Království nebeské

20. listopadu 2016 v 20:22 | Sammael |  Pravidla
Nebíčko. V ikonografii KatoLARPu bývá toto veselé místo zobrazováno jako modrá obloha posetá obláčky, na kterých pějí naškrobení →andělíčci své svaté odrhovačky. Taková představa je samozřejmě naivní a nesmyslná, neboť každý správný hráč už od →dětského věku dobře ví, že nebe vypadá jako obří kostka, do které Pánbožko naloží po soudném dni všechny věrné zesnulé a při startu odpálí Bílý dům i antikrista uvnitř.

Vyobrazení v populárně naučné renesanční publikaci Božská komedie.

Dobře, to trochu přeháníme, ale údaj o krychlovitosti nebeského Jeruzaléma najdete ve zdroji nejzdrojovitějším, samotné Bibli (Zjevení Janovo). A když se něco píše v brakové fantasy knížce, na které je celý LARP postavený, měli by to všichni soudní →fanoušci brát jako herní fakt.

Správný →laik obvykle větší ambice směrem k nebesům nemá. Skromně se spokojí i s →očistcem, jen aby neskončil v kotli vedle Hitlera, Nixona a frontmanů metalových kapel, které nenechali katoličtí soudruzi koncertovat ve Valašských Kloboukách. Posmrtný fast travel do místa blaženosti se očekává především od vyšších ranků typu →biskupů či →papežů, kteří mají slovo svatý už v názvu a statisticky se opakovaně prokázali jako riziková skupina, pravidelně zasahovaná kanonizací.

Prostý člověk může v této ostré konkurenci obstát jen a jen tehdy, když hrdinsky (rozuměj: často docela hloupě) zemře pro svou oblíbenou pohádku, popřípadě pokud hraje s mimořádným zápalem a nadšením pro herní →pravidla. Takoví munchkinové, v KatoLARPu nazývání jako →svatí, mohou dosáhnout netušených výšin skrze úzkostlivé dbaní na PR a praktikování →postů, →modliteb, →křížových cest a dalších hovadin, aby nafarmili dost bonusů. Časté →baštění oplatků prokládané →zpovědí je nutným předpokladem.

Oficiální nebeské logo si mnozí pletou se symbolem pro ukládání do cloudu. Primitivní to materialisté!

Když už tedy víme, jak se tam nahoru dostat, možná bychom si měli přiblížit i to, co nás tam čeká. Věčně nadržení fanoušci IsLARPu čekají na svých 72 panen, přestože jim naprosto nedochází, že by jejich každodenní defloraci po několika kolech přestal zvládat i nejnovější model terminátora. Katolarpeři se této nízké představě postavené na ukájení zvířecích pudů samozřejmě rádi posmívají.

Jejich představa o ráji nicméně není o nic méně hédonistická. Nebe má totiž odškodnit hráče za veškeré jejich úlitby pravidlům během života (tipuji hlavně sexuální frustraci, komplex méněcennosti, zbabělou pověrčivost (→relikvie) a tak všelijak podobně). Úžasná činnost, které se budou katolarpeři celou věčnost věnovat se jmenuje… chvilka napětí… patření na Pánbíčka!

Hierarchie čumilů funguje podobně jako v divadle. Čím blíž, tím lepší výhled.

Ano, čtete dobře. Ultimátní slast má hráči dopřávat věčné civění →Fotrovi, jeho zhulenému Synátorovi a jakési holubí potvoře do ksichtu. Nevím sice, v čem se potom Pánbožko liší od kteréhokoli levného pornofilmu či o něco dražších drog, ale nějaký přičinlivý apologeta (= okecávač logických lapsů herního lore) by vám to zajisté fundovaně vysvětlil. Já se domnívám, že se hlavní benefit tohoto blaženého patření skýtá v tom, že pak po sobě nemusíte nic uklízet.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama