Petr

27. října 2016 v 17:19 | Kryštov psohlavý |  Svatí
Jedná se o jednoho z prvních hráčů (tzv. apoštolů). Narodil se jako Šimon kdesi mezi Betsadou a Kafarnau. Jeho otec byl rybář a on sám se taky vyučil tomuto oboru. Když rybařil se svým bratrem Ondřejem, tak šel kolem Ježich, poskytl radu k rybaření (ukázal na vhodné místo) a potom jim řekl: "Hošani pozor dejte, pojďte se mnou, na rodinu, manželky a děti kašlete. Udělám z vás rybáře lidí, více to vynáší."

Takový normální večer s Ježichem. Petr (v popředí) se chystá ušmiknout ucho vojákovi, nalevo se nudista Jan brání zahalení. Vprostřed vidíme Ježka s radioaktivními vlasy, kterého jeden z pochopů zrovna žádá o tanec.

Se svou partou dvanácti výrostků se pověsil Šimon (herní přezdívka Petr) na Ježka jako klíště, když chodil po Judei a vyučoval základní →pravidla LARPu. Brzy se stal leadrem celé party (hned po Ježkovi samosebou). Byl svědkem mnoha Ježkových kouzel a kabaretních triků. Ježek dělal Petrovi/Šimonovi docela nepříjemné naschvály a pranky (třeba jak mu Ježek uzdravil tchýni, to Šimon dost těžko nesl). Nutno podotknout že mu to Petr/Šimon občas vracel (třeba tím, že předstíral že ho nezná). Nakonec si ale vydobyl vrcholné postavení v rámci velké dvanáctky.

Jako každá správná mafie i církev tahá své věrné z lochu.

Když došlo k seslání Pucha svatého (první →biřmování), tak se dvanáctka rozešla do světa šířit pravidla KatoLARPu a předvádět herní →magii. Šimon/Petr nějakou dobu zůstal v Jeruzalémě (měl tam pronajatý byt a nemohl ze smlouvy odstoupit), tak alespoň šířil KatoLARP v místě bydliště (dochoval se záznam, jak předvedl veřejně kouzlo vyléčení, kterým již v dnešní době nedisponují žádní hráči, protože kouzlo bylo značně přesílené). Velice rychle převzal →vládu nad LARPem (je nazýván prvním papežem), začal rozhodovat a velet.

Koordinoval jedny z prvních akcí LARPu (kterého se tehdy účastnilo jen pár lidí). Jeho nejvýznamějším přínosem bylo, že umožnil vstup do hry i zájemcům o, kteří nepocházeli z židovského národa. Petr/Šimon byl uvězněn za protistátní činnost, ale povedlo se mu uniknout (lore praví že mu pomohl →anděl, který rozlomil jeho okovy).

Peťan předvádí kreativní dramatizace pohádek o tom, jak moc je Ježích super.

Nějakou dobu strávil v exilu, kde nelenil, ale rozšiřoval hráčskou základnu v Asii. Po tom co se situace kolem protistátní činnosti uklidnila, se vrátil do Jeruzaléma kde předsedal radě LARPu, organizoval jej a vedl. Přijímal nové členy a spolupracoval s lidmi kteří přiváděli nové hráče.

Sammaelův dovětek

Kryštov se sice rád chlubí, jak zdatným hagiografem (= pseudohistorikem-mystifikátorem) je, u Petrova příběhu nicméně zcela zapomněl na patřičný závěr. Apoštol totiž po různých peripetiích dospěl až do Říma. K jeho smůle ale hlavní město Římské říše stihlo záhy pronásledování katolarperů, vyhlášené císařem Neronem. V Petrovi zvítězila vcelku racionální touha někam se zdejchnout a vyrazil proto pryč z metropole. Buďto se na cestu řádně zhulil, nebo se zkrátka rozhodl hrát i za pochodu, neboť hned za prvním patníkem potkal Ježicha. Ten si vykračoval, jako by se nechumelilo (respektive jako by nebyl už roky mrtvý a hnijící někde pod drnem, respektive v rámci herní mytologie neseděl po pravici Fotrově).

-- Brr, oživlá mrtvola, to jsem se lekl? -- Jdu správně na nádraží?

Chudák Peťan na ten zjev zíral jako vyoraná myš. Nakonec ze sebe dostal jenom tři legendární slovíčka: "Kam valíš, Šéfe?"
Ježek na to opáčil, že míří do Říma, nechat se podruhé přibít na tyčku, když se Petrovi nechce. Apoštol se zastyděl, (asi mu definitivně hráblo) a v návalu entuziasmu pro KatoLARP otočil kormidlo a vyrazil zpátky do města, kde ho samozřejmě drapli a šup s ním na →křížovou cestu. Ač skalní fanoušek a dlouholetý hráč, nechtěl Petr viset hlavou nahoru jako sám Šéf a vychytrale se nechal obrátit, čímž si dost možná zkrátil umírání.

Nebudeme zastírat, že se jedná o temnou kapitolu historie, ve které se poprvé střetli fanoušci křesťanského LARPu s hráči pohanskými. Z tak banálního konfliktu, jako je vzájemný nesouhlas s volbou imaginárních kamarádů, však v budoucnu vzešlo ještě mnohé krveprolití.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kryštov psohlavý Kryštov psohlavý | 28. října 2016 v 0:14 | Reagovat

Pánbožko požehnej,
Chci se touto formou omluvit všem čtenářům článku a Sammaelovi za to, že jsem dodal nedokončený článek. Došlo k vážnému omylu na mé straně a jako pokání se pomodlím 3x očenášek a 2x zdrávas.
Ježich s vámi všemi a puch svatý nechť vás naplňuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama