Růženec, breviář a litanie

29. října 2016 v 20:57 | Sammael |  Magie
Ve starším článku o denních →modlitbách jsem zmínil, že si jednou popovídáme i o růženci a další katolické →magii. Nuže, onen den nadešel. Dnes nás čekají tři naprosto vyčerpávající herní rituály -- růženec, litanie a breviář. Aktivním drmolitelům tato kouzla sice dodají značné bonusy, mezi hráči jsou nicméně i tak často neoblíbená. Připravte se objevit nový, dosud netušený rozměr nudy!

Matka boží podává svatému Dominikovi růženec.
Povšimněte si tázavého Ježichova pohledu, kterým se Synátor ptá: "A je tohle nutné, mami?"
Za pozornost stojí i žena nalevo, jež právě utrpěla infarkt způsobený rozsahem modlitby.

Růženec se zpravidla modlíme s pomocí předmětu totožného jména, který už kolega Kryštov popisoval v článku o →laicích. S příslušným vybavením totiž dosáhnete o něco většího množství bodů →svatosti. Růženec se sestává z desátků, tedy desetinásobného odříkání Zdrávas Maria a jednoho Očenáše. Krom těchto modliteb však obsahuje třeba i druhou variantu Zdrávasu, totiž Zdrávas Královno. Přání dobrého zdraví se nosí i v KatoLARPu.

Do růžence můžete volitelně zapojit i tajemství, zpravidla ve formě krátké storky z Ježkova života či umírání (třeba který byl za nás bičován). Na začátku se taky odblábolí →vyznání víry a na konci zase dojde na Sláva Fotrovi. Růženec v optimistickém duchu uzavírá připomínka pekelných ohňů, →hříchu a nutnosti milosrdenství →Nejsvětější trojky.

Rituál je ve své podstatě formou autohypnózy, při níž recitující upadá do katatonické strnulosti a přestává vnímat své unavené drmolení. Podle →pravidel by se měl v tomto stavu snažit rozjímat nad KatoLARPem, ale je-li vůbec daná osoba schopna na něco myslet, zpravidla si jen toužebně přeje, aby už rituál skončil. Růženec bývá občas doporučován i jako modlitba zahánějící hříšná pokušení -- recitující jím totiž v podstatě trestá sám sebe za tužby neslučitelné s hrou a provádí operantní podmiňování.

Breviář bychom mohli zjednodušeně popsat jako kouzelný salát. Míchá hluboká pseudomoudra z Bible s výžblepty všemožných světců či tradičními modlitbami KatoLARPu. Zatímco běžní hráči nemusejí tuto tlustou bichli využívat, →jáhni, →kněží a →biskupové mají její každodenní využívání direktivně nařízeno.

Pokud jste úplní magoři zapálení katolarpeři, můžete si breviář číst i v latině.

Nejvíce však katolarpery zpravidla děsí litanie. Jedná se o anální speleologii, kdy se hráči vtírají do přízně svatým a zároveň o sebemrskačský rituál trochu ve stylu →křížové cesty. Litanie lze klasicky drmolit, občas se ale i monotónně prozpěvují. Zpravidla se při nich klečí a studená kostelní podlaha vás přitom studí do kolen. Druhů litanie je nepřeberné množství, ale zpravidla mají podobný průběh.

Aby si larpeři zajistili co nejlepší bonusy, musí samozřejmě oslovit co nejvíc svatých nebo jim aspoň dostatečně dlouho lézt do zadku. Proto jeden z nich (obvykle kněz) vždy pronese konkrétní zaklínadlo a ostatní se k němu připojí podlézavým oroduj/te za nás, popřípadě zbabělým smiluj se nad námi. Tímto způsobem pak pokračuje modlitba tak dlouho, dokud každý z účastníků neztratí poslední špetku sebeúcty. A je vymalováno!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama