompaktnější verze tvoří výzbroj →exorcistů a dalších duchovních osob a nezřídka se dostávají do rukou i sotva kompetentním →laikům.

V rámci osvěty proto připomeneme hlavní zásady zacházení s touto užitečnou zbraní, jíž univerzalita a snadná přenosnost přidaly na popularitě i mezi nehráči.

Nosíte-li kříž jen pasivně na těle, obdržíte bonus do ostentativní zbožnosti, který se odvíjí od násobku horizontálního a vertikálního rozměru, přičemž se započítávají pouze zvnějšku viditelné části. Jako magický amulet vás chrání před nepřátelskou magií, svody satana, →hříchem a poskytuje značné výhody v boji proti →heretikům.

Starým dobrým latiňákem nikdy nic nezkazíte.

Ty se ale významně navýší, pokud kříž využijete při gestikulaci, pronesete →modlitbu či dokonce →litanii. Sama →Velká trojka vám trojosobně garantuje trojnásobek obvykle získaných bonusů. Účinnější je i požehnání udělované skrze znamení kříže či dokonce fyzickým krucifixem, drženým v ruce. Seslané herní výhody ještě narostou, jde-li o předmět vylepšený, tj. posvěcený.

Symbol si můžete narazit klidně i na svůj hrob, vyzdobit si jím byt či polepit auto -- kreativitě se meze nekladou. Každý správný katolarper by měl mít minimálně jeden ve svém pokojíku jako odpuzovač démonů, zdroj božského světla (pouhým okem naneštěstí neviditelného) a ideální objekt každovečerní modloslužby.

Až si budete tento užitečný item pořizovat, dbejte i na výběr kvalitního modelu, vhodného pro vaše účely. Odolnější materiály volte zejména tehdy, hodláte-li krucifix často přenášet. Záleží i na tvaru -- obrácený kříž možná proslavil →svatý →Peťan, ale využívají jej i satanisté. Ondřejský a řecký zase vypadají jako matematická znaménka, Antonínův připomíná písmenko T. Nevhodný je i ankh nebo pravoslavná varianta kříže, jde o variace spadající pod jiné LARPy a →orgové vám je neschválí.

Doporučujeme prosté latinské kříže, okořeněné maximálně slušivou Ježkovou mrtvolkou. Pro specifické účely můžete využít také papežský, patriarší, ale i jeruzalémský kříž. Různě stylizované tvary zakončení jednotlivých ramen ponechte pro snadnou orientaci raději všemožným →řeholním řádům, zvláště pak těm vojenským.

Kříž, který používáme na KatoLARPu, si přivlastnili pomýlení protestanté.
My se mu tímto projektem pokusíme navrátit původní lesk.
Chceme tím zároveň upozornit na postupující protestantizaci naší milované akce.

Že se máte držet dál od hákové a šípové varianty, snad ani nemusím dodávat. Když s tím prvním do Německa v minulém století přitáhl z Rakous zneuznaný malíř a katolarper Adolf Hitler, nedopadlo to dobře. Ale to už je jiný příběh.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama