Výběr z magie v Bibli

24. října 2016 v 22:20 | Sammael |  Magie
Na našem fanouškovském webu jsme již představili značné množství →kouzel a rituálů, bez nichž se pravý hráč neobejde. Pověděli jsme si o moci →relikvií, blahodárném vlivu →modlitby či →požehnání, →postu a →křížové cesty. Za sebou máme už i obzvlášť důležité obřady →mše a kolega Kryštov již započal →křtem zpracovávat mocné bonusy svátostí. To ale není ještě vůbec nic proti magii, kterou dokázali používat biblické postavy!

Následující výběr speciálních schopností literárních hrdinů má čistě reprezentativní funkci. Písmu svatému se v budoucnu hodláme ještě velmi důkladně věnovat. Seznam je proto nekompletní, zato však stručný a přehledný.

Magie vody

Mezi proroky a dalšími čaroději extrémně oblíbená disciplína. Starozákonní superhrdina Mojžíš ovládal vodstva natolik, že dokázal rozestoupit moře či vyvolat pramen z mrtvé skály. Tento geroj nicméně ovládal i daleko děsivější, mocnější kouzla, mezi která patří třeba ovládání zvířat či počasí.

Toto dílo mimořádně věrně zobrazuje dobovou výstroj a výzbroj egyptské armády, která ve vlnách utonula.

Vodní magii po něm ovládli i další významné postavy. Zmínit bychom měli přinejmenším Elíšu, který využíval své schopnosti zejména k léčení či zachraňování seker spadlých do řeky. Významným uživatelem magie vody se pak stal sám náš Šéf, Ježich Kristus, který dokázal mimo jiné utišit rozbouřené jezero, chodit po jeho povrchu či měnit jeho obsah v alkoholické nápoje.

Magie ohně

V zacházení s plameny vyniká zase jiný člen →Velké trojky, Puch svatý. Sesílá ohnivé jazyky nad zmatené hráče a ti pak ve strachu a pominutí smyslů blekotají nesmysly. Mezi →anděly se těší zvláštní oblibě žhnoucí meče, jimiž si mohou krom základního použití i svítit na cestu. Bůh Fotr se zase občas mění v ohnivý sloup.

Z proroků proslul horoucím vztahem k hoření zejména Eliáš. Známé je jeho kouzlo, kterým seslal oheň z nebe na oltář Pánbožka a tím vyhrál sázku s hráči z LARPu konkurenčního boha Baala. Vroucí byl nejspíš i jeho temperament, neboť prorok následně poražené soupeře brutálně povraždil.

Nekromancie

Oživování mrtvých má bohatou biblickou tradici. Třeba takový Ezechiel jej ovládl natolik dobře, že dokázal postavit zpět na nohy celou armádu. Čarodějnice zase úspěšně přivolala ducha jiného velkého muže, Samuela. Známým oživovatelem je nicméně především sám Ježek. Krom Lazara a několika dalších osob vzkřísil i sám sebe, což je kouzlo mimořádné náročnosti. Reziduální magie z něj koneckonců rozervala v půli jeruzalémskou chrámovou oponu -- a pozvedla mnoho dalších nemrtvých z okolí.

Všimněte si gestikulace nutné ke správnému seslání kouzla.

Za stručnou zmínku stojí, že zaklínadlo museli použít i někteří z Ježichových následovníků. Minimálně jednou je praktikoval svatý Petr, jeho kolega Pavel zase musel vzkřísit jednoho chudáka, který během apoštolova nudného kázání usnul a vyletěl z okna.

Nadlidská síla

Nejslavnějším silákem biblických mýtů je bezpochyby Samson. Nejenže dokázal zbořit celou budovu - pobil zástupy nepřátel pomocí pouhé oslí čelisti! Nemenší borec byl Benajáš, který si dal v jámě férovku se lvem. Král David měl zase tři superválečníky, kteří se prosekali celou armádou, jelikož jejich panovník dostal žízeň.

Levitace

Vzduchem se dokázali pohybovat i mnozí →svatí, v Novém zákoně si nicméně zalétal i samotný Ježíš. Ten ale ovládal i řadu pokročilejších triků typu teleportace, procházení skrze překážky či speciální kouzlo, jímž skrýval svou pravou totožnost i před nejbližšími přáteli. Excentrik jeden.

Kataklyzma

Na závěr si necháme vůbec nejpůsobivější demonstraci nadlidských schopností, na kterou se Pánbíček kdy zmohl. Lusknutím prstů například dokázal přivolat celosvětovou potopu, po které následně nesmírně pečlivě zamaskoval jakékoli stopy, takže i přes úpěnlivé snahy kreacionistických odborníků nikdo celému příběhu nevěří.

Podobně rozmetal Pánbožko i opovážlivou babylonskou věž, pahrbek vystavěný za pomoci technologie doby bronzové. V moderní době už na daleko mohutnější mrakodrapy zvysoka kašle, protože kdyby je chtěl zničit, nedělal by celé týdny nic jiného. A on nesmí prošvihnout svého pravidelného šlofíka každý sedmý den!

Holt má Pánbíček smysl pro drama, všechna čest. Čisté a úsporné vraždění mu nikdy moc nešlo.

Poslední čirou destrukcí, kterou si uvedeme, bylo zničení Sodomy a Gomory. Milosrdný Šéf nejdřív poslal své anděly, aby vyzvedli spravedlivého Lota a jeho rodinu. Když tito dorazili, sešli se před Lotovým domem obyvatelé s tím, že by si rádi s božími posly trošičku zašpásovali. Pán domu odmítl, ale nabídl příchozím k úchylným radovánkám své dcery, jak to mezi spravedlivými muži té doby patřilo k dobrému tónu.

Andělé se nakonec uráčili seslat na dav kouzlo oslepení, načež vyvedli z města rodinu. Bůh pak spektakulárním způsobem se Sodomou a Gomorou skoncoval, načež ještě obratem změnil Lotovu ženu na solný sloup, protože ho sledovala při práci.
Chcete i vy v rámci KatoLARPu dosáhnout podobné úrovně? Stačí jenom věřit a všechno půjde jako po másle. Ježich slibuje přinejmenším schopnost pohybovat horami a přesazovat stromy (Mk 11:23 a Lk 17:6). No nezní to skvěle? Tak běžte trénovat!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama